• Головна
  • Міська влада має намір збільшити добровільний внесок тернополян на благоустрій кладовищ
20:00, 26 вересня 2012 р.

Міська влада має намір збільшити добровільний внесок тернополян на благоустрій кладовищ

Збільшити добровільний внесок тернополян на благоустрій і впорядкування міських кладовищ та місць масових поховань у Тернополі має намір міська влада.

Вже чотирнадцять років цей внесок становить одну гривню на рік. Аби змінити суму, треба провести у Тернополі міський референдум. Відтак буде це ще не скоро, принаймні точно не цього року, – повідомляє TV-4.

Збирати з повнолітніх мешканців на засадах добровільного самооподаткування одну гривню на рік для фінансування благоустрою цвинтарів і місць масових поховань у Тернополі вирішили самі тернополяни. Міський референдум, що засвідчив це, відбувся 29-го березня 1998 року. Відтоді купівельна спроможність гривні і бажання тернополян здати її впали, кажуть і комунальники, і влада.

- В 98-99 році після референдуму за 66 тисяч, які ми перший рік зібрали, заасфальтували всі дороги в Підгородньому на 1 участку. Другий рік ми зібрали 55 тисяч. То ми зрізали дерева аварійні за них, асфальтували дороги тут, на Микулинецькому, виготовляли пам’ятники для одиноких і малозабезпечених – ті, що в Підгородньому стоять. То воно щось дало. А от зараз після того, як податкова перекинула то всьо в міськраду і не курує збирання тих грошей, то збирається 20, в цьому році – 16 тисяч гривень, – розповів заступник начальника СКП “Ритуальна служба” Зіновій Шумський.

Така сума – це мізер, бідкаються комунальники і наводять розрахунки: коли тільки запровадили збір однієї гривні на благоустрій цвинтарів, то зрізати величезний ясень обходилося у 340 гривень, тепер це коштує 6 тисяч гривень, бо і кран подорожчав, і автовежа, і пальне, і мінімальна зарплатня зросла. Відтак, каже Зіновій Шумський, за зібрані торік 16 тисяч гривень можна зрізати аж чотири старих дерева. Міська влада каже, що самі тернополяни звертаються до неї, аби розмір добровільного збору став більшим за одну гривню.

- Є зараз чимало звернень підняти цей розмір плати, тому що зараз ця сума вже нічого не коштує, вона повністю знівельована, і за рахунок цього покращити обслуговування масових поховань і кладовищ. Для того, щоб ці речі зробити, нам треба спочатку довідатись думку більшості тернополян. Тому на сайті міської ради висить опитування, де ми задали запитання: “Як ви дивитесь на те, щоб підняти цю плату?” – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Наразі результати цього опитування засвідчують: більшість тернополян сплачувати більше не проти. Так само кажуть і тернополяни, яких ми зустріли на Микулинецькому цвинтарі.

Комунальники зізнаються: грошей, які надходять із міського бюджету Тернополя на утримання цвинтарів, замало і кажуть про 10 гривень добровільного збору.

- Якби було працездатного, як ми планували в перших роках, 150 тисяч населення, ну, всі би не здали, ми розраховували, що буде 100 тисяч, але зібрали 60. І тут якби зараз 100 тисяч населення здали по 10 гривень, то вже відповідна сума, вже можна якісь роботи провести, – розповів Зіновій Шумський.

Однак аби збільшити суму добровільного збору тернополян, треба провести загальноміський референдум, бо попередній затвердив саме одну гривню. Вдасться ж провести такий референдум у Тернополі не найближчим часом, визнає міський голова, принаймні, не 28 жовтня точно.

- Оскільки є роз’яснення Центральної виборчої комісії, що заборонено проводити будь-які інші референдуми і опитування одночасно з виборами до Верховної ради, тому під час цих виборів це буде робити неможливо, тому що передбачено, що для цього референдуму мають бути окремі окружні комісії, окремі місця для голосування. Тому єдиний варіант, якщо це можна буде робити згідно законодавства, то виключно при проведенні якихось наступних місцевих виборів, – каже Сергій Надал.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...