Андрій Грицишин: Ми – покоління, яке збудує сильну Україну

17 березня «Самопоміч» провела у Києві XIV З’їзд політичної партії, на який зібралося близько 700 делегатів та гостей з усієї України. Присутні на заході засоби масової інформації вже назвали цей з’їзд доленосним в історії політичної сили. Про те, що відбувалося в Києві, поспілкуємося із керівником Тернопільської «Самопомочі» Андрієм Грицишиним.

– Пане Андрію, розкажіть детальніше про сам захід і питання, які на ньому розглядалися.

– Особливістю наших партійних політичних заходів є їх формат. На відміну від з ’ їздів інших партій, які ми маємо змогу спостерігати по телебаченню, в нас не було вручення партійних квитків, нагород та концертів. Тобто всіх тих формальностей, які багато політичних сил наслідують ще з часів радянщини.

«Самопоміч» – це перша і єдина в Україні партія, яка дійсно має лінійну, а не вертикальну структуру взаємодії між своїми членами. Тому, незважаючи на важливість питань та напружений графік, на з’їзді панувала робоча і в той же час дружня і невимушена атмосфера.

У основній частині з'їзду виступив лідер партії Андрій Садовий з аналізом політичної ситуації в країні та завдань партії на наступні роки. Стратегічні напрямки партії на всі основні сфери розвитку України презентували народні депутати, кожен із яких є фахівцем у своїй галузі. З такою програмою і людьми, які її втілюють, наша партія і Україна має майбутнє!

– В Україні сьогодні багато проблем, вирішення яких потребує політичної волі. Адже стара корумпована система чинить запеклий опір. Які шляхи їх вирішення бачить «Самопоміч»?

– Для українців на сьогодні існує дві найбільші загрози: російська агресія ззовні та корупція зсередини. Тому ми маємо подбати про збереження життя і гідності солдат, які гарантують нам захист від ворога. Як було сказано на з ’ їзді: «маленька радянська армія, у якій не цінять людину, не зможе виграти війну у великої радянської армії». У центр нашої боротьби «Самопоміч» ставить запровадження людиноцентричного підходу у війську та суспільстві.

На відміну від зовнішнього агресора ворог внутрішній – корупція, не наскільки очевидний, але не менш небезпечний. Саме по причині корупції у нас криза в системі медицини та освіти, відсутні перспективи для молоді та мізерні пенсії для людей похилого віку. Для подолання корупції «Самопоміч» послідовно добивається створення антикорупційного суду.

Щоб зберегти мільйони наших співвітчизників працездатного віку, які покидають країну в пошуках кращої долі, маємо перейти від олігархічної економіки до економіки добробуту. Для цього будемо добиватися запровадження податку на виведений капітал замість податку на прибуток, гарантування захисту права власності та права на інтелектуальну власність.

Для того, щоб українські громадяни мали забезпечений відпочинок після виходу на пенсію, необхідно перейти від солідарної пенсійної системи до індивідуального пенсійного накопичення. Це дозволить громадянам контролювати стан своїх коштів під час всього трудового стажу, розпоряджатися своїми накопиченнями, передавати власні заощадження у спадок.

– Зараз ведеться багато розмов про медичну та освітню реформи. Якою є позиція партії щодо цих питань?

– Лише через 26 років незалежності, завдяки «Самопомочі» парламент ухвалив необхідні закони, які стануть основою страхової медицини: про автономізацію медичних закладів та державні фінансові гарантії надання медичної допомоги. Наше завдання на найближчий рік – домогтися належного фінансування програми екстреної медичної допомоги та підвищення оплати праці медичних працівників.

У сфері освіти оцінювання її якості має відбуватися за реальними показниками: кількості тих, хто вступив до вишу та тих, хто працює за обраним фахом. Щодо вищої школи – це оптимізація кількості вишів, їх подальша автономізація. Якщо не буде широкого розуміння важливості освіти – не буде ні мови, ні суду, ні армії, ні держави.

– А вибори? Адже ряд ЗМІ написали про висунення голови партії Андрія Садового у Президенти України.

– Журналісти дещо перебільшують. Згідно норм законодавства на партійному з ’їзді прийнято рішення про участь партії у перших виборах у сорока ОТГ, які відбудуться 29 квітня. Що стосується президентських та парламентських виборів, то до них ще більше року і висувати кандидатів зараз зарано. Однак для того, аби реалізувати свою програму, «Самопоміч» повинна здобути важелі впливу, і коли проходитимуть президентські та парламентські вибори, партія візьме у них активну участь.

– Протягом останнього року ми спостерігали значний тиск на членів «Самопомочі», який полягав у знятті із посад, відкритті кримінальних справ. Як у партії оцінюють такий тиск і як збираються на це реагувати?

Найкраще на Ваше запитання відповів лідер партії Андрій Садовий, д аючи оцінку всім тим переслідуванням, які члени нашої політичної сили зазнають за свою принципову позицію: « завжди є спокуса (в когось більша, в когось менша) стати в сторону, зайняти зручне місце там, де тихо і спокійно. Однак с покійно не буде. Причому ніде. Ані тут, в нашій партії, ані в Україні, ані в світі. Чим швидше кожен із нас це зрозуміє – тим менш болісним буде розставання з ілюзіями. Кожен з нас зробив свідомий вибір, ідучи в політику. Якщо це вибір на користь важкої і чесної праці, ви здобудете тут справжніх побратимів і опору. Якщо це віра в Україну і її людей, ви маєте унікальний шанс взяти участь в справі, яка випадає одному поколінню на багато століть: збудувати свою власну, сильну і незалежну країну».

Спілкувався Василь Шевчук

Самопоміч з'їзд Грицишин
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Суспільство
Так як і минулого року, під монетизацію підпадають зекономлених домогосподарствами еквівалент вартості 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. До 1 липня 2018 року підприємства-виробники чи підприємства-виконавці послуг з газо-, та електропостачання в паперовому та електронному вигляді надали структурному підрозділу з питань соціального захисту населення списки енергоощадних субсидіантів із зазначенням...
Суспільство
З метою перевірки умов проживання дітей, родини яких опинились в складних життєвих обставинах інспектор ювенальної превенції Збаразького відділення поліції спільно із представники служби у справах дітей та працівниками РЦ ССДМ побували в селі Чернихівці та окремих сім’ях м. Збаража. Під час виїзду обстежено умови проживання родин. На жаль, в окремих сім’ях умови проживання дітей потребують покращення та батьки не усвідомлюють наскільки катастрофічною є сит...
Кримінал
Працівники Тернопільського відділу поліції просять допомогти встановити осіб причетних до злочину. Незнайомців підозрюють у крадіжці перфоратора з вулиці Чорновола. Подія трапилась 16 серпня, близько 23:30. Зловмисники помітили майно, яке робочі залишили без нагляду на вулиці, де проводяться ремонтні роботи. Скориставшись моментом вони вчинили протиправне, тим самим завдали збитків на суму 4000 гривень. Камера відео спостереження зафіксувала підозрюваних....
Суспільство
17 серпня поблизу торгового центру "Орнава" трапився прикрий випадок. Бригада швидкої допомоги, яка прибула за викликом, відмовилась опікуватися непритомним чоловіком. Одна із перехожих, свідок події, Інеса Лемперт поділилася про ситуацію враженнями на своїй сторінці у Фейсбук: "Отож, йду сьогодні крізь "Топільче" додому. Здалеку бачу групку людей навколо непритомної людини. Підходжу, кажуть, що знайшли чоловіка без свідомості й викликали швидку. Придивила...
Суспільство
Перше публічне звітування по виконанн ю ремонту на дорогах загального та місцевого значення відбулося сьогодні в обласній державній адміністрації. Звітували Перший заступник голови ОДА Іван Крисак, начальник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Богдан Юлик та начальник управління капітального будівництва ОДА, на балансі якого тепер перебувають всі дороги місцевого значення, Віктор Кузяк. Спільне та відкрите звітування привернуло увагу медіа-...
Кримінал
Працівники Тернопільського відділу поліції просять допомогти встановити особу причетну до злочину. Незнайомця підозрюють у крадіжці бензопили з багажника іномарки, припаркованої в місті Тернополі на вулиці Тролейбусній. Подія трапилась 11 серпня, близько 11 години. Власник транспортного засобу «Citroen Berlingo» не зачинив автівку, чим і скористався невідомий. Він відчинив багажник та викрав майно вартістю 6000 гривень. Камера відеоспостереження зафіксувал...
Суспільство
Раніше ми вже писали про те, що відома тернопільська блогерка Аліна Френдій та син екс-мера Тернополя, народного депутата України Романа Заставного, Петро мають стати сім'єю. Однак несподівано у Instagram пара заявила, що вони віддаляються на тисячі кілометрів одне від одного. А все для того, щоб відстань лиш надійніше сполучила два серця. "З вашого дозволу відкладу на трохи телефон і насолоджуватимусь останніми днями "красивої жінки незаміжньої"",- пише А...
Суспільство
У ході спільного відпрацювання обласного центру міграційники і поліцейські виявили громадянина Грузії, який на момент перевірки перебував в Україні понад дозволений строк. Щодо іноземного громадянина складено адміністративний протокол за частиною 1 статті 203 КУпАП - порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні, та накладено адміністративне стягнення у розмірі 1700 гривень. Штраф іноземець вже сплатив. Також посадові особи...
Кримінал
Медики Бучацької районної лікарні 9 серпня повідомили поліцію, що до них поступив чоловік з численними травмами та переломом ребер після удару коня. Чоловік помер. Проте рідні померлого кажуть, що причина смерті - не удар коня. Смертельні удари жителю села Бариш завдав кінь, якого того дня господар повів напитись до річки, повідомляли у відділі комунікації поліції Тернопільської області. Біля водойми випасався інший кінь і обоє почали брикатись. Чоловік не...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!