Тарас Пастух вийшов на перше місце у Тернопільському окрузі

Представник Української народної партії Тарас Пастух став лідером електоральних симпатій у Тернопільському виборчому окрузі № 163. Про це свідчать результати останнього соціологічного дослідження у місті Тернополі, проведеного 11-14 жовтня 2012 року ГО "Спілка консультантів "Експерт-група" на замовлення ГО "Народний антикорупційний нагляд".

Зокрема, відповідаючи на запитання «Якби зараз були вибори до Верховної Ради, то за якого з кандидатів по Вашому округу, Ви б, швидше за все, проголосували» 25,1 % тернополян проголосували б за висуванця УНП Тараса Пастуха, 24,8 % - за свободівця Олексія Кайду, 11,9 % - за представника «Удару» Віталія Максимова. Самовисуванець Михайло Ратушняк здобув прихильність 8,1 % мешканців Тернополя. Решта кандидатів значно поступаються лідерам. Не визначилися майже 10 % виборців.

У рейтингу політичних партій визначилася четвірка фаворитів. Перше місце займає ВО «Свобода» за яку готові проголосувати 22,7 % тернополян, ВО «Батьківщина» користується підтримкою 15,6 % мешканців Тернополя, УДАР та Наша України – відповідно 12, 1 та 11, 8 %.

Порівнюючи дані соціологічного дослідження, можна побачити, що за Тараса Пастуха готові проголосувати прихильники об’єднання патріотичних сил «Наша Україна», куди якраз входить Українська народна партія. Однак, позитивна динаміка зростання його рейтингу відбулася за рахунок частини невизначених, котрі побачили альтернативу у молодому кандидатові. Також діяльність Тараса Пастуха, особлива судова боротьба проти Петра Симоненка, привернула увагу не лише електорату Нашої України, а й патріотично налаштованої частини прихильників ВО «Батьківщини». Таким чином, можна констатувати, що виборці не лише помітили активну передвиборчу кампанію цього молодого політика, а й почали сприймати його як основну альтернативу кандидата від ВО «Свобода». А, зважаючи на все ще велику кількість невизначених, можна спрогнозувати продовження позитивної динаміки зрання рейтингу Тараса Пастуха.

Це дослідження також визначило важливу деталь, що, висуванець ВО «Свобода» Олексій Кайда перебирає лише незначну частину прихильників ВО «Батьківщина» навіть незважаючи на підтримку його кандидатури цією партією. Більша частина прихильників ВО «Батьківщини» або «пішла» у невизначені, або збираються голосувати за Пастуха та Ратушняка. Очевидно, далися взнаки особисті передвиборні обіцянки свободівця, які він так і не виконав, працюючи на посаді голови Тернопільської обласної ради.

Рейтинг представника УДАРУ Віталія Макимова практично повністю відповідає партійному рейтингу. Має свій стабільний рейтинг теперішній самовисуванець Михайло Ратушняк, який проводить свої чергові вибори. Саме його «політична старість» є головною причиною досить великого особистого рейтингу.

Отже, результати соціологічного дослідження вказують на те, що основна боротьба в 163 Тернопільському мажоритарному окрузі відбуватиметься між висуванцями від патріотичних партій Тарасом Пастухом та Олексієм Кайдою. Хто здобуде перемогу, буде залежати від того, який кандидат зможе завоювати прихильність невизначених кандидатів, які, що є типово для всієї України, до останнього вагаються у своєму виборі і переважно приймають рішення безпосередньо перед самими виборами.

Результати опитування на тему: "Електоральні симпатії тернополян напередодні виборів" 

РЕЙТИНГИ МІСЦЕВИХ ПОЛІТИКІВ

ПАСТУХ Тарас

25,1

КАЙДА Олексiй

24,8

МАКСИМОВ Вiталiй

11,9

РАТУШНЯК Михайло

8,1

ОЛIЙНИК Юрiй

2,1

ДАВИДОВИЧ Ярослав

2,0

ФЕДИК Павло

1,3

ВАДЗЮК Степан

1,3

ПАРАЗIНСЬКИЙ Василь

0,3

КУХАР Володимир

0,5

ГРИГОРIЙ Микола

0,4

КОПАК Мирослав

0,4

СТЕЦЮК Володимир

0,4

Не підуть на вибори

7,8

Важко відповісти

13,6

Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!