• Головна
  • У Тернополі ескулап-хабарник сам здався прокуратурі
14:00, 17 жовтня 2012 р.

У Тернополі ескулап-хабарник сам здався прокуратурі

Хабарнику-голові Тернопільської міської міжрайонної медико-соціальної експертної комісії кримінальна справа обійшлася… штрафом.

Під час розгляду кримінальної справи стосовно голови Тернопільської міської міжрайонної медико-соціальної експертної комісії у суді з’ясувалися цікаві деталі. Нагадаю, у квітні прес-служба прокуратури області повідомила: до суду скеровано кримінальну справу про обвинувачення голови однієї з міжрайонних медико-соціальних експертних комісій в хабарництві, за ст. 368 КК України.

Досудовим слідством встановлено, що у серпні минулого року посадовець у своєму службовому кабінеті отримав від одного із місцевих мешканців  хабар в розмірі 500 грн. за виконання в інтересах даної особи дій із використанням наданого йому службового становища, зокрема, сприяння у встановленні групи інвалідності у зв’язку із захворюванням. Окрім цього, упродовж вересня-грудня 2011 року обвинувачений повторно отримав хабарі від 4-х місцевих мешканців на загальну суму 100 доларів США і 2200 грн. за сприяння у встановленні їм групи інвалідності.

Так от, з’ясувалося, ескулап, який брав хабарі, сам здався прокуратурі, пише svoboda. 11 січня 2012 року працівники правоохоронних органів затримали лікаря-терапевта МСЕК за отримання нею хабара від хворої у сумі 300 доларів США. Голову міської міжрайонної медико-соціальної експертної комісії було допитано у цій справі як свідка. Наступного дня посадовець з'явився у прокуратуру Тернополя із явкою з повинною. Він повідомив про вчинення ним злочинів протягом серпня-грудня 2011 року, а саме - отримання хабарів від осіб, які проходили освідування на МСЕК у зв'язку із визначенням чи продовженням групи їх інвалідності. Він визнав, що брав гроші безпосередньо з рук у руки від хворих під час  освідування останніх на МСЕК.  При тому горе-лікар зауважив: попередньо він не вимагав ці кошти, передача грошей відбувалась з ініціативи самих людей, в жодному випадку до отримання коштів він не знав, яка саме сума хабара йому передавалась, а дізнавався після отримання коштів. Ось таке лікарське життя, сповнене несподіванок…

Тернопільський міськрайонний суд сприйняв це самовикриття підсудного як пом’якшуючу обставину, зарахував також добрі характеристики, наявність двох неповнолітніх дітей і призначив … 17 тисяч гривень штрафу.(До речі, саме таку суму заплатив лікар на досудовому слідстві як заставу, тож тепер, щоб спекатися наслідків ганебної історії, йому треба лишень перевести гроші з одного рахунку на інший.) Між тим, санкція частини 3 статті 368 Кримінального кодексу, за якою визнано винним голову МСЕК (одержання  хабара у великому розмірі або службовою особою, яка займає відповідальне  становище,  або  за  попередньою  змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням хабара), передбачає позбавлення  волі  на  строк  від  п'яти до десяти років з позбавленням права  обіймати  певні  посади  чи  займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Засудженому обійшлося і без конфіскації майна. Щоправда, його позбавили права на три роки обіймати керівні посади у сфері медико-соціальної експертизи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...