• Головна
  • У Тернополі бізнесмени із житлового двору зробили стоянку
08:31, 12 листопада 2012 р.

У Тернополі бізнесмени із житлового двору зробили стоянку

Підприємці паркують машини біля житлових будинків, а мешканцям нема куди поставити власних авто. Водії мають право ставити машини під житлові будинки протягом дня тимчасово, проте тримати довго авто заборонено, пояснюють в обласному управлінні ЖКГ

- Що потрібно зробити, щоб бізнесмени не заставляли машинами житлові двори, - запитує мешканка будинку по вулиці Клима Савури, 8 Олена Іванчук. - У двір будинку неможливо заїхати з часу розбудови аптеки "Ромашка" по вул. Героїв Крут,13, а також магазину та салону краси. Від дев’ятої години ранку прибуває транспорт торгівельних агентів від аптеки та магазину, заїжджають вантажні машини, які перегороджують собою й так занадто вузький і аварійний виїзд із двору, доки розвантажуються.

Найбільше скупчення машин у час-пік, каже жінка. Мешканці будинку були б згодні, якби підприємці приїжджали протягом дня, а не під вечір, пише 20 хвилин.

– Найгірша ситуація - у вечірній час, - продовжує пані Іванчук. – Мешканці будинку повертаються з роботи. У них нема можливості припаркуватись у власному дворі, бо з 17.00 до 19.30 до аптеки з’їжджається найбільша кількість представників. Машини стоять на пішоходному проході до вул. Героїв Крут, підпираючи одна одну. Заїхавши у двір, немає де навіть розвернутись, щоб виїхати. Доводиться виїжджати з двору, здаючи назад. При цьому заїзд у двір і так аварійно-небезпечний - дуже обмежене бачення дороги з вулиці Савури. Зробили хоча б збори торгових працівників не в такий напружений час.

У ЖКГ пояснюють, що ставити машини на довгий час на прибудинковій території водії не мають права. Їх попереджають та машини евакуйовують, каже в. о. начальника управління ЖКГ в Тернопільській області Микола Лесів.

- Водії взагалі не можуть паркуватись біля чужих житлових будинків у нічний час, - каже пан Лесів. – Протягом дня їм ніхто не заборонить під’їхати до магазину чи аптеки і припаркувати авто. Але не можна робити там стоянки. Для цього мають бути спеціальні зупинки, визначені міською радою.

Перед тим, як підприємець отримує дозвіл на будівництво, він має впорядкувати благоустрій території, в тому числі парковку, кажуть у муніципальній міліції.

- Ставити машини під житлові будинки водії-підприємці мають право, - начальник муніципальної міліції Сергій Волков. – Узгодити питання парковки та стоянки вони повинні перед отриманням дозволу на будівництво магазину. Ми штрафуємо у випадку, якщо авто залишають на газонах чи клумбах із зеленими насадженнями. Наші працівники виїжджають на місце і в разі порушення складають адмінпротокол. Сума штрафу – від 340 до 1200 грн.

Притягнути водіїв до відповідальності можна також у випадку, якщо вони при паркуванні порушують правила дорожнього руху, пояснюють у Державтоінспекції.

- Водії, які під’їжджають до аптеки чи магазину, мають право паркуватись на прилеглій території,- каже начальник сектору профілактичної роботи обласної державтоінспекції Микола Лецкалюк. – Жителі можуть поставити знаки “Рух заборонено” , проте водії, які там працюють, можуть заїжджати під цей знак. Якщо вони порушують правила дорожнього руху при паркуванні, можуть отримати штраф від 255 до 340 грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...