Тернополянам роз'яснили нюанси запровадження нашумілої "розписки" для сексу

Тернополяни, які вважають, що вдало жартують про секс по «розписці», мають подумати, чи так само смішно тим їхнім співвітчизникам, які пережили сексуальне насильство. Про це Пишуть Тернополяни з посиланням на ранковий ефір телеканалу “Прямий” говорила й урядовий уповноважений з питань гендерної політики Катерина Левченко.

Йдеться про нововведення до Кримінального кодексу України, якими внесено зміни у тлумачення понять "зґвалтування" і "сексуальний злочин", що набули чинності 11 січня 2019 року.

— «Розписки» не потрібні. Взагалі ті, хто постраждав від сексуального насильства, думаю, дуже болісно сприймають усі ці жарти. Кількість таких людей, на жаль, невідома, бо після злочину, а сексуальне насильство, тим більше зґвалтування, — це є злочин, до правоохоронних органів або соціальних служб звертаються одиниці. Чому? Ну тому що будуть сміятися так само, як над цими змінами, які внесені до Кримінального кодексу, - сказала Катерина Левченко, коментуючи реакцію деяких українців на зміни до Кримінального кодексу про згоду на секс,

Вона радить подумати про зґвалтованих жінок та чоловіків, поспілкуватися із постраждалими, а також замислитися про те, що будуть ці жартівники кричати про випадки, якщо, не дай Боже, самі стануть жертвами насильства.

Уповноважений з питань гендерної політики зазначила, що на родини ці зміни до Кримінального кодексу не вплинуть.

— Не потрібно розглядати, що це стосується всіх абсолютно. Кримінальний кодекс пишеться для суспільства, але ми знаємо, що його наявність не означає, що усі ми є суб’єктами, які скоюють якийсь злочин, - наголосила Левченко.

тернопіль кримінальний кодекс україни згвалтування насилля
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі