• Головна
  • Синьо-оранжева розмітка та увімкнені фари за містом,- з 15 квітня вступають у дію нові правила дорожнього руху
18:00, 3 березня 2013 р.

Синьо-оранжева розмітка та увімкнені фари за містом,- з 15 квітня вступають у дію нові правила дорожнього руху

Чимало нових вимог доведеться запам’ятати українським водіям до 15 квітня. Саме з цього дня почнуть діяти нові правила дорожнього руху. З цього часу кермувальникам доведеться їздити за містом з увімкненим світлом фар, обмежити швидкість до 110 км/год та перевозити дітей у спецкріслі. А головне – ДАІ посилить контроль за вуличними «шумахерами». Організовувати автомобільні перегони на автодорогах країни любителям такого драйву суворо заборонено.

Дорожні знака в пріоритеті над розміткою

У першу чергу зміни ПДР стосуються технічних засобів регулювання дорожнього руху, впровадження європейських зразків дорожніх знаків і дорожньої розмітки. Вводяться в дію близько 20 нових знаків та розмітка синього кольору.

– Для зменшення ризику виникнення ДТП на заміських дорогах ПДР доповнені новою вимогою – у період з 1 жовтня по 1 травня транспортні засоби зобов'язані рухатись за межами населеного пункту в світлий час доби з увімкненими денними ходовими вогнями або ближнім світлом фар. Це правило потрібно для того, щоб у період, коли рано темніє чи просто несприятливі погодні умови, уникнути аварійної ситуації. Так водію буде краще видно дорогу, а пішоходу – автомобіль. Серед нових нововведень є наступне: дорожні знаки отримали пріоритет перед дорожньою розміткою. З’являться два нових кольори розмітки — синій, що визначає паркувальні місця, та оранжевий, розмітка цього кольору буде тимчасовою. Водіям, які їдуть по суміжній смузі з транспортом зі знаком «Діти», у разі зупинки останнього, доведеться знижувати швидкість, а при потребі – взагалі зупинятися, щоб уникнути наїзду на дітей.

Обгороджувати паркувальні місця для клієнтів з квітня буде заборонено. У нових правилах зазначено, що предмети, які перешкоджають руху по дорозі, заборонено встановлювати. Винятком є знаки ремонтних робіт, аварійні знаки при оформленні ДТП та перекриття вулиці згідно з чинним законодавством, – пояснює начальник управління ДАІ в Тернопільській області Андрій Матрифайло.

Окрім цього, з 15 квітня з’являться й нові дорожні знаки. Серед них такі як «газон», «острівець безпеки», «денні ходові вогні», «маневрування», «регулювальник», «удосконалене покриття». У нових правилах дорожнього руху змінено визначення «темний час доби», тепер це буде «частина доби від заходу до сходу сонця». Раніше цей термін трактувався як період від закінчення вечірніх сутінків (30 хвилин після заходу) до початку ранкових сутінків (30 хвилин до сходу).

Крім іншого, введено низку нових дорожніх знаків, наприклад: "пункт зупинки трамвая", "кінець пункту зупинки трамвая", "культова споруда", "промислова зона", "фото-, відеофіксація порушень". За новими правилами, дорожні знаки матимуть перевагу над дорожньою розміткою. До білої й жовтої дорожньої розмітки, як уже зазначалось, додасться розмітка синього (місця парковки на проїжджій частині) і жовтогарячого кольорів (тимчасова розмітка).

Міняти шини ДАІ лише рекомендує

У новій редакції ПДР заборонено самовільне встановлення знаків, що обмежують рух. Визначено, що знаки «рух заборонено» та «в’їзд заборонено» можна буде використовувати у двох випадках — на початку пішохідної зони або у випадку аварійного стану вулиці чи дороги. Із ПДР виключено пункт, згідно з яким обгін транспортних засобів дозволяється тільки з лівої сторони. Цей пункт суперечив поняттю "обгін", який сам по собі передбачає виїзд на зустрічну смугу, що знаходиться тільки ліворуч від автомобіля. Праворуч, як відомо, може бути тільки смуга для руху в одному напрямку з вами. Наразі у нових правилах немає чіткого визначення положення про необхідність зміни шин з початком нового сезону, а лише вказано, що у випадку постійної експлуатації транспортного засобу на дорогах зі слизькою проїжджою частиною «рекомендується використовувати шини, що відповідають стану проїжджої частини».

Також українським водіям вже не можна буде їздити містом зі швидкістю до 79 км/год. Тепер лише 69 км/год, а за систематичну гонитву на шляхах позбавлятимуть прав на 10 років. Якщо раніше за перевищення норми вмісту шкідливих речовин у вихлопах водії відбувалися лише зауваженням даішника, то за новими правилами передбачено штраф від 510 до 1190 грн.

– Введення коректного користування аварійною сигналізацією. "Аварійку" можна вмикати тільки в разі несправності автомобіля або щоб позначити його місцерозташування там, де дозволена зупинка. Водій повинен при цьому перебувати поряд з машиною. Якщо, наприклад, водій зупинився під заборонним знаком, включив "аварійку", а сам пішов до магазину – штраф може становити від 435 до 510 грн. Також заборонено перевозити дітей до 12 років без спецкрісла (зараз школярів можна перевозити без нього тільки на задньому сидінні – авт.). Збільшено максимальну швидкість руху за містом до 110 км/год на дорогах з розділовою смугою. Чинними правилами така швидкість фактично дозволена (за містом можна їхати 90 км/год плюс перевищення ще до 20 км/год не карається). При зупинці автомобіля інспектором водій зобов'язаний не виходити з нього, а перебувати за кермом, тримаючи руки на кермі. Так прийнято в Європі для безпеки інспектора від несподіваного нападу з боку водія. Підійшовши до машини, інспектор може запропонувати водієві вийти з автомобіля і пройти в безпечне (для інспектора, щоб його не збили інші машини, адже він стоїть ліворуч автомобіля) місце для роз'яснення причин зупинки. Вступає в дію заборона групових вуличних перегонів. Небезпека таких перегонів очевидна. Зараз передбачено тільки штраф за перевищення швидкості (255-680 грн). Пропонується прирівняти відповідальність за участь у гонках до водіння автомобіля у нетверезому стані, – пояснює Андрій Матрифайло.

За водіння без прав – кілька прожиткових мінімумів

При встановленні порушення працівники державтоінспекції враховуватимуть фото- та відеофіксацію. Крім того, змінюється і сам розмір штрафів. Тепер керування автомобілем без прав може обійтися водієві в 1700-4250 грн., а за ДТП з тілесними ушкодженнями потерпілих передбачено покарання від штрафу 2250 грн. до позбавлення прав на 1-2 роки чи адмінарешту на 10 днів.

Відтепер при оплаті штрафів за порушення правил дорожнього руху у квитанції необхідно вказувати не лише код платежу, прізвище, ім’я, по батькові платника, а й серію та номер протоколу про адміністративне правопорушення. Іншими словами, для сплати штрафу необхідно звернутися до будь-якої установи банку України, при цьому треба мати при собі документ, що посвідчує особу, індивідуальний ідентифікаційний номер платника податку, копію протоколу про адміністративне правопорушення.

Дане нововведення допоможе уникнути непорозумінь, що виникають при з’ясуванні своєчасної сплати платежів у виконавчій службі. Адже, у відповідності до ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з часу вручення йому постанови про накладення штрафу. Однак у більшості випадків навіть після добровільної сплати штрафу громадянами квитанції в підрозділи ДАІ не надаються, що приводить до направлення постанови у справі про адміністративне порушення для примусового виконання підрозділами державної виконавчої служби.

Синьо-оранжева розмітка та увімкнені фари за містом,- з 15 квітня вступають у дію нові правила дорожнього руху, фото-1

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...