У Тернополі землю під будівництво багатоповерхівки на території церкви виділили незаконно?

Уже два місяця місто «гудить» про церкву св. Володимира і Ольги, що на “Дружбі” (вул.Пилипа Орлика), на території якої спочатку масово почали вирубувати дерева, а згодом, вирішили ще й дев’ятиповерхівку будувати.

22 березня мешканці з вулиць, що належать до виборчої дільниці, по якій був обраний М.Окаринський, були на прийомі в депутата. Відбулася розмова щодо незаконності комерційного будівництва на ділянці, наданій міськрадою релігійній громаді ще у 1999р. для будівництва храму.

Едуард Міляновський розповів  про ситуацію, що коїться навколо побудови багатоповерхівки на території церкви на вулиці Орлика і, що обговорювали на зустрічі.

- Я був одним з чотирьох людей, що зустрічалися з Михайлом Окаринським 22 березня. Зустріч тривала півтори години і була напрочуд конструктивною і продуктивною. Михайло зобов’язався з’ясувати долю наших подань у міськраду (відповіді на деякі з них ідуть до нас вже більше місяця), та витребувати від свого імені копії всіх дозвільних документів, які надані органами влади для будівництва згаданої Вами багатоповерхівки. Слова Михайла про небажання обговорювати моральну сторону питання значною мірою означали його готовність обговорювати прагматичний аспект питання, тобто його можливу допомогу, а не моральні якості священика. Наші стосунки з депутатом дійсно складні, але демонізувати його постать зовсім без потреби.

І останнє – прикро, що жодна з газет, яка зацікавилася цим питанням не спромоглася на серйозну аналітику ситуації. Зрозуміло, що політичний аспект питання домінує в силу його цікавості читачам. Але нам в нашому випадку було б значно цікавіше прочитати про формальну законність того, що відбувається. Всі якось відразу і без жодних сумнівів погодилися з тим, що документи на забудову в повному порядку. Однак, на нашу думку, містобудівні умови на житловий будинок видані релігійній громаді незаконно, тому що вона має право лише і виключно на громадську забудову. Ми про це постійно говоримо, але друкують лише про те, який Окаринський поганий. Для прикладу – коментар на сторінці “Вулиця Орлика” одного з ведучих сторінки про зустріч з Михайлом – лише декілька речень, а наші звернення, роз’яснення, юридичні обговорення займають багато сторінок.

Для інформації додаю наше бачення ситуації з точки зору законності (з вказанням законів та їх статей).

17 лютого 2013 року розпочалася незаконна підготовка до будівництва житлового багатоквартирного будинку на території релігійної громади «Парафія церкви Святих Володимира і Ольги». Відбулися суттєві порушення чинного законодавства релігійною організацією та установами, що надавали дозвіл на дане будівництво. Просимо припинити здійснені порушення:

1) Відбулося порушення Статті 92 пункт 2 в) Земельного Кодексу України та Статті 17 Закону «Про свободу совісті та релігійні організації», де йдеться, що земля у постійне землекористування надається релігійним організаціям «виключно для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення їх діяльності». Згідно містобудівних умов та обмежень № 185, виданих міським управління містобудування, архітектури і кадастру 10.09.2012 року офіційна назва будівлі звучить як «багатоквартирний житловий будинок з вбудованими приміщеннями громадського призначення». Відбувається будівництво на території релігійної організації і замовником виступає релігійна організація. Як забезпечує її діяльність комерційна багатоповерхівка?

2) Відбулося порушення Наказу № 548 від 23.07.2010 Державного комітету України із земельних ресурсів «Про затвердження Класифікації видів цільового призначення земель», де під землі житлової забудови передбачено Розділ 02. «Землі житлової забудови (землі, які використовуються для розміщення житлової забудови (житлові будинки, гуртожитки господарські будівлі та інше); землі, які  використовуються для розміщення гаражного будівництва)», де для багатоквартирної забудови передбачено Підрозділ 02.03. «Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку».

Земля, яка надається релігійній організації в постійне користування, відноситься до Розділу 03.«Землі громадської забудови (землі, які використовуються для розміщення громадських будівель і споруд (готелів, офісних будівель, торговельних будівель, для публічних виступів, для музеїв та бібліотек, для навчальних та дослідних закладів, для лікарень та оздоровчих закладів), об’єктів загального користування)», а саме до Підрозділу 03.04. «Для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій».

Поза жодним сумнівом, що призначення землі в Державному акті на постійне землекористування, який наданий релігійній громаді «Парафія церкви Святих Володимира і Ольги» (Державний акт 1-ТР № 000663 від 28.04.1999 ро­ку, виданий згідно рішення восьмої сесії 23 скликання Тернопільської міськради від 31 березня 1999 року), що по вул. Орлика, визначається Підрозділом 03.04., і він вказаний як класифікатор в цьому Державному акті. Класифікатор 03.04. не передбачає житлової забудови на виділеній землі. Фактично відбулося самочинна зміна цільового призначення землі, яка мотивується змінами в Статуті, які в свою чергу є незаконними, — право будувати «житлові будинки для парафіян», як це записано в додатку до Статуту релігійної громади від 15 липня 2008 року, не передбачене класифікатором 03.04, тому що житловий будинок не є об’єктом громадської забудови, як це передбачає Розділ 03.

3) Відбулося порушення Статті 17 Закону «Про свободу совісті та релігійні організації», згідно якої релігійні організації не мають права на підприємницьку діяльність. Водночас побудова багатоквартирного житлового будинку із залученням комерційного інвестора та наступним розпродажем квартир є ні чим іншим як підприємницькою діяльністю. Виробничу і господарську діяльність релігійної організації регулює Стаття 19 Закону «Про свободу совісті та релігійні організації», яка передбачає заснування підприємств релігійної організації.

4) Відбулося порушення Статті 19 пункту 7 та Статті 21 пункту 1 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності», згідно яких проект (матеріали) детального плану території, яка надається під забудову, оприлюднюється «на веб-сайті органу місцевого самоврядування, у місцевих друкованих засобах масової інформації, а також у загальнодоступному місці у приміщенні такого органу». Детальний план території обов’язковий для міст з чисельністю населення понад 50 000 осіб (Стаття 17 пункт 2 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності»). За словами голови церковного комітету п. Чепіля (запис на офіційному сайті греко-католицької єпархії) детальний план території, на якій планується забудова, навіть не розроблений і відповідно його проект офіційно не оприлюднений. Тому надання релігійній організації містобудівних умов на будівництво є незаконним.

5) Відбулося порушення Статті 21 пункт 2 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності»: «Затвердження на місцевому рівні містобудівної документації, зазначеної у частині першій цієї статті, без проведення громадських слухань щодо проектів такої  документації забороняється». Однак наданню містобудівних умов на побудову багатоквартирного житлового будинку на території, наданій релігійній громаді церкви Святих Володимира і Ольги у постійне землекористування, не передувало оприлюднення детального плану території (а він входить в перелік документів, передбачених пунктом 1 Статті 21) і не проводилися  жодні громадські слухання, без яких надання містобудівних умов є незаконним.

Просимо припинити беззаконня, що чиниться і з’ясувати роль місцевої влади, зокрема заступника начальника управління містобудування, архітектури та кадастру п. Чепіля у цих порушеннях, зокрема відсутність детального плану території та громадського обговорення перед затвердженням містобудівних умов, які видало його управління. Крім того, п. Чепіль неодноразово публічно стверджував (у тому числі і у ЗМІ), що після побудови будинку його мешканці створять ОСББ і вилучать землю для своїх потреб з території релігійної громади. Тобто земля, яку міська влада виділила безкоштовно і без жодних тендерів на потреби релігійної громади, таким нехитрим способом перетворюється на землю абсолютно світської комерційної багатоквартирної житлової забудови, яка згідно закону має проходити тендерні процедури.

Просимо відкликати незаконно видані Управлінням містобудування, архітектури і кадастру містобудівні умови на будівництво житлового багатоквартирного будинку на землі, призначеній для громадської забудови.

Погляд
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Пригоди
Кілька годин тому у Генуї, що на півночі Італії, сталася катастрофа. Повністю обвалився автомобільний міст, що спричинило загибель десятків людей. Також пошкоджено безліч автомобілів. 14 серпня, близько обіду, переповнений автомобілями міст Моранді, що проходив над річкою Полчевера, обвалився. Досі не є відомою кількість загиблих. Свідком катастрофи стала тернополянка Ольга. "Це сталося буквально за пару секунд, якраз перед тим, як я мала їхати цією автост...
Суспільство
В Україні значно зменшилась сума коштів, яка спрямовувалась на забезпечення субсидій для населення. Зокрема, скорочення торкнулося тих домогосподарств, які мають площу у 120 метрів квадратних і більше. Така тенденція триватиме і далі, адже держбюджет надто перевантажений. Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів кандидат юридичних наук, експерт з питань ЖКГ Андрій Нікончук, пише Реально. «Ук...
Суспільство
За даними Гідрометцентру, протягом 13-16 серпня на території Тернопільщини утримається надзвичайна пожежна небезпека 5 класу. Для того, щоб уникнути надзвичайних ситуацій, в управлінні  ДСНС України в Тернопільській області повідомили, що забороняється робити при пожежній небезпеці 5 класу. Отож, тернополянам забороняється заїжджати в ліс автомобілями, розпалювати багаття в лісах та лісосмугах, полювати в лісі з використанням вогнепальної зброї, спалювати...
Суспільство
У Тернополі на проспекті Злуки розпочалися роботи з влаштування підвищеного пішохідного переходу, у зв’язку з чим буде частково обмежений рух автотранспорту на ділянці дороги від транспортної розв’язки вулиць Збаразька – Злуки – Промислова – Текстильна – Енергетична в напрямку транспортної розв’язки вулиць Злуки – Тарнавського – Є. Коновальця – Галицька. При сприятливих погодніх умовах, ремонтні роботи заплановано завершити до святкування Дня міста. До сло...
Суспільство
Від початку 2018-го року лікарями відділу серцево-судинної та рентгеноендоваскулярної хірургії комунального некомерційного підприємства «Тернопільська комунальна міська лікарня №2» виконано 319 операцій на серці та 122 операції на різних судинах. Також протягом семи місяців поточного року тут виконали 153 стентувань коронарних судин при гострому інфаркті міокарда. Лікарями відділу виконуються операції на відкритому серці для лікування набутих вад клапанів...
Суспільство
Про це написала активістка Катерина Бойко. Відповідні документи, які підтверджують рішення Тернопільської облради вона опублікувала у Facebook. "Безкоштовному проїзду для учасників бойових дій бути! Щойно забрали рішення Тернопільської обласної ради, де чорним по білому написано, що пільговий (БЕЗКОШТОВНИЙ) проїзд для учасників бойових дій буде діяти так, як було раніше, до постанови кабінету міністрів України про монетизацію пільг. Щодо останньої, то відп...
Суспільство
Хоч не платить за послугу якийсь відсоток тернополян, та цілком можливо, що постраждати можуть усі, адже підприємство через такий стан речей може припинити свою діяльність. Найбільша заборгованість від одного домогосподарства становить 7 774 гривні. За адресою цього боржника зареєстровано 22 (!) особи.  2 млн 470 тисяч гривень становить заборгованість за вивіз сміття ДП “Фірма Альтфатер Тернопіль”, яке вивозить близько 70% твердих відходів в обласному цент...
Кримінал
Українському олігарху Миколі Гуті загрожує ув’язнення за махінації з міжнародними кредитами в агрохолдингу Мрія. На тлі цих подій він, перебуваючи за межами України, спокійно орудував своєю нерухомістю у Європі, намагаючись продати розкішну віллу в Німеччині співвласнику мережі магазинів АТБ Віктору Карачуну. За дорученням кредиторів, які постраждали через доведення Гутою агрохолдингу до банкрутства, агенти розшукують по всьому світу майно махінатора з мет...
Суспільство
Випускниця Ковалівської загальноосвітньої школи І—ІІІ ступенів Монастириського району Марія Чупа — одна із чотирьох абітурієнтів Тернопільщини, які цьогоріч здали предмет ЗНО на 200 балів. Дівчина отримала максимальний результат із тестування з біології. — У школі я проявляла нахил до природничих і точних наук. Чи не з найбільшим захватом вчила математику та біологію, — розповідає Марія. — Вважаю, що в цьому велика заслуга моїх педагогів. Вони — професіона...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!