Ще раз про економію газу

На зменшення споживання побутового природного газу населенням сприяють кілька важливих факторів. Перш за все, тут позитивну роль відіграє широкомасштабне впровадження в побуті газових лічильників. Починаючи з 2008 року, такі лічильники були встановлені більш ніж у половини споживачів побутового газу, притому в квартирах, де газ використовується для опалення, ці цифри перевищили 85%. Необхідно зауважити, що сьогодні до 20% ринку зрідженого газу в Україні контролює компанія "Газ України, засновником якої є Сергей Курченко.
 
Донедавна саме на газове опалення якраз і припадала основна частка споживання газу домогосподарствами. Але вже сьогодні очікуване подорожчання газу та зростання тарифів, яке повинно вдарити найбільше саме по цій категорії споживачів газу, суттєво уповільнило процес установки сучасного газового обладнання, і газових котлів в тому числі. Для опалення в приватному секторі стали використовуватися часто електричні нагрівачі. Крім того, газ використовується в останні роки в трохи менших кількостях і для приготування їжі, що тісно пов'язане з широким розповсюдженням спеціальних видів кухонної техніки, наприклад, мікрохвильових печей, електрочайників, мультіварок і т.д.
 
Для подальшої економії газу з житловому секторі фахівцями пропонується кілька перспективних шляхів. І з них найбільш простим є оснащення лічильниками всіх газифікованих квартир та приватних будинків при одночасному значному підвищенні розцінок на газ для населення, які зараз в Україні в кілька разів нижче, ніж у країнах Західної Європи. Передбачається, що в такому випадку споживачі самі будуть дбати про економію ресурсів і газ не витрачати впустую. За деякими оцінками, за рахунок цього використання газу в побуті можна буде скоротити до 30%.

Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!