Деякі тернополяни переконані, що імунізація вбиває дітей

Безжальна імунізація вбиває наших дітей, переконує частина тернополян. Тому щороку збільшується кількість відмов від щеплень. Проте є мами, які обома руками "за" вакцинацію. На їхню думку, вона рятує малечу від небезпечних хвороб. Медики підтримують таких батьків.

Батьки сьогодні мають сумніви щодо якості вакцин, а тому все частіше шукають причини, аби відмовитися від обов’язкових дитячих щеплень, пише 20 хвилин.

Відповідальність за вакцинацію батьки дитини несуть самі. Тому саме вони повинні вирішити, чи потрібні маляті щеплення. Адже нас постійно оточують інфекції, які передаються різними шляхами (кір, дифтерія, поліомієліт). Деякі з них "живуть" навіть у ґрунті (правець). І щеплення – єдиний спосіб захиститися від такої біди. Проте ми все частіше чуємо про негативні наслідки вакцинації, які призводять до інвалідизації і навіть смерті дитини. Не дивно, що тернополяни, як і всі українці, розділилися на два табори:  "за" та "проти" щеплень.

- Безжальна імунізація поступово вбиває наших дітей, - переконує тернополянка Іванна Мартиненко (прізвище та ім’я змінене на прохання жінки – прим. ред.). – Я не дозволила робити своїй дитині жодного щеплення й іншим не рекомендую. Наші медики дуже добре вміють приховувати компрометуючу інформацію. Усю відповідальність вони перекладають на плечі батьків.

Тернополянка переконана, що лікарі не надають вичерпної інформації про щеплення. Більше того, вони самі її не знають. Утім, не всі такі категоричні. Є у Тернополі батьки, які вважають щеплення необхідним. Варто лише дослухатися до порад медиків.

"Своїм щеплень не роблять…"

- Розумні лікарі своїм дітям щеплень не роблять, - продовжує вона. – Вони знають про тяжкі наслідки непотрібної вакцинації. Але, працюючи на державній роботі, змушені виконувати накази. От і "захищають" нас від хвороб, отруюючи ще із самого дитинства.

Пані Мартиненко називає дві головні причини своєї відмови від обов’язкової імунізації: сумнівна якість вакцини і погана кваліфікація дільничних педіатрів.

- Дивлюся на обшарпані поліклініки та умови, у яких оглядають дітей, і сумніваюся, що вакцина зберігається належним чином, - каже вона. – Враховуючи корупцію та безлад, який діється в країні, особисто я вже мало кому довіряю.

Продовжуючи, мама нарікає на неналежне виконання медичними працівниками професійних обов’язків. Мовляв, навіть дільничний педіатр тепер не переймається самопочуттям дитини.

- Мої вагання з приводу щеплень остаточно зникли, коли наш педіатр сказала робити вакцинацію в період, коли в моєї донечки полізли зуби, - додає Іванка Мартиненко. – Дитина постійно плакала, погано спала, навіть температура час від часу піднімалася, а медик казала, що протипоказань для щеплень немає. Хоча для того, аби направити на вакцинацію, вона мусить бути на 100% бути впевненою, що дитина - здорова.

У знайомих нашої співрозмовниці після щеплення дівчинка оглухла на обидва вуха. Їй тоді ще й року не було.

- Як завжди, лікарі не винні. Усю вину переклали на родичів, - каже жінка. – Хоча батьки впевнені, що їхня дитина до щеплення була абсолютно здоровою. Замовляли експертизу в Києві, навіть у Німеччині. І закордонні медики підтвердили: глухість трапилася через вакцинацію. Ви не уявляєте, як плакав тато, не знаючи, як допомогти своїй донечці.

Операція із відновлення слуху на одному вусі коштує більше 10 тисяч доларів. Таких грошей, як каже тернополянка, у родини немає. Отже, дитина залишиться інвалідом. Подружжя Мартиненків твердо вирішило, що "колоти" свою дитину не дозволять. Усю відповідальність за здоров’я маленької донечки вони взяли на себе.

- Краще ми не будемо ходити в садок, ніж я дозволю ставити під загрозу життя дитини, - наголошує жінка.

Сумніви щодо вакцинації мала й тернополянка Мар’яна Винниченко.

- Я спочатку перечитала купу літератури, - розповідає вона. – Одні знайомі та родичі говорили, що щеплення робити потрібно, інші казали: "І не думай!". Врешті я погодилася. Але перед щепленням розпитала лікарів про саму вакцину, які має побічні дії, чи були якісь негативні реакції. Стежила за станом малюка.

Якщо син пані Винниченко застуджувався чи у нього лізли зуби, щеплення відкладали.

- Мене ніхто ні до чого не змушував, - додає вона. - Просто батьки мусять самі зробити вибір. Але досить часто мами, опираючись на негативну інформацію в пресі, самі придумують "протипоказання".

Вакцинація – захист для дитини

Радить робити щеплення інша мама Тетяна Штаблава.

- Ми маємо всі щеплення, - каже вона. – Дякувати Богу, із дитиною все добре. Коли ми були маленькими, нам також робили щеплення. Про відмови тоді ніхто й не думав. А тепер кожен кричить своє. Але, якщо добре подумати, ускладнення після вакцинацій були й раніше, просто тоді це не афішували.

На тому, що робити щеплення потрібно, наполягає і лікар-педіатр Ольга Гаврищак.

- Звичайно, ніхто не в змозі змусити батьків вакцинувати дитину, - каже вона. – Однак лікарі дуже категоричні у рекомендаціях – щеплення необхідне! Навіть якщо вакцина не захистить дитину повністю, то зведе до мінімуму ускладнення від захворювань.

Згідно із Календарем профілактичних щеплень, затвердженим Міністерством охорони здоров’я (МОЗ), у тернопільських поліклініках проводять вакцинацію від найбільш розповсюджених дитячих хвороб: дифтерії, кашлюку, правця, туберкульозу, гепатиту В, кору, краснухи, поліомієліту та гемофільної інфекції.

- Такі маніпуляції проводять тільки здоровим дітям, - каже лікар. - Якщо дитя має вірусну інфекцію чи інші хвороби, імунізацію переносять.

Перед тим, як робити щеплення, педіатр обов’язково оглядає дитину, міряє температуру. Якщо виникають якісь підозри щодо стану здоров’я малечі, лікар може призначити певні аналізи та консультації в інших спеціалістів.

- Якщо ж дитина має якісь захворювання або в неї була негативна реакція на щеплення, питання подальшої вакцинації вирішує спеціальна комісія лікарів, - додає фахівець.

Педіатр запевняє, що вся вакцина, яку використовують у дільничній поліклініці, сертифікована МОЗ і зберігається належно. Лікар радить робити щеплення в призначені для цього терміни. Адже тоді – вищою є їх профілактична ефективність. Якщо вакцинацію відтерміновують через відсутність вакцини чи з інших причин, наступну дату щеплення лікар визначає дитині індивідуально.

- Нині в нас немає жодної вакцини, - акцентує пані Гаврищак. – Тому графік щеплень для кожного пацієнта ми розробляємо окремо. Деякі батьки хочуть самі купувати вакцину в аптеках. Але вони повинні взяти у нас спеціальну холодову сумку, щоб транспортувати медичний препарат до поліклініки.

Окрім того, в аптеці мають дати копію сертифікату якості та чек із чітко вказаними днем і годиною придбання вакцини. Тільки впевнившись у нормальній якості препарату, медичні працівники, можуть зробити щеплення.

- Маніпуляцію проводять тільки в межах поліклініки, - наголошує  лікар. - Також не можна відразу після щеплення віддавати дитину до дошкільного закладу. Протягом двох-трьох днів у малечі може спостерігатися незначне підвищення температури, млявість, дратівливість. Тому краще їй побути вдома.

До того ж, важливо обмежити в ці дні будь-які спортивні змагання, заняття в басейні, екскурсії та взагалі перебування в багатолюдних місцях. Краще, як вважає лікар, це все робити через п’ять-десять днів після вакцинації.

- Щоб запобігти появі температури або дратівливості у дитини після щеплення, можна на ніч поставити малечі вібурколову свічку, - каже медсестра кабінету профщеплень педіатричного відділення №4 Світлана Шушкевич. - Щоб запобігти почервонінням і набряку у маленьких діток, на місце вакцинації можна покласти теплу пеленку.

Батькам вона радить уважно стежити за станом дитини після щеплення. Висока температура, судоми, втрата свідомості, алергія – привід для негайного звернення до медиків.

Вакцина буде вже цього тижня!

Починаючи з цього тижня, у міські педіатричні відділення надійде вакцина, тож діти зможуть отримати необхідні щеплення, говорить заступник головного лікаря з поліклінічної роботи Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні Володимир Кучма. Є наказ МОЗ, згідно із яким вакцину розподілять між усіма поліклінічними відділеннями області.

Серед отриманих можна назвати такі вакцини:

- від туберкульозу: БЦЖ (РОсія) та БЦЖ-м (Росія);

- від поліомієліту: "Іновакс Поліо";

- від кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту та гемофільної інфекції – "Пентаксин" (Франція);

- від гемофільної інфекції – "Хіберікс ТМ" (Бельгія);

- від кору, паротиту та краснухи – "Тримовакс" (Франція);

- для профілактики поліомієліту – ОВП.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Так як і минулого року, під монетизацію підпадають зекономлених домогосподарствами еквівалент вартості 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. До 1 липня 2018 року підприємства-виробники чи підприємства-виконавці послуг з газо-, та електропостачання в паперовому та електронному вигляді надали структурному підрозділу з питань соціального захисту населення списки енергоощадних субсидіантів із зазначенням...
Суспільство
З метою перевірки умов проживання дітей, родини яких опинились в складних життєвих обставинах інспектор ювенальної превенції Збаразького відділення поліції спільно із представники служби у справах дітей та працівниками РЦ ССДМ побували в селі Чернихівці та окремих сім’ях м. Збаража. Під час виїзду обстежено умови проживання родин. На жаль, в окремих сім’ях умови проживання дітей потребують покращення та батьки не усвідомлюють наскільки катастрофічною є сит...
Кримінал
Працівники Тернопільського відділу поліції просять допомогти встановити осіб причетних до злочину. Незнайомців підозрюють у крадіжці перфоратора з вулиці Чорновола. Подія трапилась 16 серпня, близько 23:30. Зловмисники помітили майно, яке робочі залишили без нагляду на вулиці, де проводяться ремонтні роботи. Скориставшись моментом вони вчинили протиправне, тим самим завдали збитків на суму 4000 гривень. Камера відео спостереження зафіксувала підозрюваних....
Суспільство
17 серпня поблизу торгового центру "Орнава" трапився прикрий випадок. Бригада швидкої допомоги, яка прибула за викликом, відмовилась опікуватися непритомним чоловіком. Одна із перехожих, свідок події, Інеса Лемперт поділилася про ситуацію враженнями на своїй сторінці у Фейсбук: "Отож, йду сьогодні крізь "Топільче" додому. Здалеку бачу групку людей навколо непритомної людини. Підходжу, кажуть, що знайшли чоловіка без свідомості й викликали швидку. Придивила...
Суспільство
Перше публічне звітування по виконанн ю ремонту на дорогах загального та місцевого значення відбулося сьогодні в обласній державній адміністрації. Звітували Перший заступник голови ОДА Іван Крисак, начальник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Богдан Юлик та начальник управління капітального будівництва ОДА, на балансі якого тепер перебувають всі дороги місцевого значення, Віктор Кузяк. Спільне та відкрите звітування привернуло увагу медіа-...
Кримінал
Працівники Тернопільського відділу поліції просять допомогти встановити особу причетну до злочину. Незнайомця підозрюють у крадіжці бензопили з багажника іномарки, припаркованої в місті Тернополі на вулиці Тролейбусній. Подія трапилась 11 серпня, близько 11 години. Власник транспортного засобу «Citroen Berlingo» не зачинив автівку, чим і скористався невідомий. Він відчинив багажник та викрав майно вартістю 6000 гривень. Камера відеоспостереження зафіксувал...
Суспільство
Раніше ми вже писали про те, що відома тернопільська блогерка Аліна Френдій та син екс-мера Тернополя, народного депутата України Романа Заставного, Петро мають стати сім'єю. Однак несподівано у Instagram пара заявила, що вони віддаляються на тисячі кілометрів одне від одного. А все для того, щоб відстань лиш надійніше сполучила два серця. "З вашого дозволу відкладу на трохи телефон і насолоджуватимусь останніми днями "красивої жінки незаміжньої"",- пише А...
Суспільство
У ході спільного відпрацювання обласного центру міграційники і поліцейські виявили громадянина Грузії, який на момент перевірки перебував в Україні понад дозволений строк. Щодо іноземного громадянина складено адміністративний протокол за частиною 1 статті 203 КУпАП - порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні, та накладено адміністративне стягнення у розмірі 1700 гривень. Штраф іноземець вже сплатив. Також посадові особи...
Кримінал
Медики Бучацької районної лікарні 9 серпня повідомили поліцію, що до них поступив чоловік з численними травмами та переломом ребер після удару коня. Чоловік помер. Проте рідні померлого кажуть, що причина смерті - не удар коня. Смертельні удари жителю села Бариш завдав кінь, якого того дня господар повів напитись до річки, повідомляли у відділі комунікації поліції Тернопільської області. Біля водойми випасався інший кінь і обоє почали брикатись. Чоловік не...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!