• Головна
  • Як у Тернополі проходить двомісячник благоустрою? (відео)
18:30, 4 квітня 2013 р.

Як у Тернополі проходить двомісячник благоустрою? (відео)

У Тернополі триває двомісячник благоустрою, що почався 15 березня. Комунальники вже взялись за роботу, але цьогоріч, як і щороку, рамками двомісячника вона не обмежиться. Долучатись до прибирання рідного міста закликають і тернополян. Почавши хоча б із власних осель.

Навесні у добрих господарів робота завжди є. У мешканців багатоповерхівок господарка спільна. От тільки за що братись у першу чергу, коли і в під’їздах, і перед ними — роботи не початий край? Тут і постає вибір: чекати допомоги, або ж вирішувати проблеми самостійно.

Микола Лисак, мешканець будинку №5 на вул. Вербицького у Тернополі: «Мешканці під’їзду скидалися своїми коштами і робили ремонт. Буквально десь років 5 тому. І звернулись в ЖЕК з заявою, щоб зробити ремонт. Ми почекали кілька місяців і ЖЕК почав працювати».  

Олег Досин, головний інженер підприємства, яке обслуговує житловий фонд: «Почали саме цей ремонт робити, було багато звернень мешканців, які хочуть проживати в чистоті, охайності, порядку. Ця сходова клітка потребувала ремонту і підсумовуючи звернення мешканців, почали ремонт сходової клітки».

Леся Генгало, маляр: "Панелі шпаклюємо, малюємо все, білимо, здираємо… Повністю ремонт вікон, дверей, стін, панелей, все ми малюємо». Робота тут кипить вже тиждень. Поки мешканцям доводиться миритись із шумом та запахом свіжої фарби. Проте щодня їх під’їзд стає охайнішим та чистішим. Аби тільки самі люди цінували роботу, кажуть майстри."

Леся Генгало, маляр: "- То вже від мешканців залежить, скільки воно буде чисте стояло – рік чи півроку, чи місяць. Якщо не будуть ходити ногами по панелях, то буде довше, як будуть берегти. А як ні, то ЖЕК ні при чому. – Скільки може прослужити цей ремонт? – Може й 10 років бути, як будуть слідкувати, а може й за 2 роки не можна буде впізнати, що тут був зроблений ремонт".

Ремонт тут виконує колишній ЖЕК, нині приватне товариство. Керівник розповідає: їх працівники обслуговують більше трьох сотень тернопільських багатоповерхівок у мікрорайонах «Новий світ», «Сонячний» та так званої «Канади». Будинків, які потребують ремонту — безліч. Допомогти всім одразу не можуть. Торік відремонтували 25 сходових кліток. Цьогоріч планують ще більше.

Олег Досин, головний інженер підприємства, яке обслуговує житловий фонд: " — В нас є поточні ремонти по Ломоносова, 41, Коновальця,16, загалом по мікрорайоні «Канада» є дуже багато сходових кліток. – А вже зроблені де? – Зроблено по Вербицького, 5, Злуки, 29″. Один із відремонтованих цьогоріч під’їздів — поруч, у п’ятому будинку. Ремонт тут завершили тиждень тому. Мешканці навіть колір вибирали самі. Ремонт сходових кліток комунальники зобов’язані робити раз у 8 років. Проте є нагальніші проблеми, які чекати не можуть. Весна принесе дощі. До них треба бути готовими."

Ігор Кравець, директор підприємства, яке обслуговує житловий фонд: «Найбільша проблема була, коли були значні перепади температур і перемерзали зливові каналізації, то ми вживали заходів, щоб не допустити затоплення сходових кліток… Там, де є моменти затікання, ми актуємо і коли буде дозволяти погода, будем усувати».

На ремонт тернопільських покрівель цьогоріч виділили майже 2 мільйони гривень. За них відремонтують 15 дахів. Та це 15% від потреби. Як і майже 2,5 мільйони, які підуть цьогоріч на ремонт прибудинкових територій. У 2 мільйони обійдеться капітальний ремонт трьох міжбудинкових проїздів, якими користується не окремий двір, а й кілька сусідніх.

Ганна Муца, заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міської ради: "Морозенка вулиця – користуються не тільки під’їжджаючи до будинку №5, а й до поліклініки і інших будинків. Так само 15 квітня 37,39 – не тільки під’їзд до двох будинків, а ще й до садочка, до інших будинків. І так само Лепкого,6. Лепкого, 8 і 10 цим проїздом користуються. Відповідно, ці об’єкти були визначені, як першочергові».

Та рамками двомісячника благоустрою прибирання Тернополя не завершиться. Це відповідальність та обов’язок кожного, інформує TV-4. За комунальниками — ремонт будинків, ліфтів, обстеження покрівель, санітарна обрізка дерев, ремонт дворів та дитячих майданчиків. Проте очистити оселі, балкони, сушки, горища та підвали мають самі мешканці. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...