Корисні функції духових шаф

Різноманітний функціонал духовок значно покращує процес приготування і набагато полегшує їх використання. Особливим різноманіттям відрізняються електричні моделі, які практично витіснили газові варіанти.

Корисні функції духових шаф, фото-1

Розвитку кулінарних навичок можуть допомогти такі функції духовок, як конвекція, гриль, наявність термощупу, пароварки, телескопічні направляючі та різноманітні автоматичні програми. Значно полегшують життя функції самоочищення, які зараз є практично в усіх моделях. До них відносяться гідролізний, каталітичний та піролітичний способи очищення. Також існує спеціальне покриття EcoClean, яке розщеплює бризки жиру прямо під час випікання. Воно є в моделі духовки BOSCH HBJ558YS0Q.

Як працює конвекція?

Практично у всіх електричних духових шафах є режим конвекції. Він передбачає циркуляцію нагрітого повітря всередині камери за допомогою вентилятора, який знаходиться на внутрішній стінці приладу. В деяких моделях вбудовано одразу два вентилятора (конвектора).

Завдяки конвекції всі страви рівномірно пропікаються. Особливо це важливо, коли в шафі задіяні одразу декілька ярусів, тоді не потрібно переміщати форми між рівнями. Саме конвекція гарантує ту саму смачну скоринку на стравах, яку всі так полюбляють.

Ця функція може поєднуватись з верхнім та нижнім нагрівами, або грилем. Використовуючи низьку температуру в режимі конвекції можна сушити сухарики, трави, гриби та овочі. Конвекція без нагріву застосовується для розморожування продуктів.

Якщо вдома діти

Духові шафи є потенційно небезпечним обладнанням, тому виробники подбали про захист користувачів і особливо безпеку найменших допитливих членів родини.

Найпопулярнішою функцією духовки є захист від дітей. Вона частіше всього передбачає блокування кнопок на панелі управління або утопленні поворотні перемикачі, але це скоріше допоможе захистити ваші страви від дитини та випадкового вмикання техніки. Тому бажано, щоб духовка була обладнана механічним блокувальним пристроєм для дверцят. Це прихований замочок, розташований знизу чи збоку таким чином, щоб дитина не змогла випадково на нього натиснути. Краще всього, щоб дверцята складалися з трьох шарів скла, це дозволить їм залишатися безпечними ззовні.

В газових духових шафах найважливішою захисною функцією є контроль постачання газу, коли при випадковому згасанні полум'я прилад блокує подачу газу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі