• Головна
  • Аби перехожі не впали у відкриті колодязі тернополяни накрили їх… огорожею та дверима (фото)
14:50, 29 червня 2013 р.

Аби перехожі не впали у відкриті колодязі тернополяни накрили їх… огорожею та дверима (фото)

Мешканці Центру просять закрити аварійні септики.

Аби перехожі не впали у відкриті колодязі, мешканці будинку на бульв. Шевченка, 14 накрили їх, чим могли – дошками, старою огорожею та дверима. Найбільше тернополяни переживають, аби у небезпеку не потрапили діти. У жеку пообіцяли засипати недіючі септики

- У нашому дворі - два аварійних каналізаційних колодязі, - каже тернополянка Олена Кустовська. - Їх терміново треба закрити, бо може статися біда!

Немає двох люків на колодязях каналізації у дворі будинку, що на бульв. Шевченка, 14. А цей дім розташований біля ЦУМу, якраз в серці Центру. Мешканці, за словами пані Кустовської, вже кілька років просять навести лад у дворі, але результату немає.

Накрили дверима

Пані Кустовська показує дві ями на газоні біля будинку. Вони прикриті дошками, уламками старої огорожі та дверима.

- Нещодавно ми міняли двері у під'їзді, а старі кинули сюди, так - хоч трохи безпечніше, - пояснює 20 хвилин жінка. - Колись тут було бетонне покриття, зверху - металеві кришки. Згодом цього всього не стало. Жек залатав отвір бляшаними листами, але вони з часом поржавіли. Більше ніхто нічого не робив.

Пан Павло (прізвище назвати відмовився – прим. ред.) – сусід жінки - каже, що на початку червня повідомив про проблему на довідку міськради "1580". Звідти його скаргу переадресували в жек, який обслуговує будинок, тобто у ПП "Східний масив".

- Наступного дня прийшли робітники, "накриття" підняли, оглянули колодязі, поклали все назад і пішли, - розповідає чоловік. - Нічого ніхто не робив. Після цього я був у жеку, цікавився, коли ж почнуть? Мені пояснили, що вони зверталися у водоканал. Там, мовляв, пообіцяли, що займуться цим колодязем. Але пройшов місяць від останньої заяви у міськраду, і досі – нічого!

У тому небезпечному місці постійно бавляться діти. Вони, як побоюються дорослі, можуть впасти чи травмуватися. Пан Павло каже, що по Україні - непоодинокі випадки, коли діти провалювалися у каналізації і важко травмувалися, навіть гинули.

- До речі, діти стрибають на тих дверях, якими ми накрили колодязь, - додає пан Павло. – Хтось сто разів стрибне, а на 101-й дошка може тріснути і дитина провалиться в яму.

Будинок на Шевченка, 14, як розповіла Олена Кустовська, збудований ще у 1912 році. Після Другої світової війни людей там заселили у 1952 р. Тож проблем – чимало. Окрім того, що у дворі потрібно навести лад із колодязями, сам будинок потребує капітального ремонту. Приміром, балкони – аварійні, у будь-який момент вони можуть впасти людям на голови.

Пообіцяли засипати

Про відкриті каналізаційні колодязі наш кореспондент повідомив і в жек, і у водоканал. Проблему пообіцяли вирішити. Виявилося, що ті ями – давно недіючі септики. За них відповідає жек, на балансі якого перебуває будинок, пояснили нам у прес-службі КП "Тернопільводоканал". Ця контора мала б стежити за безпечністю старих септиків.  

У ПП "Східний масив" сказали, що про ями знають, і запевнили, що скоро наведуть лад. Проте без допомоги працівників водоканалу - не обійтися.

- Я з цього приводу вже спілкувався з головним інженером водоканалу, - каже директор ПП "Східний масив" Михайло Дереворіз. - Спершу вони мають підключити ті септики в дворову каналізацію. Тоді ми їх і засиплемо.

Пан Дереворіз пояснює, що каналізаційні та водопровідні мережі – у компетенції та на відповідальності водоканалу, натомість інші колодязі обслуговують оператори електрозв'язку. Тож за зовнішні мережі жек не відповідає.

kolodiai

 

kolodoazi1

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...