Тернополяни бояться за здоров’я своїх дітей, яких «звели» в один клас понаднормово

Батьки турбуються за рівень освіти та здоров’я своїх дітей, яких «звели» в один клас понаднормово. Діти лише тішаться, адже питають на уроках значно рідше. А чиновники стверджують, що все за нормами і проблему вже вирішили, бо п’ятеро перейшли до іншого закладу

Три десятки учнів. Саме такою має бути наповнюваність класів, згідно із законом. Десятий клас 27-ої школи «ущільнили» до 37-ми.

Батьки учнів поскаржились до редакції 20 хвилин, адже хвилюються як за рівень навчання своїх дітей, так і за їхнє здоров’я.

Про якість освіти не йдеться

- Наші діти пішли в 10-й клас, аби якісно вчитись і потім мати нормальну базу для вступу у виші, а не щоб просто просидіти два роки, – обурювалась у редакції мама 15-річного Івана Олена Гаєвська (імена героїв публікації змінені через побоювання батьків у переслідуванні з боку керівництва школи. Справжні дані є в ред. – прим. авт.). – А зараз тісняться практично один в одного на голові. Про якість освіти тут й говорити годі.

Батьки побоюються і за здоров’я своїх дітей. Адже класна кімната «середнього розміру». Парти доставили так, що між дошкою та першою партою дуже маленька відстань, обурюються дорослі. Повітря за лічені хвилини стає «спертим», тому вікна постійно відчиняють. Добре, нарікають батьки, поки погода дозволяє. А що буде взимку, коли за вікном – «мінус»?

- З трьох класів зробили один і всім байдуже, що, скажімо, «А» клас додатково вивчав ще німецьку мову, тоді як інші два другої іноземної не мали, – скаржаться батьки. – На зборах ми піднімали питання такого «ущільнення», але… 1 вересня вже написали заяву до управління освіти. Нам пояснили – коштів на другого класного керівника немає.

Коли десятикласники приходять до спеціалізованих кабінетів на уроки хімії, фізики чи іноземної, навіть парт бракує, а клас тріщить по швах.  

За списком 31, а в класі… 37?

Деякі учні подібне ущільнення сприймають «на ура». Передусім тому, що у класі завжди гамірно і весело. Але головне – питають на уроках рідко.

- Дивує, що інші батьки вже опустили руки, хоча ще нещодавно намагались добитись правди, зателефонувавши на гарячу лінію до Міністерства освіти, – розповів батько десятикласниці пан Роман. – Але про яке відстоювання прав наших дітей йдеться, коли на іншому кінці дроту нам відповіли, що в нас неправильна інформація? Мовляв, п’ятеро дітей забрали документи і тепер все в нормі. Про яку норму йдеться, коли в класі на уроках і далі 37 дітей?

Коли матеріал готувався до друку, від одного з учнів журналістам стала відома «кулуарна» інформація. Мовляв, за списком у шкільному журналі дітей справді 31. Їхні документи й далі в школі, але вже написані заяви до Технічного ліцею. Однак, що не писали б в класному журналі, уроки відвідує… тридцять семеро учнів. 

З гуманітаріїв – у математики

У Тернопільському технічному ліцеї підтвердили інформацію щодо заяв. Зауважили, батьки разом зі школярами зараз зважують «за» і «проти» та мають прийняти остаточне рішення, де буде краще навчатись їхнім дітям.

- Заяви вже подали батьки п’ятьох учнів, – підтвердив директор закладу Ігор Лисий. – Наші завучі були присутніми на батьківських зборах у школі і пропонували навчатись у нас. Умови в нас кращі.

Однак є у цьому обміні навчальними закладами і ложка дьогтю. Річ у тім, що десятикласники у 27-ій школі – гуманітарії. А профільні предмети у ліцеї – фізика та математика. Але Ігор Лисий запевняє – тим, кому в майбутньому знадобляться ці предмети для вступу у вузи, отримають серйозну базу.  

Директор Тернопільської комунальної загальноосвітньої школа № 27 Ярослав Вовк запевнив, що проблема батьками дещо перебільшена, адже її вже практично вирішили.

Або в ліцей, або змирись

- Справді, до мене приходили батьки десятикласників, які були незадоволені кількістю дітей, – каже Ярослав Вовк. – Я їм пояснив, що коли ми приймали заяви, сподівались, що набереться дітей на два класи. Врешті учнів було 37.

Після переговорів з невдоволеними батьками керівник школи запропонував перевести їхніх дітей до профільних ліцеїв – медичного, технічного та економічного.

- Врешті я зауважив – якщо дітей не хочуть переводити до інших закладів, доведеться погоджуватись на умови, які є в даний момент, - каже Ярослав Вовк. –  Тобто, у класі залишаться всі діти, хто захоче продовжувати навчання у нас. Тим паче, що із санітарними нормами все гаразд – у нас є 2 кв. м на одну дитину. Наразі за списком у нас в десятому класі 32 учня.

Якщо хтось надумає переводити дитину до іншого закладу, адміністрація школи обіцяє сприяти цьому.  

- Виникла напруга, яка вже вщухає, – запевнив Ярослав Вовк. – Я розумію тривогу батьків. Але ми запропонували всі можливі альтернативні варіанти. Дозволити собі навіть фінансово утримувати два класи по 18 учнів ми не в силі. Подібна ситуація була і у 8-х класах, але її вже вирішили.

Коментар

Раїса САВУЛЯК, заступник начальника міського управління освіти і науки:

- Є 32 особові справи, 32 заяви, 32 учня записані у шкільному журналі. 12 вересня ми відвідували школу, аби з’ясувати, чи дотримані санітарні норми – все в порядку. Спілкувались і з учнями десятого класу, яких на навчанні було 25. Діти почувають себе комфортно і до інших закладів переходити не хочуть. Зауважу, ніякого тиску на них ніхто не чинив. Станом на 1 вересня до 10 класу цієї школи було зараховано 37 дітей. П’ятеро забрали документи і перейшли до іншого навчального закладу. Проблем зараз немає. 

До речі

Якою має бути школа за санітарними нормами

  •  Наповнюваність класів не повинна перевищувати 30 учнів – з урахуванням площі на одного учня не менше 2,0 кв. м.
  •  Навчальні приміщення не повинні бути прохідними.

* Навчальні класи і кабінети мають бути ізольованими від приміщень, які є джерелами шуму і запахів – майстерні, спортивні і актові зали, харчоблок.

* Висота шкільних приміщень від підлоги до стелі повинна бути не менше 3 м.

* Вхід до навчальних приміщень слід передбачати тільки з боку передніх столів або парт.

* У приміщеннях шкіл відносна вологість повітря має бути 40-60%.

* Температура повітря в класах і кабінетах повинна бути 17-20 град. C. 

За інф. Міністерства освіти і науки

Довідка

Наповнюваність класів загальноосвітніх навчальних закладів не повинна перевищувати 30 учнів, йдеться у ст. 14 розділу ІІІ Закону України «Про загальну середню освіту». Наповнюваність класів не повинна перевищувати 30 учнів – з урахуванням площі на одного учня не менше 2,0 кв. м. Про це наголошено у документі «Державні санітарні норми влаштування, утримання загальноосвітніх закладах.

За інформацією Департаменту освіти і науки ТОДА

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Пригоди
Минулої ночі вовки заполонили село Матвіївці, що в Шумському районі. Власник одного з господарств, який о сьомій ранку прийшов до кошари, виявив розкидані рештки семи овець. Правоохоронці й представники ветеринарної та єгерської служби, яких виклика пан Михайло, приїхали до години часу. Більшість загиблих тварин має тільки прокус на шиї. Розтин дозволив встановити, що крові всередині мертвої худоби немає. Також не виявлено слідів крові і на траві поряд із...
Суспільство
Підготовка до школи включає не лише наповнення учнівського рюкзака. Тернополяни, які відправляють своїх дітей в школу, повинні знати про свої так звані права. Адже благодійні внески, додаткові зошити, підручники та шкільна форма певного виробника – стануть зайвою тратою грошей. Детальніше про це пише life.pravda.com.ua. Благодійні внески Благодійність не може бути обов’язковою. Якщо ж батьки такі ініціативні у плані допомоги школі, то школа у свою чергу по...
Суспільство
Небайдужих краян закликають долучитись до Всеукраїнського маршу за права тварин.  Захід стартує тридцятого вересня на Театральній площі. Таким чином активісти хочуть привернути увагу громадян до проблеми захисту чотирилапих від людської жорстокості та знущань, – повідомляє topnews.in.ua. Розпочнеться зоозахисна подія о дванадцятій годині дня. Її ініціаторами є представники громадської організації «UAnimals». Акція не містить будь-якого політичного спрямува...
Суспільство
В тернопільському парку ім. Т. Шевченка завершуються роботи з реконструкції пішохідної алеї в межах острівця «Чайка» (ділянка від колонади до площі ім. С.Бандери). Напередодні підрядники здійснили тут демонтаж старого асфальтобетонного покриття, влаштували щебеневу основу доріжки, замінили бордюри та облаштували алею фігурними елементами мощення. Окрім того, працівники підрядної організації пофарбували перильні огорожі мосту, що веде на острівець «Чайка»,...
Суспільство
Цьогоріч заходи з відзначення 75-ої річниці проведення ІІІ Надзвичайного Великого Збору ОУН та 27-ої річниці Незалежності України відбудуться у селі Золота Слобода Козівського району. Зокрема, у рамках програми відбудеться освячення криївки на подвір'ї родини Чарківських і меморіального знаку на хуторі Фостяки. На хуторі Веснівка освятять хату,в якій завершив свою роботу Збір ОУН. У сільському клубі села Золота Слобода пройде наукова конференція. 24 серпня...
Суспільство
Близько 750 загальноосвітніх шкіл нараховують на Тернопільщині. Проте опорних навчальних закладів у регіоні – 29. Ці школи отримають найбільше фінансування. В управлінні освіти і науки ОДА повідомляють, що школи з невеликою кількістю учнів понижуватимуться в ступені. Що стосується закриття навчальних закладів, то відповідні рішення прийматимуть представники влади на місцях. "В умовах децентралізації може відбутися оптимізація навчальних закладів через дост...
Суспільство
Тернопільська область долучилася до підписання угод з Національною службою здоров’я під час «другої хвилі» контрактування закладів, які надають послуги первинної медичної допомоги. Відтак, уже з жовтня цього року 21 медичний заклад нашої області почне отримувати оплату за надання медичних послуг сімейними лікарями, терапевтами і педіатрами від Нацслужби здоров’я. До цього часу вони продовжуватимуть фінансуватися за субвенцією. Як пояснив начальник управл...
Кримінал
Побачивши службовий автомобіль, близько 5-ї ранку 20 серпня, велосипедист пришвидшився і намагався змінити напрям руху. Інспекторам здалося це підозрілим і вони зупинили його на вулиці Перля. Охоронці порядку провели поверхневу перевірку особи згідно зі ст. 34 Закону України “Про Національну поліцію”. Патрульні виявили у нього згорток із речовиною, схожою на марихуану та поліетиленовий пакетик з білою речовиною, ймовірно, метамфетаміном. Перевіривши бази д...
Спорт
Бронзову нагороду у Міжнародному круговому турнірі отримала наша землячка Ольга Бабій. Турнір AICF International Women Chess Tournament відбувся у Хайдарабаді, що в Індії. Про це повідомляють у спільноті "Українські шахи". Шахістка з Тернополя Ольга Бабій набрала 6,5 очків з 11 можливих. З таким хорошим результатом тернополянка отримала заслужену бронзову нагороду і посіла третє місце у турнірі. Ще одна представниця України - Ольга Пруднікова - на 8-му міс...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!