• Головна
  • Тернопільський ринок заполонили китайські термоси
12:00, 17 вересня 2013 р.

Тернопільський ринок заполонили китайські термоси

Обираючи термос, звертайте увагу не лише на його теплоізолюючі властивості, а й на те, чи щільно закривається кришка. Бо інакше доведеться носити його виключно у вертикальному положенні.

Термоси можуть бути компактними або суперефективними. Можуть легко битися, а можуть бути протиударними. Окрім того, термоси можуть бути призначені для збереження сталої температури напоїв чи їжі.

Як обрати саме такий термос, який потрібен вам і при цьому ще й зекономити?

Тернопільський турист Юрій Щербаков часто користується термосами, тому добре знає, які проблеми з ними бувають. І, як переконався хлопець, найкращі термоси... китайські.

- Пригадую, коли був малий, батьки десь дістали дефіцитний у Радянському Союзі китайський термос, - каже Юрій. - Бабця тоді казала, що китайські термоси найкращі. Але купити їх можна лише по блату. Тепер я собі для зимових мандрівок придбав термос. Оглянув багато всіляких варіантів. І російські, і європейські. Але найкращим і найдешевшим виявився китайський. Тож придбав саме його.

Обираючи термос, слід зважати на різні характеристики. Дуже рідко тепер можна знайти термос зі скляною колбою. На полицях магазинів тепер більшість термосів - із нержавійки. Адже скло легко б'ється, а купити запасне майже нереально, пише “20 хвилин”.

Обираючи термос, також слід зважати на якість його корка.

- Якщо купуєте термос для напоїв, то вибирайте з якомога вужчим горлом, - каже Юрій. - Адже найбільше тепла втрачається зовсім не через стінки — всередині вакуум. А саме через корок. Якщо ж хочете переносити у термосі харчі — доведеться купувати посудину з широкою горловиною. Але ефективність буде нижчою.

Однак важливими є не лише термозберігаючі властивості термоса. Погано, коли кришка протікає.

- Зрозуміло, що у магазині вам навряд чи дадуть перевірити герметичність кришки термоса, - каже Юрій. - Тому краще купувати термос із кришкою на різьбі, а не на клапані. Звичайно, наливати із клапана термоса значно зручніше — не треба нічого відкручувати. Просто натиснув кнопку і наливаєш. Але цим краще пожертвувати заради того, щоб зберегти речі у сумці, які лежать поряд із термосом, сухими.

А пересвідчитися, чи якісний ви купили термос, зможете лише тоді, як залиєте у нього окріп.

- Сполосніть термос окропом і лише після цього заливайте туди чай чи каву. Після цього закрийте кришку, обітріть термос рушником і торкніться рукою. Якщо за хвилину-дві стінки термоса нагрілися — сміливо несіть його у магазин, щоб повернути продавцю. Цей прилад бракований, і вакууму між стінками немає. Якщо ж термоізоляція нормальна і кришка не протікає, можете ним користуватися.

Врешті, якщо ви пішли у похід, а термос купити не встигли, можна виготовити його із підручних засобів. Для цього наберіть теплу рідину у півлітрову пляшку, обмотайте її теплою тканиною і фольгою. І покладіть цей пакунок в обрізану півторалітрову пляшку. Такий девайс допоможе вам зберегти напій теплим близько шести годин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...