• Головна
  • Дмитро Табачник проігнорував думку тернопільських вчителів, назвавши помилки в підручниках «дискусійними»
22:40, 26 вересня 2013 р.

Дмитро Табачник проігнорував думку тернопільських вчителів, назвавши помилки в підручниках «дискусійними»

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН України оприлюднив офіційну відповідь на критику щодо помилок у підручниках для початкових класів.

Нагадаємо, дискусію в суспільстві спричинили повідомлення про те, що в нових підручниках, зокрема з математики, допущено безліч помилок. Тернопільські редактори та вчителі проаналізували та систематизували ці помилки і надіслали відповідний лист в Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН. Там не забарилися з відповіддю. І от на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України з'явилася відповідь тернопільським педагогам під промовистою назвою: «Чи потрібно ламати списи або хто краще знає українську мову з авторів нового підручника «Математика. 1 клас».

Подаємо  цю відповідь повнотекстово:

Київські вчителі початкових класів зробили гарну справу – з огляду на власний тридцятирічний досвід і відповідно до вимог нової шкільної програми написали практичний і добрий, зрозумілий та справді цікавий сучасній дитині підручник. Фахівцями Інституту інноваційних технологій і змісту освіти та Міністерства освіти і науки підручник було визнано, як якісний навчальний продукт з присвоєнням відповідного грифу. Замовлення на друк отримав Видавничий дім «Освіта», чий підручник переміг у Всеукраїнському конкурсі.

Схоже, саме цей факт обурив керівництво іншого поважного видавництва – «Підручники й посібники» (м. Тернопіль). Підручник, запропонований тернопільцями, на жаль, потерпів фіаско. Реакція на цю подію не забарилась і вилилась у гнівну рецензію на новий підручник конкурентів. Вона була розтиражована в усіх можливих засобах масової інформації та, зрозуміло, збурила громадську думку. Передбачаємо, що батьки, які ознайомилися з негативною оцінкою видавців-конкурентів, не вдаючись до тонкощів протистояння, сприйняли критику як істину в останній інстанції. Хтось, очевидно, й повірив, що в підручнику дійсно є «153 помилки на 144 сторінках», які негативно вплинуть на засвоєння математичних знань першокласниками.  

Хочемо заспокоїти громадськість – підручник «Математика.1 клас» ніхто не буде забороняти, вилучати зі шкіл та знищувати. У відповідь на критику здійснено детальний аналіз названих «помилок» і висловлюємо вдячність опонентам нового посібника за турботу про інтелектуальний розвиток  наших першокласників. Словник української мови в 11 томах, словник-довідник  «Власні імена людей» авторів Л. Г. Скрипник та Н. П. Дзяківської, творчість корифеїв української літератури Михайла Коцюбинського, Олеся Гончара, Олександра Довженка, до яких радимо звернутись і рецензентам видавництва «Підручники й посібники», дають чітку відповідь на всі висловлені зауваження. Звертаємо увагу, що вирвані з контексту «помилки» мають дискусійний або рекомендаційний характер. Так би мовити, «бажано» або «краще звучало б так». Жодної загрози учням вони не несуть.

Професійна дискусія, незаангажоване обговорення нового навчального продукту, поза сумнівом, тільки на користь загальній справі та сприятиме покращенню посібника, про який йдеться. Проте гнівним образам та безпідставним звинуваченням на адресу колег тут не місце.        

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...