• Головна
  • Тернополянин Юрій Грубич робить з волосся шедеври (ФОТО)
15:06, 17 березня 2011 р.

Тернополянин Юрій Грубич робить з волосся шедеври (ФОТО)

Перукарську справу завжди зараховували швидше до жіночих професій, аніж до чоловічих. Однак сьогодні це твердження перетворилося у міф. Чимало чоловіків легко освоюють фах перукаря так само, як і будь-який інший: лікаря, пожежника чи слюсаря. І виходить в них це не гірше за жінок, а то навіть й краще. Як підтвердження – неодноразові перемоги на міжнародних конкурсах та чемпіонатах з перукарського мистецтва тернопільського перукаря Юрія Грубича. Чоловік вже майже двадцять років працює у цій сфері і ще жодного разу не пошкодував у житті, що став перукарем. До кожного клієнта – у нього власний творчий підхід.

-         Працювати перукарем мріяли з дитинства?

-         Спершу я хотів стати вчителем біології, оскільки в школі мені дуже подобалась ця дисципліна. А вже у десятому класі вирішив пов’язати своє життя з перукарською справою. Однак на бажання батьків я мав навчатися в університет на факультеті французької філології. Я для себе постановив: після закінчення університету піду здобувати фах перукаря. Проте не судилося мені стати філологом – я не вступив у вуз. Для прохідного балу не вистачило лише двох балів.

Якось через два місяці після того, як мене не зарахували до числа студентів, у 1991 році я проходив повз будівлю побуткомбінату. На той час там діяла перукарня. Я вирішив зайти туди і запитати чи не потрібен майстрові учень. І мене взяли. Тому все, що робиться – робиться на краще.

А на мій вибір фаху перукаря мабуть вплинув дід, який був художником. У нашій сім’ї не лише я маю справу з творчою професією. Зокрема, мій рідний брат теж працює у художній сфері. Але на відміну від мене, він оформлює інтер’єри, працюючи з деревом, металом і плиткою.

-         Скільки часу знадобилося, аби «набити руку» ?

-         Учнем біля майстра я провчився півроку. Після цього працював у різних місцевих перукарнях. У той час із працевлаштуванням не було проблем, оскільки всіх направляли на роботу.

У 1992 році мене прикликали в армію. У військовій частині стриг всіх: від простого рядового до керівництва. Це була для мене своєрідна практика Тому в армії я встигав і служити, і розвивати власну техніку як перукар.

Далі три роки працював у тернопільській приватній перукарні.

А в 1996 році вступив у російсько-американську академію «Інтерколедж», де навчався півроку.

Нині постійно відвідую семінарські заняття, майстер-класи, курси підвищення кваліфікації з перукарського мистецтва. Об’їздив вже майже всю Європу. Нещодавно побував на Міжнародному конгресі перукарів у Києві. Окрім того, наша команда приїхала з чемпіонату світу з перукарського мистецтва, де здобула призові місця. Торік я виборов дві золотих медалі у конкурсі, який проходив у Польщі. Причому до змагань, готувався лише тиждень.

- Отож, скільки років Ви у перукарській справі?

-         Та вже 18 років. Мій профіль – це переважно жіночі зачіски і стрижки. Однак, як і будь-який майстер-модельєр, працюю і з чоловічим волоссям. У мене є свої постійні клієнти. Найбільше мені до вподоби фарбувати волосся, тобто гратися з кольорами. Тому завжди експериментую з тонами. А кілька років тому я ризикнув взяти участь у Міжнародному конкурсі колористів, який проходив в Одесі. Там відразу взяв перше місце в категорії майстер колор-експерт. Загалом я люблю працювати в художньому напрямку, а саме випробовувати свої сили на конкурсних роботах, під час яких імпровізуєш і покладаєшся на власну фантазію.

-         На що слід зважати при створенні образу клієнта?

-         Безумовно, на форму обличчя, колір очей, структуру волосся, а також характер людини. Окрім того, треба враховувати і структуру волосся. Адже, коли людина прийде додому і помиє голову, вона сама повинна давати собі раду з волоссям. Тому результат хорошої стрижки – коли людина без допомоги перукаря та зайвих зусиль вкладає волосся.

-         А коли людина прийшла до вас вперше, як у такому випадку бути з її характером?

-         З новачком я не надто експериментую. Люблю працювати з клієнтами, які повністю довіряться моїм рукам. Бувають випадки, коли з довгого волосся я робив короткі зачіски, при цьому клієнти залишились задоволеними.

Чи вірним є наступне твердження: справжній фахівець не запитує клієнта, якою має бути стрижка?

-         Звісно. Правильно запитувати клієнта: ми граємо з довжиною волосся чи змінюємо форму стрижки. Справжній фахівець відразу, побачивши людину, має розуміти, яку лінію треба підтягнути.

Інколи клієнти просять зробити стрижку ідентичну тій, що побачили на обкладинці журналу. Я завжди готовий виконати будь-яку забаганку людини, але перед цим раджу, яка саме форма стрижки відповідає структурі волосся.

- Наймодніші тенденції серед зачісок та відтінків волосся?

-         Модним цього року залишається варіант натуральності, тобто більш природні відтінки. У перукарському мистецтві спостерігається наближення до м’яких відтінків – світлих, природних тонів. Натомість у стрижках та зачісках свою актуальність потроху втрачає екстримальність, яка була присутня у попередніх роках. Рвані, витончені лінії зрізу змінюються у легші. Натомість довжина – будь-яка, лише, щоб форма стрижки була гарно вистриженою. І тоді клієнт матиме неперевершений вигляд.

-         А як щодо процедур?

-         Вже впродовж декількох останніх років популярністю користується процедура ламінування. Для цього використовують різні препарати. Насамперед силікони – це гелева рідина, яка має різну консистенцію, яка наноситься на волосся. У такий спосіб коси покриваються своєрідною плівкою. Ламінування забезпечує волоссю повний захист і додає йому об’єму від 20%. Тому не кожній людині підійде така процедура, зокрема, якщо в жінки пишне і кучеряве волосся. Тримається ламінат на косах до чотирьох тижнів, в залежності скільки разів в тиждень людина миє голову. Взагалі-то ламінування – це хороша процедура після фарбування, яка прекрасно зберігає колір волосся. Після неї вже не потрібно користуватися дорогими комплексними масками. Достатньо після кожного миття голови наносити лише кондиціонер чи ополіскувач. Хоча ця процедура не з дешевих, але дозволить заощадити на засобах для догляду за волоссям.

-         Розкажіть про головні правила догляду за волоссям?

-         Передусім це – чистота і догляд. Для цього знадобиться хороший очищаючий шампунь, підібраний до типу волосся, та кондиціонер-ополіскувач. Шампунь на голові слід тримати дві-три хвилини. А кондиціонер-ополіскувач допомагає змити залишки шампуню, який містить сильнодіючу очищаючу речовину. Щоб надовго зберегти колір і блиск фарбованого волосся, треба підживлювати його масками. Для вкладання волосся та моделювання зачісок використовуємо пінку, гель чи віск.

-         Окрім перукарської справи, які ще маєте захоплення?

-         Не хочу собі лестити, але зізнаюсь, що готую досить смачно. Особливо полюбляю куховарити, коли є настрій, зокрема на свій день народження. Тоді всі друзі збираються в мене на дачі і всі страви я готую сам.

-         Не було бажання відкрити перукарську школу в Тернополі?

-         Є такий задум, адже в Тернополі є достатньо талановитої молоді. На жаль, у нас трохи призупинився перукарський рух. Свого часу попереднє покоління перукарів відвідувало всеукраїнські конкурси, світові чемпіонати з перукарського мистецтва, при цьому ніколи не поверталися додому без нагород. Тернопіль мас дуже сильну команду майстрів. Тепер кожен з них займається своїми справами: хтось відкрив власний салон, хтось виїхав з міста.

Нині підростає нове покоління, якому я допомагав би з великим задоволенням.

- Перукарська справа для Вас – це…

-         Це щастя від Бога, де я поєдную професію і хобі. Ще жодного разу в житті не пошкодував, що обрав саме цей фах.

Тернополянин Юрій Грубич робить з волосся шедеври (ФОТО), фото-1
Тернополянин Юрій Грубич робить з волосся шедеври (ФОТО), фото-2
Тернополянин Юрій Грубич робить з волосся шедеври (ФОТО), фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...