• Головна
  • У Тернополі пенсіонери долари скуповують тисячами. Що буде далі?
14:30, 7 лютого 2014 р.

У Тернополі пенсіонери долари скуповують тисячами. Що буде далі?

У Тернополі, як і в інших містах України, – валютний голод. В банківських установах доларом не торгують, валютники теж не ризикують продавати надто великі партії «зелених», щоб не опинитися в мінусі, якщо долар продовжить стрімкий злет.

На початку тижня в банках Тернополя ще можна було придбати 100-200 доларів, з 5 лютого для купівлі «баксів» треба було йти лише до валютчиків.

«Позавчора прийшов внутрішньобанківський наказ на заборону з продажу валюти. Правда неофіційний, у  телефонному режимі. Долар готівковий у нас в касах є, але не продаємо. У випадку перевірки з Нацбанку можемо мати проблеми. Судячи з того, що наказ неофіційний, невдовзі курс долара почне падати. Бо якби справді не було валюти, тоді б обмеження на продаж встановили офіційно. З’ясувала, що такі ж заборони  на продаж валюти встановили не лише в нас», – розповідає працівниця тернопільської філії одного з банків Тетяна.

За її словами, після того, як в більшості банків Тернополя перестали продавати валюту, наплив відвідувачів, бажаючих придбати долари, різко впав.

«Побачили, що ніде нема валюти і перестали ходити, бо марно. Та й курс вже такий, що ризиковано купувати, ніхто ж не знає, що завтра буде», – пояснює зменшення кількості відвідувачів Тетяна.

Натомість на початку тижня бажаючих придбати валюту було дуже багато, до банків навідувалися і валютчики – при стрімкому попиті їм бракувало готівки. Не відставали і пенсіонери.

«Орієнтовно 50% людей, які приходять придбати долари, – це старші люди. Побачила, що зовнішній вигляд ні про що не говорить. Зайшов днями такий зубожілий на вигляд дідусь, із затертим пакетом «Boss». Виявилось, що в  пакеті грошей – на 10 тис. доларів.  Таке враження, що пенсіонери свої заощадження під подушкою тримають, а коли почався ажіотаж  – кинулися купувати долари», – дивується Тетяна.

Водночас приводів для паніки, на її думку, немає.

«Депозити ніхто достроково не забирає, все спокійно. Окремі банки починають підстраховуватися, запроваджувати депозити з вищими ставками. Але це призведе до росту кредитних відсотків, відповідно може впасти кількість клієнтів, які захочуть кредитуватися. Зараз всі сподіваються, що цей ажіотаж довкола валюти скоро мине і курс долара зафіксується на якомусь не надто високому рівні», – каже Тетяна.    

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...