• Головна
  • На Текстильній користувачі гаражів, які не мають тернопільської прописки, будуть змушені демонтувати гаражі?
17:30, 10 лютого 2014 р.

На Текстильній користувачі гаражів, які не мають тернопільської прописки, будуть змушені демонтувати гаражі?

Конфлікт з гаражами на вулиці Текстильній, очевидно, вичерпано, стверджують у мерії. Тепер тернополяни можуть оформити документи на користування ділянками на 49 років.

Відповідне рішення прийняли депутати міської ради під час чергової сесії 31 січня. Гаражі власникам конструкцій місцева влада передала на умовах договору сервітуту, а отже, за їх користування тернополянам доведеться платити.

Більше року гаражі на вулиці Текстильній були предметом суперечки.  Внаслідок передачі земельних ділянок із підпорядкування заводу «Промінь» під крило одного з комунальних підприємств виникло багато неоднозначних ситуацій, які дали підстави говорити, що власники об’єктів можуть втратити нерухомість.

- Тернополяни й окремі депутати висловлювали різні думки. Були побоювання, що землю на Текстильній хочуть використати не за призначенням. Сьогодні, щоб заспокоїти усіх, хочу повідомити, що було прийнято рішення про передачу земельних ділянок під кожним гаражем їхнім власникам по договору сервітуту на 49 років виключно під обслуговування гаражів. Таким чином знімаються будь-які питання та спекуляції на рахунок того, що хтось хоче використовувати цю землю з іншою метою. Перші 10 людей, що подали свої заяви, вже отримали сьогодні відповідне рішення. Загалом було подано понад 20 заяв, але частина з них не подали всіх документів або вказали неправильні розміри, тому вже на наступній сесії, яка відбудеться у лютому, будуть прийняті позитивні рішення і щодо решти заявників, - зазначив міський голова Тернополя Сергій Надал, пише «Номер один».

Договір сервітуту передбачає право обмеженого користування земельною ділянкою. Щоправда, власникам гаражів доведеться платити за таку послугу.

- Сам сервітут передбачає платню. За попередніми розрахунками, це буде в районі 10 грн. за один місяць. Ці кошти сплачуватимуться на рахунки міської ради в Казначействі. А щодо структури тарифу, то її прийматиме експлуатуюча організація. Очевидно, що туди ввійде охорона, прибирання, послуги з освітлення, можливо, ще якісь інші послуги будуть долучені, - каже депутат міської ради Василь Фостик.

Тепер власникам гаражів потрібно підписати договір і визначитись, яке підприємство обслуговуватиме цю територію. А вже обрана ними фірма встановить плату за охорону, прибирання усіх ділянок та під’їзду до них.

- Мабуть, тут буде звертатися увага, хто є обслуговуючою організацією. Тобто кінцеве рішення буде за нашим комунальним підприємством. І перш за все власники повинні будуть визначитись з обслуговуючою організацією. Якщо до людей будуть звертатися інші організації щодо укладання можливих договорів субобслуговування, я не виключаю, що вони самі будуть у межах своєї компетенції розглядати ці питання, каже представник депутатського корпусу.

У свою чергу, депутат по округу, де розташовані гаражі, Василь Фостик обіцяє стежити, щоби плата за обслуговування була об’єктивна, а послуги надавалися вчасно і якісно, - каже Василь Фостик.

Нагадаємо, територію на вул. Текстильній, де знаходяться гаражі тернополян, сесією міськради від 22 березня 2013 року було передано на обслуговування комунальному підприємству Тернопільської міської ради «Тернопільбудінвестзамовник». Раніше дана територія була в користуванні підприємства «Промінь». Прийняттю даного рішення передували систематичні звернення від правоохоронних органів, які вказували на те, що на цій території стоять незаконно збудовані гаражі, які не мають жодної документації. Однак, як засвідчила прокурорська перевірка, на день прийняття такого рішення правових підстав для передачі підприємству земельної ділянки Тернопільська міська рада не мала, оскільки не була проведена державна реєстрація права власності на неї, повідомляє прес-служба прокуратури міста Тернополя. У зв’язку з чим прокурором скеровано позов до суду про скасування спірного рішення сесії міської ради та державної реєстрації права постійного користування землею. Позовні вимоги прокурора задоволено. Та Львіський апеляційний суд рішення суду першої інстанції скасував. За словами членів кооперативу, з технічних причин.

Інша думка

Микола Науменко, голова правління гаражного кооперативу «Аляска-Авто»:

– Про сесійне рішення щодо передачі членам кооперативу по 24 м2 землі за договором сервітуту жоден із членів кооперативу не знав. З людьми ніхто не говорив на цю тему. Коли ми зустрічалися з міським головою Тернополя, він нас запевнив, що жодних підводних каменів у цьому питанні немає. Та під час спілкування з заступником мера Володимиром Камінським розмова знову звелася до того, що передача ділянок проходитиме через КП «Тернопільбудінвестзамовник». Я особисто звернувся в міську раду з проханням надати мені примірник договору. Коли отримав його, документ взялися вивчати наші юристи. 1 лютого ми зібрали загальні збори членів кооперативу для того, щоб детально обговорити кожен пункт договору. В результаті було прийнято одноголосне рішення не підписувати його. Документ розроблено в односторонньому порядку. Загалом сервітут – це договір користування чужим майном. У документі є дуже багато підстав для розірвання договору. Одним із пунктів передбачено, що сервітут може бути припинено в інших випадках, встановлених чинним законодавством. Це означає, що найменша дрібниця може стати підставою для розірвання договору. Також виникає запитання, чому заяви подали лише 10 осіб? Пояснюю: це службовці наближені до міської ради. Як з’ясувалося, вони також не бачили цього документа й ознайомилися з ним лише на зборах. Зараз частина цих людей готова відкликати свої заяви.

А не влаштовує людей те, що третьою стороною у договорі виступає КП «Тернопільбудінвестзамовник». Це означає, що право користування залишається за комунальним підприємством. Договором передбачено відшкодувати згідно з розрахунками КП витрати на утримання території: освітлення, прибирання, утримання території, вивіз сміття. Але люди стверджують, що компідприємство не виконувало цих послуг.

Крім того, право на оренду матимуть тільки ті члени кооперативу, які мають тернопільську прописку. Ті користувачі майном, які прописані за межами обласного центру, мають демонтувати свій гараж. Члени гаражного кооперативу вимагають підписання договору напряму з міською радою.

Цифра: 1340 гаражів знаходяться на вул. Текстильній.

За даними правління гаражного кооперативу «Аляска-Авто»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...