• Головна
  • За повірку лічильників «Тернопільводоканал» всупереч закону бере гроші з тернополян
14:00, 16 лютого 2014 р.

За повірку лічильників «Тернопільводоканал» всупереч закону бере гроші з тернополян

Городяни скаржаться, що за повірку лічильників «Водоканал» всупереч закону бере гроші з користувачів. Ті кажуть, що нічого не порушують і ссилаються на рішення Кабміну і виконкому. В антимонопольному кажуть, що гроші з мешканців дозволив брати Вищий Адмінсуд.

- Чому з нас, споживачів, беруть гроші за повірку лічильників? – поскаржився до редакції 20хвилин тернополянин-юрист Любомир Балук. - У ст. 28 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» чітко сказано, що повірка, обслуговування та ремонт, в т. ч. демонтаж і транспортування, здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Платити мають виконавці

Тернополянину поштою надійшло письмове повідомлення від КП «Тернопільводоканал» за підписом керівника установи пана Кузьми. Там йшлось, що користувач повинен здати свої лічильники для проведення запланованої повірки.

- Також в цьому листі було вказано, що за проведення цієї повірки я повинен заплатити 64 гривні 80 копійок за один лічильник, - каже пан Балук. – За фахом я юрист. І мені було цікаво, на якій підставі КП «Тернопільводоканал» бере плату за такі послуги?

Чоловік знайшов відповідні статті Закону України, де прочитав, що оплачувати подібні послуги мають виконавці. В даному випадку - Водоканал.

Делегував повноваження проводити повірку лічильників «Водоканал», як з’ясувалось, виконком міськради ще у жовтні 2006 р. У цьому ж рішенні виконкому №202 також йдеться, що проводити нарахування та брати плату за ці послуги також мають підопічні пана Кузьми.  

- Тобто, всупереч Закону України, виконком міськради дав «добро» КП «Тернопільводоканал» і особисто його керівнику побирати людей на чималу суму, - обурюється юрист. – Адже, якщо порахували кількість лічильників і помножити на вартість послуги, виходить сума у кілька мільйонів.

Гроші беруть законно?

Це все грубо порушує права споживачів і законодавство України, вважає юрист. Бо Закон має найвищу юридичну силу. Решта – постанови Кабміну, рішення виконкомів повинні відповідати саме Законам.

Ми вирішили підрахувати, у скільки тернополянам щороку обходяться лише повірки лічильників. 87 тис. квартирних водомірів на холодну воду зареєстровані у Тернополі. Множимо цю цифру на 64 грн. 80 коп. (саме стільки коштує послуга повірки лічильників – прим. авт.). Те, що вийшло ділимо на три, адже повірку проводять раз у три роки. Виходить, у рік з тернополян незаконно стягують 1 млн. 879 тис. 200 грн.!

У КП «Тернопільводоканал» запевняють: законів не порушують і плату за повірку водомірів беруть законно. -Однак, витрати, понесені виконавцем, повинні включатися у тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та сплачуються споживачем щомісячно, - повідомив заступник голови обласного відділення Антимонопольного комітету Тарас Куйбіда.

Це підтвердив Вищий Адмінсуд у постанові від 07.02. 2013р. при розгляді спірних правовідносин щодо законності  утримання  плати за проведення періодичної повірки лічильників.

Статтею 116 Конституції України встановлено, що уряд забезпечує проведення…цінової… політики. Відповідно, порядок формування тарифів на кожен вид житлово-комунальних послуг визначає Кабінет Міністрів України. Виконавці чи виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво послуг і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення тарифів.

- Не можна залишити поза увагою і те, що дана постанова Кабміну пройшла правову експертизу на відповідність вимогам Конституції України та, крім іншого, Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність"…», - каже Тарас Куйбіда.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...