Харчi та пенсiя у нас та в ЄС: довiдник для Азарова

В одному наш прем'єр таки має слушнiсть: якщо сидiти на самому хлiбi й на водi, в Iспанiї це справдi вийде "значно дорожче" пише Експрес.

..."Навiщо брехати людям, що в Українi все дорожче? -- не так давно обурювався на засiданнi уряду прем'єр-мiнiстр Микола Азаров. -- Мiльйони наших громадян бувають за кордоном i знають, що там продукти значно дорожчi!"

Тож, переконаний керiвник Кабмiну, українцi не мали б нарiкати на нашi цiни. Бери, бабусю, свою мiнiмальну пенсiю -- з квiтня її розмiр зрiс аж до 764 гривень! -- i нi в чому собi не вiдмовляй...

Днями менi трапилася нагода побувати в Iспанiї i... позаздрити тамтешнiм пенсiонерам. Мiнiмальна ж бо пенсiйна виплата в цiй країнi нинi становить 587,8 євро (6760 гривень), а переважна бiльшiсть пенсiонерiв живуть на 741 євро (8521 гривня). Причому виплачується вона не 12, а 14 разiв на рiк. I при оцiй у десять разiв вищiй пенсiї цiни на продукти харчування цiлком "нашi", а подекуди й значно нижчi!

Ковбаску за 1,25 євро не бажаєте?

...Центральний ринок Барселони розташований на головному iсторичному проспектi мiста -- Рамблi, що кожного дня приваблює десятки тисяч туристiв. Та цiни тут -- зовсiм не "туристичнi", тож iз самого ранку сюди поспiшають за свiжими продуктами тутешнi жителi. Майже кожен штовхає поперед себе мiстку торбу на колiщатках -- закуповуватись тут звикли серйозно.

-- У супермаркетах цiни вищi, -- усмiхається нам сеньйор у дiловому костюмi, що заскочив на закупи перед тим, як засiсти за папери в офiсi. -- Крiм того, у них овочi зберiгаються тижнями, а сюди, на ринок, щоранку привозять свiженькi з навколишнiх ферм. Рибалки постачають ще живу рибу i крабiв. А якi багатi м'яснi ряди!

Нашу увагу одразу привертає вервечка лiтнiх людей, що вишикувалася до однiєї з яток. Виявляється, тут найдешевша на ринку курятина. Якщо в iнших кiлограм курячого фiле коштує 3,5 євро (40 гривень), у цих продавцiв -- лише 3,2 (36,8 гривнi).

Свинина ж, яку дуже люблять у Барселонi, дорожча -- цiни починаються вiд 4 євро (46 гривень) за кiлограм свiжого м'яса i сягають 8,5 євро (97,75 гривнi) за найкращу вирiзку. В асортиментi також є яловичина й баранина. Голови ягнят -- традицiйний делiкатес -- продають по 4,5 євро (51,75 гривнi) за
кiлограм.

Цiни на копченостi -- на рiзний гаманець i на всяк смак. Найдешевша сирокопчена ковбаса -- 2,5 євро (28,75 гривнi) за двi 30-сантиметровi "палички". Ми продегустували: дуже смачна i жодного слiду сої чи iнших нем'ясних домiшкiв. Однак, зауважуємо, мiсцевi бабусi не вiдмовляють собi й у ковбасцi, за яку правлять i по 19 -- 23 євро (218 -- 264 гривнi) за кiлограм -- можуть собi дозволити!

До святкового столу традицiйно купують хамон -- це копчене м'ясо задньої ноги свинi iберiйської породи. Найдешевший вид коштує по 12 євро (138 гривень) за кiлограм, а найдорожчий -- усi 195 (2242 гривнi)!

Яйця на ринку продають в окремих ятках, i вони мають аж сiм цiнових категорiй. Найменшенькi цiнують по 0,6 євро (6,9 гривнi) за десяток, за найбiльшi правлять по 1,4 -- 1,5 євро (17,25 гривнi). Твердий сир стартує вiд 4,5 євро (51,75 гривнi) за кiлограм. А делiкатеснi сорти вартують по 9 -- 20 євро (103 -- 230 гривень).

"Ця рибка ще вранцi в морi плавала!"

Не менше за м'ясо iспанцi люблять морепродукти. Вибiр тут такий, що очi розбiгаються. I все свiжесеньке!

-- Ця риба ще вранцi в морi плавала, -- продавчиня вказує на скумбрiю,
викладену гiркою на лiд. -- А погляньте на цих крабiв! Де ще таких побачите? У магазинi їх продавали б замороженими й розфасованими, а в нас по прилавку живiсiнькi повзають!

Аби краби, раки i величезнi лангусти не покалiчили покупцiв, їхнi клешнi постягували стрiчкою, ще й поставили застережнi таблички. Цiни на майбутнi делiкатеси не лякають -- за крабiв правлять по 12 євро (138 гривень) за кiлограм, лангусти -- по 19 (218 гривень). Свiжi креветки -- вiд 0,7 євро (8 гривень) за 100 грамiв, екзотичнi морськi равлики -- тiльки 5,5 євро (63 гривнi) за кiлограм.

За кiлограм анчоусiв -- по-нашому камси -- треба вiддати 1,5 євро (17,25 гривнi). Їх смажать у фритюрi й подають як закуску до пива -- дуже смачно! Усього 1,7 євро (19,55 гривнi) коштує кiлограм щойно виловлених сардин. Ця рибка -- одна з найулюбленiших у країнi, її готують i на пiвночi, i на пiвднi однаково -- посипають сiллю та печуть на вуглинах. Однак у кафе за порцiю з вас вiзьмуть не менш як 4 євро (46 гривнi), тож готувати самому
значно вигiднiше.

Свiжа скумбрiя трохи дорожча -- 3,5 євро (40 гривень). Камбала цiєї пори року вважається делiкатесом -- по 14 євро (161 гривня). А за кiлограм апетитного фiле тунця доведеться заплатити 19,5 євро (224 гривнi). Хоч на базарi кожну покупку пробивають на касовому апаратi й видають покупцевi чек, вiдвiдувачi жваво торгуються iз продавцями. А постiйнi покупцi мають особливi знижки -- до 30%.

Рай для вегетарiанця

Фруктово-овочевi ряди -- найрозкiшнiшi на ринку. Свiжий салат, помiдори, капусту, огiрки сюди пiдвозять уже о 4 -- 5-й ранку i стараються продати впродовж дня. Якщо ж завiтати на базар надвечiр, перед закриттям, придбати цi продукти можна за пiвцiни. Скажiмо, 2 -- 2,29 євро (23 -- 26 гривень) вартуватиме вже не кiлограм, а два ароматних полуниць. Розрiзанi манго чи пiтахаї пропонуватимуть "три за цiною двох". А на 2 євро (23 гривнi) можна на купити три 500-грамових коробочки з асортi з екзотичних фруктiв, про бiльшiсть назв яких ми навiть не здогадуємось.

Цiна на помiдори залежить вiд виду. Кiлограм звичайних червоних коштують вiд 0,69 євро (7,9 гривнi). Пахнуть так апетитно, що ми не втримуємося вiд пропозицiї продавчинi скуштувати скибочку. Недарма вона рекламує свiй товар: на смак помiдори такi, як щойно зiрванi з грядки сонячного серпня, а не "пластиковi", як у наших супермаркетах.

Зелений салат рiзних видiв -- по 1,5 євро (17,25 гривнi) за кiлограм. Кабачки цукiнi -- вiд 0,39 євро (4,5 гривнi). Розглядаючи все це, одразу хочеться записатись у вегетарiанцi: плодово-овочеву дiєту в Iспанiї "витяг" би на свою пенсiю навiть наш пенсiонер! До речi, з вiком лiкарi якраз i радять вiдмовлятися вiд м'яса та переходити на "зелену" їжу -- i не буде нi атеросклерозу, нi зайвої ваги.

А якi тут оливки! В ятках за склом -- десятки рiзних видiв. Найдешевшi -- звичайнiсiнькi зеленi оливки -- коштують 45 центiв (5,17 гривнi) за 100 грамiв. Найдорожчi ж нагадують волоськi горiхи в зеленiй шкаралупi -- такi ж великi! За них правлять по 9 євро (103 гривнi) за кiлограм. Особливий делiкатес -- оливки "муерте", "мертвi" -- темнi й висохлi, їх додають до страв на кшталт родзинок. "Любите  гострi? -- цiкавиться у нас продавець. -- Скуштуйте оцi зеленi, з перцем. Усього по 65 центiв (7,4 гривнi) за 100 грамiв. А якщо не любите їх пiкантного смаку, берiть зеленi з часником по 70 центiв (8,05 гривнi)".

Зовсiм не лякають цiни i в бакалiї. 1,75 євро (20 гривень) -- цiна за лiтрову пляшку оливкової олiї. 0,7 євро (8,05 гривнi) -- за молоко в тетра-пак. За кiлограм рису треба заплатити 1,35 євро (15,5 гривнi), приблизно за стiльки ж можна придбати кiлограмове упаковання спагетi.

От тiльки хлiб дорожчий, анiж у нас, -- за бiлий багет треба вiддати щонайменше 0,6 євро (6,9 гривнi). Тож у чомусь наш прем'єр усе ж має слушнiсть. Якщо сидiти на самому хлiбi й на водi, в Iспанiї це справдi вийде "значно дорожче". Але тамтешнi пенсiонери можуть собi дозволити й iншi продукти додати до свого споживчого кошика!

Юлiя ПОСТОЮК, Барселона,

Мiнiмальної пенсiї iспанцевi вистачить (за iспанськими цiнами) на:

-- 183,7 кiлограма курятини

-- 9796 найдешевших яєць

-- 335,9 лiтра оливкової олiї

-- 839,7 лiтра молока

-- 435,4 кiлограма рису

Українцевi (за українськими) на:

-- 23,8 кiлограма курятини

-- 1528 найдешевших яєць

-- 67,6 лiтра соняшникової олiї

-- 101,8 лiтра молока

-- 38,2 кiлограма рису

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Пригоди
Правоохоронці розшукали зниклу неповнолітню краянку. Повідомлення про зникнення сімнадцятилітньої дівчини надійшло 15 серпня до Збаразького відділення поліції. З проханням розшукати доньку до правоохоронців звернулася мешканка району. Менше доби знадобилося працівникам поліції, аби розшукати зниклу дівчину. Допоки схвильована мати не знаходила собі місця, неповнолітня відпочивала з друзями в Кременецькому районі. Злочинних проявів щодо краянки поліція не в...
Суспільство
“Ні котельням на торфі”, – вигукували люди, які протестують проти будівництва торф’яної котельні на вулиці Київська. Спершу мітингувальники зібралися біля воріт котельні. Пізніше вирішили перекрити дорогу неподалік заводу “Оріон”. Майже після 20-ти хвилинного перекриття приїхала машина патрульної поліції, пише Терміново.        “Протестуємо, бо добре знаємо, що це канцерогени, які будуть знищувати наших дітей. Ми, як ми, а дітей шкода. То є сірководень. Та...
Суспільство
Зростуть тарифи на послуги таксі в Тернополі з 21 серпня. Але поки лише в одній з служб таксі - "549". Там планують зробити мінімальний проїзд - 33 грн, пише 20 хвилин.  - Почув, що з наступного тижня піднямають мінімальний проїзд в таксі до 30, а то й 40 гривень, - каже тернополянин Олександр. - Це серйозно? В нашому маленькому Тернополі? Як з'ясували журналісти, тариф і справді зросте. Але не на всіх таксі. Як повідомили в службі таксі "Джокер" у них тар...
Культура
На Спаса (19 серпня) у Настасові Тернопільського району громада села організовує свято хліба та урожаю.  Мешканців Настасова, Йосипівки, Мар'янівки та їхніх гостей частуватимуть паляницями з маком, яблуками та "аграрним" кулішем.  У святковому концерті, серед інших, виступатимуть зірка української естради Тоня Матвієнко та народний артист України Павло Дворський зі своїми синами. Свято підтримує компанія "Агропродсервіс".
Суспільство
Повідомляємо, що у зв’язку із ремонтними роботами, не буде електропостачання у окремих будинках Тернополя. А саме: - 17.08.18р. з 09.30 до 11.30 год. за адресою: вул. Родини Барвінських, 1-14.
Суспільство
7-річному Максиму Лихолату з Тернополя, який отримав опіки через вибух газу, 13 серпня в опіковому центрі 8-ї міської клінічної лікарні Львова зробили першу операцію з пересадки шкіри. Вже завтра дитині проведуть другу. Стан малечі й досі стабільно важкий, він худенький і після опіків ще більше втратив вагу. Нагадаємо, лихо трапилося ще 17 липня у результаті вибуху газу. Його мама намагалася скоїти суїцид. Вона жива, зараз перебуває у психоневрологічній лі...
Суспільство
Вже кілька років єдиним шляхом для водіїв великогабаритного транспорту через Тернопільську область є траса Р-41. Після того, як Гаївський міст став непридатним для проїзду транспорту, важчого за 8 тонн, перетнути Тернопілля фури і автобуси можуть лише, скориставшись обходом Тернополя. Через це нині покриття автошляху у плачевному стані. 13 серпня у рамках тендеру на поточний середній ремонт траси Р 41 (обхід Тернополя)відбувся аукціон. Незалежна система д...
Суспільство
Військовослужбовці Тернопільської окремої артилерійської бригади оперативного командування "Захід" зустрілися із жителями Підволочиська для того, аби ознайомити їх із військовими традиціями та запросити на службу за контрактом. – Сьогодні представники агітаційної групи побували у місті Підволочиськ. Розповідали про свою військову частину, демонстрували показові виступи з рукопашного бою, запрошували до нас на службу, на різні вакансії, – повідомляє Тернопо...
Суспільство
Правоохоронці Збаразького відділення поліції розшукують неповнолітню мешканку села Великий Кунинець, Тивонюк Юлію Сергіївну, 2001 року народження.  15 серпня дівчина пішла з дому та не повернулася. Місце знаходження краянки невідоме. Прикмети зниклої: ріст 160 см, обличчя овальне, довге каштанове волосся. Була одягнена: в сині джинсові шорти, темну футболку, зелений кашкет, можливо камуфляжний, червоні кросівки. Зі собою мала чорну сумку з червоними квітам...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!