У Тернополі діти через побої бояться ходити до школи

До журналістів звернулися батьки третьокласників з Тернопільської спеціалізованої школи №5. Десятеро людей підписалися під зверненням до управління освіти, дирекції школи й міського голови з проханням про допомогу. Батьки кажуть, що їхні діти регулярно потерпають від одного з учнів, а дирекція школи не може вплинути на ситуацію. 

У зверненні одного з учнів 3-А класу звинувачують у «побитті однокласників та молодших за віком дітей, нищенні одягу, словесних образах на адресу дітей та їх батьків». Як стверджують батьки, Остап (з етичних міркувань ім’я учня змінено) постійно ображає однокласників, а дирекція школи не може вплинути на ситуацію. Така поведінка хлопця, кажуть батьки, порушує права їхніх дітей і, спираючись на ряд законів і міжнародних норм, вимагає втручання у ситуацію.

Діти через побої бояться ходити до школи

Один із підписантів (Ігор Дутка) каже: «Ні класний керівник, ні директор школи не можуть дати хлопцеві ради. Сказали, що на батьків вони вплинути теж не можуть. Тож ми не маємо іншого виходу, як звертатися з заявою у відповідні органи. Директор розводить руками, каже, що нічого не може зробити. Коли заява дійшла до міського управління освіти, дирекція почала дзвонити нам з докорами. Мовляв, навіщо ми розголошуємо цю проблему поза стінами школи? А що нам було робити, коли три роки поспіль зверталися до дирекції, але ніхто нічого зробити не міг… Що ж тоді залишається?»

Мати одного з третьокласників Лілія Піскун, яка теж підписалася під зверненням, розповідає, що її син плаче, боїться йти до школи, бо «Остап буде битися». Бояться фізичного приниження й інші хлопчики.

«Спочатку я не зважала на ситуацію, думала, це ж діти, всяке буває. Але потім ситуація вийшла з-під контролю. Остап на голову вищий від однолітків і дозволяє собі ображати слабших. У другому класі мій син потрапив у травмпункт, бо побилися з Остапом. Одній дитині цей хлопець підбив око, іншого копнув у пах. Приходить син додому і каже: «Мамо, сьогодні Остап послав нашу вчительку...» Хіба це припустима поведінка для учня? Мені доводилось навіть сидіти у школі під час уроків і чекати на сина, щоб завести додому, хоча живемо близько. Він боїться однокласника».

Пані Лілія каже, що вчила свого сина не піддаватися на провокації, але образи продовжувалися. «Я просто не знаю, що вже робити, як захистити свою дитину від такого свавілля?» - розгублено каже мама учня.

Ігор Дутка розповідає про ще один неприємний інцидент: «Вагітну вчительку хлопець послав матом. Вона там ледве не народила. Їй стало погано серед уроку. Більшість батьків були за те, щоб його виключити з класу. А коли дійшла справа до підписів, батьки почали давати задній хід. Набралося сміливості 10 чоловік. Ми вже намагалися скликати батьківські збори, але в останню мить класний керівник відмінила їх. Підозрюємо, що це було зроблено за наказом директора, щоб ніякого шуму до закінчення семестру не було. Кажуть, що директор із батьком хлопчика в хороших стосунках і тому не хоче піднімати цього питання. Я розумію, що всяке буває, але щоб матом крити і дітей, і вчителів?! Я такого не розумію! А батьки провини своєї дитини не визнають. Як мені тоді захистити сина?» - обурюється чоловік. 

Наклеп на хлопця зводить психічнохвора?

Підписанти кажуть, що намагалися зв’язатись із батьками хлопчика, але вони не відповідають на дзвінки. Журналістам «Номеродин» все ж вдалося поговорити з батьками Остапа. Батько хлопця пан Борис каже, що звинувачення, нібито його син лупцює однокласників, неправдиве.

«Це просто маячня, взята нізвідки. Ми виховуємо свою дитину культурною, коректною. Його поведінка не гірша за інших, а то й краща», – каже пан Борис.

У конфлікті батько звинувачує одну з мамів, яка поставила підпис під скаргою. Прізвища її не називає. Чоловік каже, що жінка підбурила частину батьків підписатися під зверненням, і він може аналогічно зібрати підписи батьків на захист свого сина.

«Це організувала психічнохвора людина, вона займається провокацією, підбурює батьків проти нас. Її потрібно лікувати. Якщо вони доведуть, що син у чомусь винен, ми готові понести відповідальність. Якщо все те, про що йдеться, правда, нехай надають докази», - обурюється пан Борис.

Чоловік каже, що їхній син зараз уже місяць перебуває на стаціонарному лікуванні в лікарні і не розуміє, чому за його відсутності в школі відбуваються такі речі.

Конфлікти сина з вагітною вчителькою і побиття Остапом хлопчика, який потрапив у травмпункт, заперечує. Батько каже, що одного разу Остап легко копнув того хлопчика. Це було не в школі, а у дворі. З тих пір його мама звинувачує Остапа у насильстві над її сином.

Батько Остапа зауважив, що добре знайомий з директором школи, про нього хорошої думки. Звернення від директора щодо поведінки хлопчика не отримував. Як він каже, дізнався про підготовку звернення батьків, коли Остапу розказав про це однокласник. Пан Борис згідний прийти на спеціальні батьківські збори, щоб остаточно розібратися в ситуації.

Дирекції важко розібратися в ситуації

Журналісти «Номер один» звернулися і до вчителя 3-А класу. Лідія Юріївна - шанований педагог. Батьки характеризують її з позитивної сторони і наголошують, що претензій до жінки не мають. Вчитель каже, що в дитячому колективі важко розібратися, хто правий, а хто – ні. Діти часто чубляться, сваряться. Причиною може бути все, що завгодно. Педагог демонструє нам папку з матеріалами по виховній роботі і каже, що робить усе можливе, щоб навчити малечу правильно поводитись.

«Сучасні діти – гіперактивні. У класі, де 17 хлопців, без конфліктів обійтися не можна. Але я не знімаю з себе відповідальності, - каже пані Лідія. - Можу сказати, що роблю все можливе, щоб не було конфліктів».

Вчитель наголошує на важливості батьківського виховання і застерігає мамів і татів, щоб не піднімали своїх дітей вище за інших. На запитання про Остапа жінка відповідає дуже обережно. Педагог підтверджує, що хлопчик по відношенню до інших дітей проявляє агресію, але відзначає, що останнім часом його поведінка покращується. Каже, що тиску з боку директора на неї не було, а якщо є якісь проблеми, то це внутрішня справа колективу. Водночас Лідія Юріївна визнала, що після письмового звернення батьків їй дісталося за те, що вона як вчитель цього класу раніше не повідомила про проблему.

Директор школи Петро Поврозник у коментарі «Номер один» зазначив, що приблизно місяць тому до нього приходили батьки і розповідали про проблеми у стосунках між учнями.

«Я доручив зайнятися цим питанням психологу і провів бесіду із класоводом, після цього до мене більше не зверталися», - каже Петро Іванович.

Документ від батьків директор школи розглядав із посмішкою: «Як дорослі можуть скаржитися на третьокласника? Це ж дитина, вона має захищені права. Оцей лист – це абсурд, ці люди не надто розумні, ну що можна зробити дитині? Виганяти зі школи? Ми як школа зобов’язані навчати і виховувати всіх: і тих, хто поводиться добре, і тих, у кого не дуже правильна поведінка. У всіх класах є проблеми у стосунках серед дітей, за всіх часів таке було. Є різні діти: слухняні і не дуже, є відмінники і ті, хто вчиться незадовільно…».

Директор каже, що вирішення конфлікту – справа вчителя і батьків. Адміністрація школи не має права переводити учнів в інший клас чи виключати зі школи. «Тільки батьки вирішують: забрати дитину зі школи чи ні, і ніхто не може вплинути на їхнє рішення. Згідно зі статутом школи і нормативними документами, адміністрація не може вигнати дитину зі школи. Може виключити учня за неуспішність, і то за згодою батьків. Дитина у нашій державі захищена. Якщо батьки не погоджуються забрати дитину з класу, ніхто нічого не зробить: ні директор, ні управління освіти, ні мер. Це взагалі абсурд, щоб мер займався дитиною у третьому класі», – переконує Петро Іванович.

Батькам, які підписалися під зверненням, директор школи радить в першу чергу звернути увагу на поведінку своїх дітей і говорити з батьками хлопця, на якого вони скаржаться. На запитання про інцидент з вагітною вчителькою директор каже, що про такий випадок йому не було відомо. Він визнає, що потрібні зміни на рівні законодавства, щоб були вироблені механізми вирішення подібних ситуацій. Також Петро Поврозник пообіцяв дати доручення вчительці зібрати батьків, які підписалися у зверненні, і батьків хлопчика, щоб вони знайшли вирішення ситуації.

Отож конфлікт наразі не вирішений. З одного боку – батьки, які кажуть, що хочуть захистити дітей, з іншого - батьки, які стверджують, що на їхнього сина звели наклеп. Дирекція школи, що не має механізмів впливу на ситуацію, і вчителька початкових класів, яка зі всіх сил намагається примирити дітей. Як бути? Сподіваємось, відповідь дасть управління освіти й інші інстанції, до яких потрапило звернення…

Тернопіль школа побої учні
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
31 серпня 2018 року в Україні вимкнуть аналогове ефірне телебачення, внаслідок чого без телебачення взагалі можуть залишитися сотні тисяч людей. Чому так і що робити, аби цього не сталося — читаймо нижче. Період, за який Україна та більшість країн Європи, Азії і Африкимали перейтина цифрове телемовлення, відповідно до зобов’язань за угодою «Женева-2006», завершився понад три роки тому — 17 червня 2015-го. Проте наше телебачення через низку проблем продовжу...
Кримінал
Сьогодні, 15 серпня, у Тернополі на проспекті Злуки трапилося чергове ДТП: водій автомобіля марки "Lanos" наїхав на пішохода. На місце пригоди оперативно прибула поліція, а також працівники швидкої допомоги, які забрали потерпілого. Фотографіями та інформацією про ДТП поділився у соцмережі "Фейсбук" голова ГО "Автомайдан" Ігор Василів. Деталі інциденту з'ясовуються.
Суспільство
Триває облаштування підвищеного пішохідного перодуд на пр. Злуки в районі житлового будинку № 15. Тут проводять влаштування залізобетонних плит. Напередодні відфрезурували одну смугу дороги – середню. Згодом працівники підрядної організації візьмуться за правий, а відтак і за лівий бік. Про намір облаштувати тут підвищений пішохідний перехід ми писали ще минулого року. Роботи роботи на проспекті Злуки технологічно проводяться правильно і у відповідності до...
Кримінал
Кримінальне провадження за фактом крадіжок слідчі Теребовлянського відділу поліції розпочали щодо 27-річного жителя села Гумниська. Зловмисника підозрюють у вчиненні щонайменше чотирьох злочинів. Зловмисник раніше теж мав проблеми із законом. На даний час до суду передано кримінальне провадже6нння за фактом вчинення  майнових злочинів, де він – головний підозрюваний. Як встановили правоохоронці, молодик обікрав приватне помешкання в райцентрі, винісши звід...
Суспільство
Від весни 2018 року у селі Мишковичі триває будівництво ГЕС. Це викликало хвилю протестів серед місцевих жителів. Спершу людей взагалі не проінформували про те, що саме зводять у їхньому населеному пункті. Згодом мишковичани дізнались – з’явиться гідроелектростанція. Селяни сумніваються у законності та безпечності такого об’єкта для довкілля. Тому за допомогою вони звернулися до громадської організації «Протидія корупції та моніторинг екології “Скеля”». Ак...
Кримінал
15 серпня на вулиці Злуки водій автомобіля Volvo, побачивши патрульних, різко загальмував, вистрибнув з машини і почав бігти. За кілька хвилин правоохоронці наздогнали кермувальника. Від нього відгонило різким запахом алкоголю. Водій поводився зухвало та активно лаявся при патрульних. Як повідомляє "Медіатор", пройти алкотест він категорично відмовився у присутності 2-х свідків. На 27-річного водія інспектори винесли постанову за ч.1 ст.126 (керування тран...
Суспільство
Розпочалася реконструкція фонтану “Кульбаба” у сквері на вулиці Чорновола в центрі Тернополя. Наразі працівники підрядної організації здійснили роботи із демонтажу облицювальної плитки. Також тут проведуть заміну облицювання басейну, облаштують сучасну підсвітку, а також оновлять обладнання машинного відділення. Планується, що оновлений фонтан відремонтують до кінця місяця. До слова, востаннє фонтан реконструювався у 2008 році.
Кримінал
Люди продовжують нехтувати елементарними правилами безпеки і втрачають чималі кошти. Не зачинили вікно в помешканні, залишили ключі в доступному, а головне в добре відомому для бувалого злодія місці  - чекайте біди. 14 серпня від крадіжки потерпіли двоє мешканців Борщівщини. Пенсіонерка з села Бережанка втратила дві тисячі гривень пенсії. Жінка заховала гроші в шафу в літній кухні, однак двері до приміщення залишила відчиненими. Допоки поралася по господар...
Пригоди
Користувач Фейсбук, священник Олег Гах поділився страшною історією про те, як діти гуляли на даху дев'ятиповерхового будинку і вилазили на карниз, наражаючи своє життя і здоров’я на небезпеку. Ось що він повідомив на своїй сторінці: "На щастя рідко доводиться викликати Поліцію та інші служби, але вчора довелось. Прогулюючись з дитиною на майданчику біля 22 школи, на даху 9-ти поверхового будинку по бульварі С. Петлюри, 6 помітив трьох дітей віком 9-12 рокі...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!