Віра, надія і любов тернопільської молоді

- В Україні 17% громадян є членами різних об’єднань.Немало громадських організацій є і на Тернопільщині. Сьогодні ми розкажемо про благодійну Тернопільську міську молодіжну громадську  організацію «Віра, Надія, Любов». Наша співрозмовниця – Ольга Ярославівна Яремчук. Отже, як і коли виникла ідея створення вашої організації?

- Більшість цікавих ідей приходить у сні – так і до засновниці проекту, а згодом організації, Христини Кметь (Плецан) прийшла думка про започаткування у місті благодійної акції «Свято у серці кожної дитини» для дітей сиріт. Спершу, у 2003 р. – в педагогічному університеті, потім, весною 2004 р. – на загальноміському рівні. А з жовтня 2006 року організацію зареєстрували організацію як ТММГО «Віра, Надія, Любов».

- За даними Мін’юсту, близько 60% охочих створити громадську організацію не проходять процедури реєстрації, і саме стільки громадських організацій в Україні вмирають на етапі створення …

- У нас зібрались однодумці, розробили план дій, розподілили обов’язки, зібрали необхідні документи, і рішенням виконкому міської ради була зареєстрована наша МГО.  Ми не боялися труднощів, бо всі ми мали сильну мотивацію, глибокі переконання. Гаслом організації стало прислів’я «Коли береш – наповнюєш руку, коли віддаєш – наповнюєш серце».

- А як ви стали її очільницею?

- Я була волонтером цієї організації, а з 2008 р. мене обрали головою.

- Які цілі ви ставили перед собою?

-   Насамперед - сприяти творчій та соціальній активності дітей-сиріт, напівсиріт, дітей з малозабезпечених, багатодітних та неповноцінних сімей, позитивно впливати на духовний та фізичний розвиток дітей та молоді. Ми прагнемо, щоб  молодь жила з почуттям Віри, Надії, Любові, милосердя, турботливості та добродушності.

- Як проходили ваші благодійні акції?

-   Суть благодійних акцій «Свято у серці кожної дитини» полягала не лише в тому, що студенти-волонтери працювали в торгових точках по збору речей, коштів, канцелярії та солодощів для передачі у притулки для неповнолітніх і дитячі будинки. Важливо було також показати людям: молодь не байдужа!

- Чи багато тернополян відгукувалося на такі акції?

-   Коли все починалось – це було щось нове у місті, тому бажаючих допомогти було багато. Переважна частина волонтерів – студенти і школярі. Зараз ситуація дещо змінилась. Волонтерами хочуть бути не надто багато юнаків і дівчат. На сьогодні маємо активних добровольців у числі 20 студентів, до наших проектів долучаються школярі з міського парламенту. Всі, хто виявляє бажання допомогти у реалізації проектів, відповідально та сумлінно ставляться до роботи

- А чим  зараз займається «Віра, Надія, Любов»?

-   На сьогоднішній день організація має ряд активних проектів. Це  «Свято у серці кожної дитини» (до Різдвяних та Великодніх свят), «Миколай у кожен дім», «Малюнок на асфальті» (до Міжнародного дня захисту прав дитини), «Замками Тернопільщини», «Поруч з тобою» (до Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ-інфекцією та солідарності з ВІЛ-позитивними). Також благодійні вечірки (Kinder charity party, Pirata party), метою яких є збір коштів для дітей-сиріт.

Ми двічі брали участь та вигравали у конкурсі соціальних програм міської ради. Маємо і відзнаки - у 2008 р. брали участь у Національному конкурсі «Благодійник року» та отримали подяку, а в 2010 р. взяли участь у створенні видання «Волонтерський менеджмент: помічник» Центром Волонтеріату «Добра Воля» та увійшли як практичний приклад волонтерського менеджменту в Україні.

- Насправді, як стверджують фахівці, серед створених громадських організацій лише 2% реально активні. Як вдається групі молоді на лише завдяки ентузіазму і переконанням реалізувати такі соціальних проектів в сфері соціальної роботи з дітьми та молоддю?

-   Ми не  замикаємося в межах однієї організації. Стукайте – і вам відкриють! Ми шукаємо підтримки, і знаходимо її. Від початку діяльності активно співпрацюємо з міською радою, її управліннями, Центром творчості дітей та юнацтва. Шукаємо підтримки в навчальних закладах, запрошуємо волонтерів, звертаємося до спонсорів та меценатів. Співпрацюємо з іншими громадськими організаціями; творчими колективами і просто з  небайдужими людьми.

- Здається, ваша організація вже самою своєю назвою здатна відкрити будь-які двері…

- Як і в будь-якій справі, є свої нюанси. Труднощі полягають у пошуку підтримки, спонсорів та меценатів – не кожен активно та ввічливо йде на контакт. Буває по-різному. І особливо, наша бюрократія із документацією. Якщо чесно, то труднощів вистачає. Недосконале законодавство, що інколи гальмує розвиток подій.

Відсутність власного приміщення, хоч і неодноразово просили владу. Ми пропонували створити в Тернополі так званий молодіжний центр, де б кожна молодіжна громадська організація мала можливість збиратися в разі необхідності. В Тернополі багато організацій, нас би підтримали. Але це залишається поки в мріях. А наразі… маємо добрих друзів, які нас приймають.

- Мені доводилося бачити ваших волонтерів і під час акцій, і в повсякденному житті. Вони всі дуже різні, але їх об’єднує щось спільне, якась невидима сила. В когось – як зернятко, в когось – як міцне ядро, в когось – наче незримий стержень, в когось - мов дзвінка струна. І все ж таки, звідки у молоді, яку часто звинувачують у скепсисі і цинізмі, у покоління енергетичних напоїв і сленгу,  береться таке натхнення: натхнення не лише робити щось корисне самим, я й залучати до цього інших,  долаючи бюрократизм, непорозуміння, зверхність?

- Є такий вислів -  «Ми не маємо права вимагати щастя, не творячи його». Іноді навіть не потрібно нічого говорити. Ми часто зустрічаємося з дітьми, що проживають у дитбудинках. Їхні очі… Таке спілкування - найкращий заклик до підтримки.

Серця людей ще не закам’яніли – і це тішить. І я дякую Богу і всім, хто долучається до добрих справ. Дякую за те, що все ж таки в нас виходить робити те, чим ми займаємось.

- Як ви вважаєте, чи участь благочинний акціях і добродійних проектах, в роботі громадських організацій взагалі, дає щось молоді в плані соціального становлення, досвіду?

- Найкраща подяка і винагорода –  теплі і щирі слова дітей, яким ми допомагаємо. Волонтерство – це особистий добровільний вибір, і ніхто нікого не примушує, тим паче не заохочує матеріальними винагородами.

А ще це - хороша школа життя. Можливість безкоштовно потренуватись у вмінні написання проектів, їх проведенні, фандрайзингу (збору коштів), налагодженні зв’язків з іншими інституціями та вмінні спілкуватись з людьми. Участь у молодіжних програмах, семінарах, форумах, тренінгах.
І я закликаю сучасну молодь до більшої громадської активності!
Наша електронна скринька
viranadialybov@ukr.net, а ще в нас є свій сайт – www.viranadialybov.io.ua.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Безпрецедентну суму коштів спрямували цьогоріч на ремонт доріг у Тернопільській області Про це розповіли у прес-службі Тернопільської ОДА. Так, на ремонт доріг державного значення виділили 1,3 мільярди гривень, що ж стосується доріг місцевого значення – на них спрямували 315 мільйонів гривень. Слід зазначити, що ще жодного року держава не спрямовувала стільки коштів на ремонт доріг області. Якщо порівнювати з минулими роками, в 2015 році на ці цілі спрямув...
Суспільство
Підсумкові оцінки абітурієнтів надто вищі за результати зовнішнього незалежного оцінювання, – до такого висновку дійшли експерти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти. Вони також додають: найнижчі бали у випускників професійно-технічних закладів. «У школах області є проблема завищення оцінок, найбільше це стосується професійно-технічних училищ. Все частіше трапляються випадки, коли результати ЗНО випускників р...
Спорт
Бережанці активно висловлюють вподобання в соціальних мережах про веслування на байдарках, яке віднедавна є однією з найпозитивніших новин міста. Бережанка, майстер спорту України Марта Сеньків-Ковбасюк недавно повернулась з Києва до рідного міста на постійне проживання. Марта в цей вид спорту прийшла багато років назад у м.Київ, а до сьогодні активно співпрацює з директором Тернопільської дитячо-юнацької спортивної школи Балабаном Богданом Павловичем. Спо...
Культура
З нагоди відзначення Дня Державного Прапора України, 27-ї річниці Незалежності України та Дня міста Тернополя, проведуть гастрономічнй фестиваль «Пікнік у Тернополі» 24 – 26 серпня 2018 року в парку ім. Т.Г.Шевченка. Таке рішення прийняте виконавчим комітетом цього тижня. Організовує пікнік«Гільдія рестораторів Тернопільщини». Впродовж святкових днів заплановані заходи і у інших локаціях Тернополя.
Суспільство
Про це йдеться на сторінці “Центру пробації” в Тернопільській області у мережі "Facebook". "17 серпня 2018 року начальником Заліщицького районного сектору з питань пробації філії Державної установи “Центр пробації” в Тернопільській області Віталієм Бурлакою спільно із головним інженером комунального підприємства “Заліщицьке міське комунальне підприємство” Любомиром Качором здійснено перевірку виконання засудженою особою покарання у вигляді громадських робі...
Суспільство
За даними моніторингу інфекційної захворюваності, проведеного фахівцями ДУ «ТОЛЦ МОЗ України», в області 16 серпня 2018 року за первинними діагнозами зареєстровано 37 випадків інфекційних захворювань, з них: гастроентероколіт – 9 випадків; ентеровірусна інфекція – 2 випадки; харчова токсикоінфекція- 1 випадок; вірусний гепатит, лептоспіроз? – 1 випадок; вірусний гепатит – 1 випадок; хронічний гепатит С – 1 випадок; кір – 3 випадки; вітряна віспа – 1 випадо...
Суспільство
На жаль, статистика загибелі людей на водних об’єктах області зростає. На Тернопільщині знову зареєстровано смертельний випадок на воді. Цього разу водяна стихія позбавила життя 39-річного чоловіка. 17 серпня о 16:45 надійшло повідомлення про те, що під час купання у ставку зник чоловік. Подія трапилась у с. Рудки Гусятинського району. Оскільки працівники Гусятинської водолазно-рятувальної станції не змогли провести пошукові роботи, довелось залучити водол...
Суспільство
Про це Ihor Svirskyi написав у спільноті “На віглі в Бережани” у мережі "Facebook". "І знову і знову…Рейс Бережани-Тернопіль/Козова. Сидячих місць 26, загальна кількість 39. На перший погляд, людей достатньо, але якщо порахувати, то значно більше. Довічна проблема, людей в громадському транспотрі більше, ніж дозволено. Чому не можна зробити для людей? Чому всі пхаються в автобус, наче він останній? Чому водій автобуса, бере гроші за місце, коли місць сидяч...
Суспільство
Тернополян попереджають про нові терміни подачі показників лічильників. Так, нововведення відтепер стосуються споживачів електроенергії. — Споживачі зобов’язані станом на 1 число знімати фактичні показники лічильника та подавати їх не пізніше 4 числа наступного місяця. Тобто за серпень показники слід подати до 4 вересня, — пояснюють у ВАТ «Тернопільобленерго». Разом з тим, мешканців Тернопільщини закликають не баритися з оплатою за спожиту електроенергію,...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!