• Головна
  • Бунт вірян: чому на Тернопільщині під храмом чергує міліція?
19:45, 4 липня 2014 р.

Бунт вірян: чому на Тернопільщині під храмом чергує міліція?

Останнім часом невизначеною є релігійна ситуація у с.Новостав. Наразі віряни ще не знайшли компромісу стосовно того, як надалі мають відбуватися служби у місцевому храмі.

Щоб знайти єдино правильне рішення, у вівторок у Новоставі відбулися збори. 

Напередодні громада УПЦ на зборах прийняла рішення про перехід під юрисдикцію Київського Патріархату. Як повідомив начальник відділу культури і туризму РДА Юрій Головатюк, про це є протокол зборів та зібрано підписи більшості жителів села.

Документи подали для реєстрації в Тернопільську облдержадміністрацію, є відповідне рішення голови ОДА про те, що тепер на території села діє громада УПЦ КП.

Здається, усе чітко і зрозуміло. Та коли справа доходить до самих Богослужінь, виникають певні колізії. Не всі віряни можуть зайняти конкретну позицію у питанні хто і яким чином має проводити служби. Наразі, щоб не допустити загострення релігійного конфлікту у селі, спокій під час Богослужінь охороняють працівники Шумського райвідділу внутрішніх справ, пише газета Свобода

– Міліція не має права втручатися у міжконфесійні протистояння, але, у разі порушення громадського порядку з будь-якого боку, буде діяти адекватно у рамках чинного законодавства, – каже начальник Шумського РВ УМВС У Анатолій Ігнатюк. – Усі ми однаково українці, і кожен має право сам для себе визначати, у яку церкву йти, щоб помолитися. В останні дні неділі працівники міліції охороняють порядок під час Богослужінь. Поки що усе відбувається спокійно, сподіваюся, що так буде й надалі.

Усі громадяни однаково мають право на власні релігійні уподобання. І якщо у селі виникає ситуація, як ось у Новоставі, громада сама має вирішити для себе подальшу перспективу релігійного життя села.

Щоб знайти єдино правильне рішення, у вівторок у Новоставі відбулися збори, участь у яких взяв голова райдержадміністрації Василь Габор, зазначивши: «Потрібно примирити громаду. Село повинно бути єдиним і мати українську церкву та сповідувати моральні закони. Ми, як влада, будемо боротися за справедливість та єдність, тому що кожен громадянин має право на вільне віросповідання. І я щиро сподіваюсь, що ми разом з вами досягнемо певного компромісу».

Начальник відділу культури та туризму РДА Юрій Головатюк теж виступив перед громадою села: «Будівля церкви, як культова споруда, належить не конфесії, не релігійній громаді – а державі, яка визначає порядок користування храмом. І Закон «Про свободу совісті та релігійні організації» дає право на вільне віросповідання будь-якої конфесії». Юрій Мартинович просив односельчан поважати думку кожного, тому що людське право на відвідування храму мають всі, не священик, не єпархії, а, в першу чергу, громада, і закликав єднатися в одній молитві за мир та вільну Україну віросповідання та прийняти  рішення про почергове Богослужіння.

Саме громада села має прийняти остаточне рішення. Якщо ж цього не станеться найближчим часом, у компетенції влади прийняти рішення про почерговість Богослужінь, щоб надалі уникнути непорозумінь та протистоянь між вірянами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бунт #віряни #Тернопільщина #храм #міліція
Останні новини
Оголошення
live comments feed...