• Головна
  • Коли прийматимуть заяви вступників у навчальних закладах Тернополя?
10:00, 7 липня 2014 р.

Коли прийматимуть заяви вступників у навчальних закладах Тернополя?

Для тих тернополян, котрі вибрали для себе вступ у коледжі або технікуми, варто знати про терміни подачі документів та проведення вступних іспитів.

Марія Біль розповідає, що планує відправити свого сина навчатися в коледж після дев'ятого класу.

- Життя нині дороге, а школа чомусь в останні роки дуже “подорожчала”, - говорить мама. - На випускний вечір потрібно чимало коштів. Аби даремно не протирати штани в школі, хай краще здобуває професію.

За словами тернополянки, з умовами вступу до училища чи коледжу потрібно ознайомитися заздалегідь, пише 20хвилин. Адже часто в навчальних закладах встановлені власні правила прийому абітурієнтів.

- Ми хочемо подавати документи одразу в два коледжі, - додає пані Марія. – Цікаво, з якого числа у цьому році починається вступна кампанія? Чула, що є якісь зміни.

Прийом документів - 3 11 липня

В області наразі функціонують 18 вищих навчальних закладів. Із них: 9 - державної, 7 - комунальної і 2 приватної форм власності. У всіх закладах навчається більше 13 тисяч студентів.

Найпоширенішими напрямками підготовки у вишах І-ІІ рівнях акредитації, за словами в.о. директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ольги Ютовець, є: педагогічна освіта, медицина, економіка та підприємництво, інформатика та обчислювальна техніка, музичне мистецтво, харчова промисловість та переробка сільськогосподарської продукції, лісове та садово-паркове господарство.

Дати прийому заяв та документів у вищі навчальні заклади визначаються на основі Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2014 році, затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 29.10.2013 року. Прийом заяв у паперовій або електронній формі від вступників на денну форму навчання цьогоріч розпочинається 11 липня та закінчується о 12.00 годині 1 серпня.

- Рейтинговий список вступників, які зараховуються до вишів на основі базової та повної загальної середньої освіти із зазначенням рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення, оприлюднюється не пізніше опівдня другого серпня. Остаточні списки зарахування за державним замовленням оголошують не пізніше 15.00 11 серпня, а за кошти фізичних та юридичних осіб (за умови виконання державного замовлення відповідного напряму) - не пізніше 18 серпня.

У кожного - свої правила

Для випускників шкіл до 2007 року та для тих, хто має незакінчену середню освіту навчальні заклади призначають вступні випробування. Як правило, є конкретний перелік екзаменів, які вони мусять здати.

- Окрім установлених законом Умов прийому, кожен виш має і власні правила прийому абітурієнтів, - додає пані Ольга. - Щоб уточнити всі нюанси вступу, потрібно звернутися безпосередньо в приймальні комісії закладів.

Вступники, за розповіддю спеціаліста, мають право подавати сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, виданий у 2014 році, або сертифікат чи дублікат 2008-2013 років. Також вони можуть здавати творчі конкурси та іспити з окремих дисциплін.

Приймальні комісії вищих навчальних закладів допускають до участі у конкурсному відборі для вступу на навчання вступників на основі повної загальної середньої освіти, які подають сертифікати ЗНО. Для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста потрібно мати не менше 124 балів з конкурсних предметів. Для освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра (спеціаліста, магістра медичного та ветеринарно-медичного спрямувань) - не нижче 124 балів з непрофільних конкурсних предметів та не нижче 140 балів з профільних конкурсних предметів.

Середній бал атестата при вступі також враховують. Його переводять у 60-ти бальну шкалу.

Правила вступу в коледж

Прийом заяв на основі повної загальної середньої освіти - 11 липня - 1 серпня

Прийом документів, для тих, хто має проходити вступні випробування - до 24 липня

Співбесіди та вступні екзамени проводять з 25 липня до 1 серпня

Список зарахованих студентів оголошують не пізніше 12.00 2 серпня

Вступник пред'являє особисто:

документ, що посвідчує особу та громадянство (відповідно до статті 5 Закону України "Про громадянство України"), військовий квиток або посвідчення про приписку, свідоцтво про народження - для осіб, які за віком не мають паспорта, або інший документ, який засвідчує особу і громадянство;

документ державного зразка (оригінал) про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього. У разі відсутності у вступника додатка до диплома в друкованому вигляді під час подання заяви для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста або магістра відомості про цей додаток (його змістовну частину) приймальна комісія отримує з Єдиної бази;

сертифікат (сертифікати) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти);

медичну довідку за формою 086-о (оригінал).

шість кольорових фотокарток розміром 3 х 4 см.,

Для абітурієнтів пільгових категорій (діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди та інші) – документ, що засвідчує дану категорію.

Додаткові бали для переможців Всеукраїнських олімпіад

- нагородженим дипломами I ступеня – 50 балів;

- нагородженим дипломами IІ ступеня – 40 балів;
нагородженим дипломами IІІ ступеня – 30 балів.

Додаткові бали чемпіонам та призерам чемпіонатів України:

- чемпіонам України – 50 балів;

- особам, які посіли ІІ місце на чемпіонаті України – 40 балів;

- особам, які посіли ІІІ місце на чемпіонаті України – 30 балів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #вступники #навчальні заклади
Оголошення
live comments feed...