Іван Гута хотів би розібратися з Орестом Муцом по-чоловічому

Останніх кілька місяців нардеп-«регіонал» Орест Муц з трибуни Верховної Ради проводить досить агресивну інформаційну кампанію проти керівника агрохолдингу «Мрія», героя України, члена колегії ТОДА Івана Гути.

На думку «регіонала», багатій з Гусятинщини задекларував збити та недодав до бюджету краю близько мільярда гривень, не виконав Указу Президента щодо збільшення плати за земельні паї від 1,5 до 3%, не бере участі в соціальній розбудові населених пунктів,не забезпечує роботою сільських жителів. Про те, яка кішка пробігла між Орестом Муцом та Іваном Гутою, можна тільки здогадуватись. Однак те, що Гута, якого експерти вважають близьким до Петра Ющенка - брата попереднього Президента України, не дасть себе «підім’яти» навіть нардепу, є очевидним.

«Удільного князівства на Тернопільщині не буде!»

Що Іван Гута має в країні вагу, стало зрозуміло після перемовин власника «Мрії» з першими особами держави.

– Я два дні мав можливість поспілкуватися в Києві на найвищих рівня, - стверджує Іван Гута, - і хотів би сказати: ті спроби, які є в області десь згрупувати владу, зробити з області удільне князівство, є чисто містечкові наміри, вони тягнуться давно, але на них буде поставлено крапку. Влада чітко заявила: жодного удільного князівства в Україні не створюється, ніхто Тернопільського князівства ніде не пропонував зробити. А якщо б такий самозванець об’явився, то його поставлять у рамки. Є чітка державна конституційна вертикаль – Президент та його команда, голова ТОДА, який має своїх людей в районах. Я би просив, щоб це всі розуміли.

Водночас Іван Гута не схожий на того, що просить у когось захисту.

– Сьогодні мова не йде про те, що треба Гуту захистити. Гуту сьогодні захистять як у Києві, так і за межами України. Зокрема Путін, тому що ми є найбільшим кредитором державного банку Росії. А також у Берліні, Відні, Нью-Йорку, Женеві. У нас більше ста інвесторів, світові банки... Сьогодні приїдуть банкіри і скажуть, що ми не даємо чергового траншу МВФ, тому що ви десь неправильно поводитесь з якимось фермерським господарством. Це вже буде велика політика, а я б не хотів у цьому брати участі. Я чітко для себе визнав – з політикою зав’язав, бо я там не фахівець. Я занадто прямолінійний, в мене немає сірого кольору, є лише чорний і білий, і на це налаштована вся команда, з якою я працюю, - переконує власник «Мрії».

Іван Гута переконаний, що за правильного підходу до справи на Тернопільщину підуть інвестиції.

– Інтерес до Тернопільщини є, але разом з тим непрофесійні, недалекоглядні дії місцевих політиків ці зусилля перекреслюють, зводячи нанівець. Перш ніж підуть гроші, інвестори повинні бути впевнені, що тут нормальна обстановка. Ми довго йшли до того, щоб мати можливість брати довгі і дешеві гроші-інвестиції. Сьогодні абсолютно немає проблем, щоб в область прийшли 100 чи 200 млн. доларів. Але ми повинні мати гарантії, що тут буде спокій, що політики займатимуться політикою і політиканством, а у бізнес ніхто не буде втручатися. Я таку гарантію отримав на рівні Києва і дуже цим задоволений, – заявив І. Гута.

Іван Гута не в захопленні від олігархічної моделі

Після проведених переговорів з вищими колами країни Іван Гута заговорив про професіоналізм влади, яка знає, чого хоче бізнес.

– Хочу сказати, що в країні досить професійна влада, яка сама вийшла з бізнесу, яка добре знає потребу бізнесу, підходи в бізнесі, тому мені надзвичайно просто з ними працювати. Сьогоднішня моя місія полягає ще й у тому, що я би просив усіх, починаючи від депутатів сільської ради, голів сільських рад, районну та обласну владу, зрозуміти, що сьогодні єдиний шлях змінити ситуацію в області – це дати можливість розвиватися бізнесу. Не можна заставляти курча, щоб воно одразу несло яйця. Це неправильно! Якщо в селі є підприємець, який від півроку до 3 років як відкрився і тільки починає розвиватися, не можна з нього вимагати чогось дуже великого. Треба зрозуміти: йому потрібно створити умови і дякувати за те, що він не стоїть на біржі, не просить у влади грошей, а сам собі дає раду, – заявив Іван Гута.

Притому Іван Гута переконує, що він незручно почувається, коли його називають олігархом, і не сприймає олігархічної моделі розвитку того чи іншого виду бізнесу.

– Чесно, я теж не в захопленні від олігархічної моделі розвитку, адже весь світ тримається на середняку і це найбільш правильна модель. Але в деяких галузях та напрямках є глобалізація, відповідно вони малому і середньому бізнесу не під силу. І тому тут дуже важливо не знищувати великий бізнес, а треба підтягувати малий і середній бізнес. Тоді ми будемо добре жити, Україна нормально розвиватиметься, – стверджує власник агрохолдингу «Мрія».

«Простіше було по-чоловічому розібратися»

Відреагував власник «Мрії» і на закиди щодо його зірки Героя України.

– Сьогодні є державний прапор, державний герб, державні нагороди, і ніхто, навіть народний депутат, не має права, якщо ми хочемо, щоб нас поважали люди, принижувати ці державні атрибути. Не може так бути, щоб всі поважали тільки народного депутата і більше нікого. Якщо він хоче, щоб ми його поважали, то повинен адекватно поводитись. Якщо він цього не розуміє, то ми спробуємо йому це пояснити. Звичайно, мені як чоловікові було б набагато простіше по-чоловічому з ним розібратися, але ви розумієте, що «погони» зобов’язують і руки зв’язані, а тому треба боротися тільки парламентськими методами. Всі повинні зрозуміти, що я Герой України не тому, що зробив подвиг, як Олександр Матросов. На жодні дзоти не падав, але вважаю, що маю моральне право дивитися всім людям у вічі за те, що ми створили сьогодні 10 тис. робочих місць, 100 тис. людей отримують щорічно орендну плату, ми сьогодні сплачуємо сотні тисяч податків, заводимо дуже серйозні інвестиції в Україну, збираємо врожай до 100 центнерів з гектара. Напевно, моє геройство в тому, що я взяв на себе надто велику відповідальність.

Керівник агрохолдингу «Мрія» і один з найбагатших людей області Іван Гута звернувся до бізнесу, не боятися працювати у правовому полі.

– Якщо ви бачите, що дехто, знову ж таки той самий князь, відміняє державну податкову систему, а вводить якісь свої побори і податки – звертайтеся до мене. Повірте – в моїй особі ви отримаєте захист та підтримку. Хотів би звернутися особисто і до бурякосіючих господарств. Більше ніхто вас не зачіпатиме, ніхто вас «грузити» не буде, це питання вирішено, ви цілком законно отримали те, що держава визначила. Чим більше буряку сіятиметься в області, тим кращою буде економіка і бюджет! Ми повинні зрозуміти, що політики приходять і відходять, сьогодні бізнес стає міцнішим, завтра - слабшим, а державний закон є стабільним і ми повинні з вами його дотримуватися, - зауважив пан Іван.

«Мрія» збудує тваринницькі комплекси в більшості районах

Поділився Іван Гута власним поглядом на дві найбільш ключові для Тернопільщини галузі – цукрову і тваринницьку.

– Для області цукрова галузь є стратегічною, - каже Гута. – За моїми розрахунками, її потенціал – близько 2 млрд. грн. Якщо сьогодні оцінювати роботу цукрових заводів (левова частина цукрозаводів знаходяться у власності «Мрії» - авт.), то є два підходи. Щоб цукрові заводи працювали тільки економічно рентабельно і давали прибуток, їх потрібно завантажити на 100%, вони повинні переробляти 250-300 тис. тонн. А це означає, що той буряк, який вирощується в обалсті ми маємо переробляти тільки на трьох заводах, всі решта заводів мають бути закриті. Це такий підхід з боку бізнесу. А якщо дивитися зі сторони соціальної відповідальності, то ми повинні розуміти, що на кожному заводі працює 400-500 людей, які там дуже довго працювали, на заводах виросли цілі родини, там побудовані містечка, і сьогодні одним розчерком пера просто їх закрити не можна. Тому прийняли рішення підтримувати всі заводи. Скажу чесно: якби ми не мали свого цукрового буряку, а працювали на давальницькому – це було б нереально зробити. Я сподіваюсь, що цукрова галузь набере потужностей, посівні площі в області збільшаться і галузь буде успішно працювати.

Водночас Іван Гута вже нині заговорив про модернізацію цукрових заводі, яким на сьогодні вже по 60 і більше років: «Стратегічна ціль – побудувати один потужний завод, який буде переробляти 2-3 млн. тонн цукру, але це дороге задоволення. Хоча він буде давати вихід цукру 18-19, а то й 20%, затрати палива там будуть у 3 рази менші, і він вироблятиме цукор, який можна буде експортувати. Але це тільки плани, думаю, що років з 10-ть ми будемо працювати ще на старих заводах…»

Що ж до тваринництва, то вже найближчим часому Теребовлянському районі буде закладено перший камінь під Гусятинсько-Теребовлянський молочний комплекс на 1000 корів.

– Це тільки початок, – зізнається Іван Гута. – Сьогодні «Мрія» йтиме таким чином. Після Теребовлі в інших районах, де ми маємо 10 тис. га землі і більше, пишемо заяву голові РДА.  Мовляв, будь ласка, підготуйте нам пакет документів для того, щоб ми могли приступити до початку будівництва. Я вам авторитетно заявляю, що коли документи будуть на руках, ми через три дні приступаємо до будівництва такого комплексу. Але добре подумайте, щоб завтра не було такої ситуації, як з цукровими заводами. Через два роки Гута побудує 17 комплексів в області і ви будете всі говорити, що Гута узурпував все тваринництво і став ще більшим олігархом.

Разом з тим І. Гута відкидає звинувачення недоброзичливців у несплаті податків.

– Всі податки, а це більше сотні мільйонів гривень, ми сплачуємо як з цукрової галузі, так і з сільськогосподарської, – каже І. Гута. – Ми маємо за честь сплачувати податки. Це дійсно так, це не гасло. Ми завжди платили податки і будемо плати, ми є соціальноорієнтованою компанією. Так, повинен сказати, що с/г є на пільговому оподаткуванні і ніхто цього не приховує, галузь має можливість значну частину коштів вкладати у розвиток та модернізацію інфраструктури.

Гута подарував васильківчанам свято

Про те, що Іван Гута і його агрохолдинг «Мрія» дбають за соціальну сферу, на власні очі переконалися журналісти «Номер один», коли відвідали День села у Васильківцях. Односельчанам Іван Гута презентував концерт за участю відомих в Україні співаків Івана Поповича, подружжя Світлани і Віталія Білоножків, синів Назарія Яремчука. Понад тисячу мешканців Васильківців та найближчих сіл мали змогу почути і побачити на власні очі не лише співаків, а й культурно відпочити. Усім категоріям населення було чим зайнятися на святі – дорослим пропонували пиво і шашлики, малечі – різноманітні атракціони. А ще в селі на хорошому рівні школа та дитсадок, якими теж опікується «Мрія». Коштом агрофірми до пуття приводиться церква, а сільським дорогам позаздрять навіть тернополяни. А ще, поспілкувавшись із знайомим банкіром, дізнався, що «Мрія» своїм працівникам компенсує проценти за кредитами. Тобто роботяги сплачують лише тіло кредиту, а проценти бере на себе агрхолдинг, що, погодьтесь, теж досить суттєво для сімейного бюджету.

А щодо мінусів, то при розмові з селянами одного з сіл Теребовлянщини, землі яких обробляє «Мрія», ті бідкаються, що немає роботи, бо ручну працю Іван Гута замінив сучасною технікою. Відповідно, працюючи вахтовим методом, працівники холдингу обробляють поля швидко та без великих втрат, але… селянам при цьому не знаходиться роботи… Та це вже такі реалії технічного прогресу і нікуди від них не дінешся…

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
У місті Ланівці триває проведення археологічних розкопок. Вже знайдено рештки близько 20 воїнів УНР, вбитих у 1919 році більшовиками.  Міський голова Роман Казновецький поширив на своїй сторінці у Фейсбуці допис: "Вперше за історії незалежної України, в наших Ланівцях проводяться розкопки могили вояків УНР. Більше року колектив міської ради та небайдужі жителі наполегливо працювали в напрямку встановлення історичного факту розстрілу борців за волю України"...
Суспільство
24-річного еквадорця виявили у Тернополі працівники УДМС та СБУ. З 2013 до 2017 іноземець знаходився в Україні, навчаючись в одному з тернопільських університетів. Однак після завершення навчання не вирушив додому, за що його притягнули до адміністративної відповідальності за статтею 203 КУпАП, що означало для нього примусове повернення з України. Однак еквадорець ухилився. В Управлінні міграційної служби області повідомили: "Шляхом надання генерального до...
Пригоди
Випадок трапився наАГНКС "Фактор нафтогаз", що на вул. Галицькій, 38, в четвер, 16 червня. Водій не постраждав, а от саме таксі ремонту не підлягає. В управлінні патрульної поліції в Тернопільській області кажуть, що про ситуацію знають, але виклику у них не було. Не виїжджали на місце й інші спецслужби. В службі таксі "Економ" підтвердили, що авто їхнє. Що сталось на автозаправці в диспетчерській службі - не знають. Але кажуть, що з водієм все в порядку,...
Пригоди
Аварія сталася 16 серпня поблизу села Олексинці Борщівського району. Працівники слідчо-оперативної групи виїхали на місце події. Було встановлено, що 19-річний житель села Шершенівка, перебуваючи за кермом автомобіля "ВАЗ 21063", не впорався з керуванням через несправності транспорту та в’їхав в дерево на узбіччі. В результаті зіткнення постраждала 24-річна пасажирка авто. Дівчина з травмами голови та численним забоями опинилася в реанімаційне відділення...
Суспільство
У кожному помешканні мешканців Тернопільщини у процесі життєдіяльності накопичується чимало непотрібних речей, серед яких є зношений одяг, пластикові банки, поліетиленові пакети, макулатура та багато іншого, які заборонено законом палити чи закопувати. Спалювання твердих побутових відходів поблизу будинків може зашкодити стану вашого здоров’я, ваших дітей та всіх хто мешкає неподалік. Такі незаконні дії призводять до виділення в атмосферне повітря токсични...
Суспільство
До 1 жовтня заклади профосвіти можуть проводити додатковий прийом вступників на місця регіонального та державного замовлення. Про це йдеться в листі Міністерства освіти і науки, який був надісланий департаментам (управлінням) освіти і науки. “Для забезпечення рівного права громадян на здобуття професійної (професійно-технічної) освіти відповідно до своїх здібностей і нахилів та виконання закладами професійної (професійно-технічної) освіти регіонального та...
Суспільство
Найдорожчий м'ясний кошик продають у Києві - 588,8 грн. Найдешевший можна придбати у Тернопільській обл. — 492,6 грн. "Різниця у ціні між найдорожчим і найдешевшим регіоном склала 96 грн, або 20%. До м'ясного кошику ввійшли по 1 кг яловичини, свинини, курячого філе і тушки та сала. Тобто всі м'ясні продукти, за вартістю яких слідкує Держстат", - написав у Facebook директор асоціації постачальників торгівельних мереж Олексій Дорошенко. За його словами, доро...
Кримінал
Про крадіжку авто повідомили у Facebook. Про це написала Марина Кузнєцова. "МАКСИМАЛЬНИЙ РЕПОСТ!!!! ВИКРАДЕНО машину подруги Toyota Yaris у м.Тернопіль по вулиці Ломоносова, очевидців чи людям, яким щось відомо, прошу допомогти знайти автомобіль Звертайтесь за номером телефону 097 450 26 91 або 098 251 15 26", - йдеться  в дописі.
Суспільство
Нещодавно тернополяни почали зауважувати, що іноді із сміттєвозів на вулиці міста вихлюпується рідина. Оскільки звернень з цього приводу було декілька із різних куточків міста, ми попросили пояснити причину цього явища у представників всіх фірм-перевізників, які надають послугу з вивезення твердих побутових відходів у Тернополі. Як стало зрозуміло, явище носить сезонний характер, а уникнути його допомогло б совісне відношення жителів міста до упакування св...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!