• Головна
  • Вже 30 мільйонів жертв, і Тернопілля - не виняток
11:19, 7 червня 2011 р.

Вже 30 мільйонів жертв, і Тернопілля - не виняток

Сумно про СНІД: ця хвороба зафіксована 30 років тому, за цей час - 30 мільйонів жертв, на сьогодняшній день стільки ж інфікованих.
Перші випадки захворювання, яке стало відоме як синдром набутого іммуного дефіциту (СНІД), вперше були зареєстровані 30 років тому в Каліфорнії.

5 червня 1981 року американський Центр з контролю і профілактики хвороб зробив повідомлення про випадки пневмоцистної пневмонії в поєднанні з саркомою у чоловіків, що практикували гомосексуальні стосунки.
За даними ООН, з 1981 року від СНІДу загинули 30 млн. людей у світі, і приблизно стільки ж зараз інфіковані вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Мільйони хворих на СНІД не одержують ліків, які їм необхідні.

Загалом від СНІДу померло людей вже більше, ніж було вбито під час Другої світової війни.

За роки розвитку епідемії з 1987 року в Україні майже 22 тисячі померло від СНІДу. Щодня 8 людей стають жертвами цієї недуги. На Тернопільщині за останні чотири місяці 2011 р. зареєстрували 44 випадки ВІЛ та СНІДу.

За інформацією начальника головного управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА Михайла БУРТНЯКА, зараз на диспансерному обліку знаходиться 502 чоловіки, 32 - дітей, 18 - вагітних. Є на Тернопіллі 45 хворих на СНІД. Серед ін'єкційників і наркоманів - 82 ВІЛ-інфіковані.

Основний шлях передачі ВІЛ-інфекції, - парентеральний (середовище ін'єкційних наркоманів), проте активізувалися й інші шляхи передачі, зокрема статевий та від матері до дитини.

Населення повинно знати, що СНІД це не вирок. Існують антиретровірусні препарати, надходять за державними програмами. Вони є безкоштовні для пацієнтів, дозволяють підтримати стан здоров'я і продовжити активне життя людини. Зараз такою терапією охоплено 97 чоловік, але потрібна вчасна діагностика, щоб вчасно розпочати проведення антиретровірусної терапії.

Тести - єдина можливість визначити чи заражена людина чи ні. Саме вони допомогають виявити ВІЛ за декілька років до того як розвинеться хвороба і здійснюються через простий аналіз крові, який можна зробити в будь-якій поліклініці. Використовують для цього й швидкі тести.

Тести надходять в центр СНІДу, а звідтам розповсюджуються у лікувальні заклади області.

Нагадуємо, що Тернопільський областний центр профилактики і боротьби зі СНІДом знаходиться у м.Тернополі по вул. Р.Купчинського, 8, тел. (0352) 23-18-65

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...