Тернополянки обурюються зменшенням допомоги на другу та третю дитину. Як оформляти “дитячі гроші”?

Урядовими змінами щодо суми виплати одноразової допомоги при народженні дитини та скасування деяких видів допомог задоволені не всі. Одні обурюються зменшенням суми на другу та третю дитину, інші – не зовсім розуміють системи зарахування декретної відпустки до страхового стажу.

Одноразова допомога оформлена на чоловіка, - розповідає тернополянка Ірина Савчук. – В управлінні соцзахисту мені сказали переоформити її на себе. Мовляв, якщо згідно із липневими змінами декретну відпустку зараховуватимуть до страхового стажу, то з чого ж будуть робити відрахування у Пенсійний фонд?

Чи дійсно робитимуть відрахування із «дитячих» грошей, працівники сказати не могли. Утім, порадили швидше переоформити виплати.

- Це взагалі не смішно, - каже 20 хвилин пані Ірина. – Вони що, хочуть оподатковувати ще й дитячі гроші? Які відрахування в Пенсійний фонд? Той, хто має маленьких дітей, чудово розуміє, що означає придбати усе необхідне для малюка. Хай би краще депутати свої пільги познімали!

Нагадаємо, з 1 липня 2014 року набрали чинність урядові зміни до порядку призначення допомоги при народженні дитини. Згідно з ухваленим Законом «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» та Постановою Кабміну від 25.06.14 р. №208 «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми», розмір допомоги при народженні дитини становить 41280 грн. Йдеться про дітей, народжених після 30 червня 2014 року. При цьому виплату допомоги здійснюють одноразово у розмірі 10320 грн. Решта суми допомоги виплачують протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабміном. Виплати на дітей, народжених до 1 липня, залишаються на попередньому рівні.

Переоформити допомогу потрібно

У міськуправлінні соціального захисту міськради, як і у Пенсійному фонді області, нам так і не вдалось отримати роз’яснення. Упродовж двох днів не було відповідного фахівця. Єдине, що в останньому повідомили: відрахуваннями тепер займаються не вони, а податкова.  Розтлумачили ситуацію в Департаменті соціального захисту обладміністрації.

- Відрахування у Пенсійний фонд будуть здійснюватись у мінімальній сумі, встановленій законодавством для того, щоб забезпечити нарахування повного страхового стажу, - каже директор департаменту Вадим Боярський. – Але ніхто не зачіпатиме цієї одноразової допомоги при народженні дитини. Приміром, жінка, яка народила після 1 липня, повністю отримає 41280 гривень. Відрахування ідуть взаємозаліком із державного бюджету.

Тобто, як пояснює пан Боярський, управління соцзахисту подають звіт у Пенсійний фонд щодо страхового внеску, який мав би бути для врахування повного страхового стажу тій особі, яка доглядає дитину. Але коштів ніяких не знімають ні з кого.

- Утім, доцільно звертатися за призначенням допомоги (переоформляти на себе призначену допомогу) тому з батьків, хто не працює, - додає пан Боярський. – Оскільки, страховий стаж зараховують особі, на яку оформлена виплата.

Звільняють від сплати єдиного внеску

Детальніше про відрахування розповіли у Головному управлінні Міндоходів у Тернопільській області.

- З урахуванням змін від 1 липня 2014 року та на підставі пункту 13 частини 1 статті 4 Закону України “Про запобігання фінансової катастрофи…” платниками єдиного внеску є, зокрема, особи, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та отримують допомогу при народженні дитини, - каже заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб, майнових податків та єдиного соціального внеску Головного управління Міндоходів в області Андрій Руцький.

- Відповідно до законодавства про загальнообов’язкове держсоцстрахування, такі платники є застрахованими особами. А органи соцзахисту, які виплачують допомогу при народженні дитини, є страхувальниками для таких осіб.

Крім цього, пунктом 1 частини 1 статті 7 Закону визначено, що нарахування та сплата єдиного внеску за осіб, які отримують допомогу при народженні дитини, здійснюють за рахунок коштів Держбюджету в порядку, встановленому Кабміном, але не менше мінімального страхового внеску за кожну особу.

- Вищевказана категорія платників, згідно з нормами абзацу 2 пункту 4 частини 1 статті 7 Закону, звільняється від сплати єдиного внеску із сум отриманої ними допомоги, - додає Андрій Руцький.

Автор
( 0 оцінок )
Викладення
( 0 оцінок )
Актуальність
( 0 оцінок )

Відгуки та коментарі

Написати відгук
Написати коментар

Відгук - це думка або оцінка людей, які бажають передати досвід або враження іншим користувачам нашого сайту з обов'язковою аргументацією залишеного відгука. Основний принцип - «відвідувай - відписувай ». Ваш відгук допоможе багатьом прийняти правильне рішення Коментарі призначені для спілкування та обговорення, а також для роз'яснення питань, що цікавлять

Не дозволяється: використання ненормативної лексики, погроз або образи; пряме порівняння з іншими конкуруючими компаніями; розміщення посилань на сторонні ресурси Інтернету; реклама та самореклама, заяви, пов'язані з діяльністю компанії.

Введіть email:
Ваш e-mail не відображатиметься на сайті
або Авторизуйтесь , для написання відгуку
Автор
0/12
Викладення
0/12
Актуальність
0/12
Відгук:
Завантажити фото:
Вибрати
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!