• Головна
  • Як допомогають тернополяни військовим в зоні АТО?
16:00, 3 серпня 2014 р.

Як допомогають тернополяни військовим в зоні АТО?

Люди, якщо вам хтось колись скаже, що Україна - погана країна, не вірте! Вона найкраща в світі! І найперш завдяки чесним, сміливим, енергійним, одним словом – прекрасним людям.

Такі саме люди живуть у Теребовлі. Вони самоорганізувалися у Комітет національного спротиву ще з перших днів Євромайдану. І цей кістяк, цей стержень волі, правди й честі продовжував свою непосильну для простої людини безкорисливу роботу в час загарбання російським агресором Криму і з початком боїв АТО на Сході проти сепаратистів-терористів, годованих і підготовлених спецслужбами Росії.

Ось імена патріотів: Оксана Стадник, Тетяна Заноз, Любомир Заверуха, Ігор Козак. Не рахуючись з особистим життям, з часом, вони, патріоти, майже цілодобово займаються волонтерською роботою. Це при тому, що голова і заступник голови Комітету вже тривалий час бездіяльні з різних причин.

За тих півтора години, що проходила нарада активу Комітету, довелося почути і побачити багато чого. Та про все по порядку. Найголовніше у такій роботі-допомозі - це збір коштів від небайдужих людей. Так ось, до сьогодні Комітетом зібрано вже близько 400 тис. грн. і всі вони використані як на потреби військовослужбовців району, мобілізованих в АТО, так і контрактників та добровольців. А щоб зібрати такі кошти, потрібно ж було поспілкуватися з масою людей: головами сільських і селищних рад, священиками всіх церков, депутатами району, міста, сіл і селищ, приватними підприємцями району та іншими небайдужими людьми. Зокрема, під час засідання Комітету сільський голова із с. Ласківці Йосип Ваврик виклав 9 тис. гривень від громади села, а також півбуса харчів, які члени комітету допомогли вивантажити та скласти у коридорі лівого крила будівлі РДА, де їм виділено приміщення-кімнату та частину холу.

Усім і до цього було відомо, а тепер це підтвердилося у повній мірі, що на Теребовлянщині є дуже-дуже багато добрих, чуйних і чесних людей. Адже це завдяки їм наші вояки-земляки забезпечені всім необхідним, починаючи від засобів гігієни, білизни, форми, спальних мішків, продуктів до бронежилетів (кожен з них був перевірений на ураження), касок, берців, тактичних окулярів (вартість 1 шт. – 1000 грн.), оптичних прицілів, приборів нічного бачення (1шт. – до 30 тис. грн.), тепловізорів (1шт. – до 70 тис. грн.). У зону бойових дій для ремонтних бригад передавалися навіть різні інструменти, на кшталт ключів, «болгарок», дрилів тощо.

Взагалі, за словами активіста Комітету національного спротиву Теребовлянщини Ігоря Козака, виникають великі труднощі з придбанням індивідуальних засобів захисту для наших воїнів.

Неможливо не відмітити ті колективи й окремих добрих людей, які здали на потреби армії значні свої кошти. Це Струсівська громада і Струсівська капела бандуристів «Кобзар», громади сіл Ласківці, Іванівка, смт. Микулинці, парафіяни та священики церков усіх конфесій району. Зокрема, Садівська УГКЦ з її священнослужителем Степаном Манориком пожертвували 18 тис. грн., Теребовлянське вище училище культури, приватні підприємці – родина Гудчаків (Роман і мама Люба), Антоніна Хабурська, Надія Паробок, Роман Грошко, Григорій Пришляк, Роман Когут, Володимир Кривінський та багато інших. Активними були і є наші учасники  Євромайдану – Михайло Дацьків, Богдан Кулик, Василь Гнатко, Микола Бий, Тарас Конон та інші, які просили не називати їхніх прізвищ. Вони неодноразово вирушали з гуманітарними вантажами до Яворівського військового полігону, до військової частини у м. Броди, на Миколаївщину до Широкого Лану. Також з такими місіями їздили й активісти Комітету, навіть голова РДА. Крім того, Комітет забезпечив 17-ть воїнів району в Тернопільському батальйоні територіальної оборони, шістьох воїнів батальйону спецпризначення «Тернопіль», пише Номер один. Також надається допомога родинам військовослужбовців з важким матеріальним становищем, постійно поповнюються сім-картки мобільних телефонів військових за їх проханням. Так, із кожним з них активісти Комітету тримають постійний мобільний зв‘язок. Надавалася допомога і посилками в зону АТО – у Волноваху, Маріуполь, Луганськ.

Самі солдати телефонують у Еомітет і замовляють усе необхідне собі для служби під час війни, телефонують їх матері, батьки, сестри й брати, кохані, висловлюють слова подяки зі сльозами на очах та тремтінням у голосі…

Теребовлянський Комітет національного спротиву тісно співпрацює з волонтерами Києва, Харкова, Бердичева, Львова, із Тернопільською і Бучацькою самооборонами. До речі, про останню активісти говорять з теплотою, навіть з деякою заздрістю, адже там самооборона не самоліквідувалася, як у нас, а в унісон співпрацює з районним військовим комісаріатом, чого, на жаль, у Теребовлянському районі немає. Так виходить, що Теребовлянський військкомат займається лише призовом військовослужбовців і нікому не надає ніякої інформації, кажучи, що це державна таємниця. Тому фактично теребовлянський Комітет національного спротиву є, так би мовити, найріднішою організацією для теребовлянських воїнів-земляків у зоні АТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #військові #зона АТО
Оголошення
live comments feed...