Все менше здорових дітей народжується на Тернопіллі

З кожним роком на Тернопільщині народжується все менше здорових дітей!

За останніх десять років кількість випадків хвороби Дауна в області серед новонароджених дітей  зросла у чотири рази. Якщо раніше у групу ризику потрапляли сім’ї віком від 35 до 40 років, то зараз захворювання не гребує й молодими батьками.

За статистикою МОЗ, 7% сімей взагалі не можуть мати дітей. Основною причиною цього вважають збільшення випадків переривання вагітності. Однак останнім часом спостерігається тенденція до збільшення випадків чоловічного безпліддя. Питання здоров’я новонароджених, проблем зачаття та виношування дітей обговорили учасники круглого столу «Всеукраїнський тиждень планування сім'ї та збереження репродуктивного здоров'я».

Сільські та міські діти хворіють різними недугами

– Стан здоров’я сучасних дітей викликає стурбованість фахівців, адже негативною тенденцією останніх років є поширення показників захворюваності серед дітей України,– наголосив головний позаштатний спеціаліст-репродуктолог головного управління охорони здоров’я ОДА Павло Кашуба. – У структурі захворюваності дітей віком від  0 до 14 років перше місце посідають хвороби органів дихання, на другому місці – інфекційні та паразитарні хвороби та хвороби шкіри і підшкірної клітковини. Третє місце – хвороби органів травлення. У структурі захворюваності дітей 1віком 5-17 років перше місце займають хвороби органів дихання, на другому місці – хвороби шкіри та підшкірної клітковини, на третьому – травми та отруєння. Аналізуючи стан здоров’я дітей 0-14 років, слід зазначити, що їхня захворюваність щодо місця проживання теж має свої характерні особливості. Дитяче міське населення, яке перебуває на обліку лікувально-профілактичних закладів системи МОЗ, становить 66,3% усіх дітей. Діти, які проживають у сільській місцевості, становлять 33,7%. У структурі захворюваності дитячого міського та дитячого сільського населення на першому місці хвороби органів дихання, на другому: у міського дитячого населення – деякі інфекційні та паразитарні хвороби, у сільського – хвороби шкіри та підшкірної клітковини, на третьому місці у міських дітей – хвороби шкіри та підшкірної клітковини, у сільських – хвороби органів травлення. На четвертому місці у міських дітей – хвороби травлення та травми й отруєння, у сільських – інфекційні та паразитарні хвороби. На п’ятому місці у міських та сільських дітей – хвороби ока та придаткового апарату.

Щороку народжується близько 15 дітей з синдромом Дауна

– Протягом останніх років у Тернопільській області спостерігається стабільний показник вроджених вад розвитку (далі ВВР), який становить  22-28 випадків на 1000 новонароджених дітей. Він дещо нижчий від загальноукраїнського – 27-30 випадків на 1000 новонароджених, – розповідає лікар-генетик Тернопільської обласної клінічної дитячої лікарні Юлія Гарбуз. –І хоча зростання показника ВВР протягом періоду щонайменше 10 років не спостерігається, проте змінилася структура вродженої патології, помітно збільшилось число хромосомних аномалій та множинних вад розвитку. Так, лише хвороба Дауна серед новонароджених почастішала в області за останні 10 років у 3-4 рази, що становить 12-16 випадків на рік.  Також змінилась вікова категорія сімей, у яких народжуються діти із хромосомною аномалією: якщо  раніше це були сім’ї, у яких вік батьків був старший 35-40 років, то на сьогоднішній день більше 50% дітей з хворобою Дауна народжуються у молодих батьків 18-25-річного віку.

Незважаючи на високі темпи розвитку сучасної науки, причин вроджених вад остаточно не встановлено. Вони можуть бути наслідком мутацій, результатом впливу тератогенних факторів або обумовлені поєднанням обох факторів. Під мутаціями розуміють процес зміни спадкових структур (хромосом , генів), тератогенні фактори – шкідливий вплив зовнішніх факторів на плід під час вагітності, що призводить до розвитку вроджених вад, не викликаючи при цьому порушення спадкових структур.

Непомітним є збільшення ВВР серед новонароджених ще й тому, що щорічно зростає показник переривання вагітності за медичними показаннями. Так, у 2010 було проведено 33 переривання, тоді як ще у 2008 році таких випадків було 12.

Чоловіки стають безплідними частіше за жінок

Зниження рівня життя, відсутність фінансової і політичної стабільності формує тенденцію до виховання тільки однієї дитини в сім’ї. Також ця проблема обумовлена чоловічим безпліддям, причини якого варто шукати ще в дитячому і підлітковому віці. За статистикою понад 7% подружніх пар є неплідними, а кількість сімей, які мають менше дітей, ніж вони бажали б, не піддається детальному обліку. Чоловічий фактор у неплідному шлюбі має тенденцію до збільшення і складає 40-60%. Нерідко патологія, яка є причиною розвитку чоловічого непліддя, вчасно не діагностується, не лікується, і до моменту вступу в репродуктивну фазу залишається непоміченою. Причиною безпліддя у жінок у 80% випадків є аборт. Аборти та пов’язані з ними ускладнення забирають життя майже кожної сьомої жінки, що померла під час вагітності. У першу чергу це стосується жінок, які зробили переривання вагітності у позалікарняних умовах.

– Значною проблемою репродуктивного здоров’я є онкологічна захворюваність жінок в Україні. Злоякісні новоутворення – одна з найважливіших медико-біологічних та соціально-економічних проблем, – розповідає Павло Кашуба. – Захворюваність і смертність від раку стабільно зростають, ризик їх збільшується у зв’язку з несприятливою екологічною ситуацією та значним постарінням населення. У структурі онкологічної захворюваності жіночого населення перші 6 місць посідають рак молочної залози, шкіри, шлунка, тіла матки, шийки матки, яєчників. Середня частка хворих на рак жіночої репродуктивної сфери за останні п’ять років серед онкологічних хворих обох статей становила 18,6%, а серед онкохворих жінок – 38,2%. Тобто рак жіночих статевих органів і молочної залози мають одна з п’яти онкологічно хворих у першому випадку, або дві з п’яти онкохворих жінок у другому випадку. За причиною смертності злоякісні пухлини жіночих статевих органів посідають друге місце, а серед жінок працездатного віку – перше. Це зумовлено не тільки спадковістю, порушенням репродуктивної функції, палінням, стресовим та малорухливим способом життя, а й впливом зовнішніх чинників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Культура
Про це йдеться на сторінці "Українського Оскарівського Комітету" у мережі "Facebook". "Український Оскарівський Комітет завершив прийом заявок для участі національних фільмів у відборі на висування фільму на премію "Оскар" Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії "Найкращий фільм іноземною мовою" від України. Цього року в національному відборі участь братимуть 6 фільмів: 1. Брама, реж. Володимир Тихий, Україна, 106 хв Фільм розп...
Пригоди
У п'ятницю, 17 серпня, близько 8 ранку на перехресті вулиці Київська та 15 квітня трапилася аварія. На щастя, обійшлося без жертв. Там зіткнулися авто ВАЗ та карета швидкої допомоги Peugeot. Зіткнення було не сильним, тому ніхто не постраждав. Учасники ДТП від допомоги патрульних поліцейських відмовилися та оформили подію за допомогою страхової компанії, пише "Терен".
Суспільство
Відео опублікував Віталік Кулина на сторінці групи «Автобидло Тернопіль». "Вул. Дівоча, грубе порушення правил таксистом служби 549 (позивний 477), проїзд "проти шерсті" з пасажирами в тому числі з малолітньою дитиною. На зауваження почув тільки хамство та агресію від водія", - йдеться у дописі.
Суспільство
Так як і минулого року, під монетизацію підпадають зекономлених домогосподарствами еквівалент вартості 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. До 1 липня 2018 року підприємства-виробники чи підприємства-виконавці послуг з газо-, та електропостачання в паперовому та електронному вигляді надали структурному підрозділу з питань соціального захисту населення списки енергоощадних субсидіантів із зазначенням...
Суспільство
З метою перевірки умов проживання дітей, родини яких опинились в складних життєвих обставинах інспектор ювенальної превенції Збаразького відділення поліції спільно із представники служби у справах дітей та працівниками РЦ ССДМ побували в селі Чернихівці та окремих сім’ях м. Збаража. Під час виїзду обстежено умови проживання родин. На жаль, в окремих сім’ях умови проживання дітей потребують покращення та батьки не усвідомлюють наскільки катастрофічною є сит...
Кримінал
Працівники Тернопільського відділу поліції просять допомогти встановити осіб причетних до злочину. Незнайомців підозрюють у крадіжці перфоратора з вулиці Чорновола. Подія трапилась 16 серпня, близько 23:30. Зловмисники помітили майно, яке робочі залишили без нагляду на вулиці, де проводяться ремонтні роботи. Скориставшись моментом вони вчинили протиправне, тим самим завдали збитків на суму 4000 гривень. Камера відео спостереження зафіксувала підозрюваних....
Суспільство
17 серпня поблизу торгового центру "Орнава" трапився прикрий випадок. Бригада швидкої допомоги, яка прибула за викликом, відмовилась опікуватися непритомним чоловіком. Одна із перехожих, свідок події, Інеса Лемперт поділилася про ситуацію враженнями на своїй сторінці у Фейсбук: "Отож, йду сьогодні крізь "Топільче" додому. Здалеку бачу групку людей навколо непритомної людини. Підходжу, кажуть, що знайшли чоловіка без свідомості й викликали швидку. Придивила...
Суспільство
Перше публічне звітування по виконанн ю ремонту на дорогах загального та місцевого значення відбулося сьогодні в обласній державній адміністрації. Звітували Перший заступник голови ОДА Іван Крисак, начальник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Богдан Юлик та начальник управління капітального будівництва ОДА, на балансі якого тепер перебувають всі дороги місцевого значення, Віктор Кузяк. Спільне та відкрите звітування привернуло увагу медіа-...
Кримінал
Працівники Тернопільського відділу поліції просять допомогти встановити особу причетну до злочину. Незнайомця підозрюють у крадіжці бензопили з багажника іномарки, припаркованої в місті Тернополі на вулиці Тролейбусній. Подія трапилась 11 серпня, близько 11 години. Власник транспортного засобу «Citroen Berlingo» не зачинив автівку, чим і скористався невідомий. Він відчинив багажник та викрав майно вартістю 6000 гривень. Камера відеоспостереження зафіксувал...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!