Темні наслідки вчорашнього затемнення

Лiто щойно почалося, а ми спостерiгаємо уже друге затемнення. Спочатку було часткове сонячне, тепер - мiсячне. Спецiалiсти стверджують: якщо два затемнення вiдбуваються майже одночасно, це може позначитися на багатьох сферах дiяльностi людини. У людей похилого вiку, буває, рiзко погiршується стан здоров'я. Пiд загрозою також сiльське господарство - можливi проблеми iз зерновими. Цей перiод загрозливий i для великої рогатої худоби через можливi важкi хвороби.
"У середньовiччi мiсячне затемнення наганяло на людей ще бiльший страх, анiж сонячне, - каже "Експресу"професор Сергiй Андрiєвський, директор астрономiчної обсерваторiї Одеського нацiонального унiверситету. - Адже коли наш супутник потрапляє в
тiнь Землi, вiн набуває барви кровi. На це, проте, є не мiстична, а суто фiзична причина: найкраще розсiюється синя частина спектру сонячних променiв, а найгiрше - червона. Це й надає Мiсяцевi такого яскравого та моторошного кольору".

"Впливу мiсячного затемнення органiзм може зазнавати впродовж кiлькох мiсяцiв, - розповiла Iрина Журавльова, голова Асоцiацiї українських астрологiв. - Нашi пращури зi страхом очiкували такої подiї. Адже Мiсяць, так би мовити, вiдповiдальний за нашу пiдсвiдомiсть. Тож його затемнення можна назвати "затемненням мозку". Вiдчуття при цьому загостроюються, що може призвести до пiдвищеного емоцiйного збудження. Людина тодi стає плаксивою, агресивною, ображається через дрiбницi".

Вплив Мiсяця посилює трикутник планет Марса, Плутона й Урана, що тепер склався на небi. Люди стануть нестриманими у словах та реакцiях. Нами керуватиме пiдвищена агресивнiсть, що призводитиме до непереборного бажання з'ясовувати стосунки, згадувати давнi образи, навiть вирiшувати питання кулаками. Пiд загрозою - сiмейнi стосунки, бо затемнення може спонукати до кардинальних змiн, навiть до розлучення...

Впливатиме це явище i на фiзичне здоров'я. За словами Бориса Скачка, вiдомого лiкаря-фiтотерапевта та реабiлiтолога, пiдвищується ризик iнфарктiв та iнсультiв, можливi стрибки тиску. "Пiд час затемнення в органiзмi вiдбувається загущення кровi, що негативно впливає на серцеву дiяльнiсть", - пояснює лiкар.

- Чому вiдбуваються затемнення?

С. Андрiєвський:  - Усiм вiдомо, що Мiсяць обертається довкола нашої планети. Затемнення ж стається, коли утворюється пряма лiнiя: Сонце - Земля - Мiсяць, тобто супутник входить у тiнь нашої планети.
Хочу додати, що площина орбiти Мiсяця нахилена приблизно на 5 градусiв стосовно площини земної орбiти. А якби цi показники збiгалися, мiсячнi затемнення могли б траплятися кожнi 27 - 28 днiв (перiод, за який Мiсяць робить один оберт довкола Землi). Наразi ж ми можемо бачити мiсячнi затемнення кiлька разiв на рiк. А от через сотнi мiльйонiв лiт такої подiї земляни вже не побачать. Бо Мiсяць щороку вiддаляється вiд нашої планети на два сантиметри...

- Мiсячне затемнення вiдоме як пора всiляких катаклiзмiв. А як впливає це природне явище на здоров'я?

Б. Скачко:  - Насамперед воно дiє на вегетативну нервову систему. Тому першими реагуватимуть на затемнення люди з вегетосудинною дистонiєю, гiпертонiєю, серцевими недугами. Пiд час затемнення збiльшується в'язкiсть кровi, вона стає густiшою, а тому пiдвищується ризик iнфарктiв та iнсультiв, можуть утворюватися чи змiщуватися тромби.

Оскiльки в умовах загущення кровi мозок недоотримує кисню i живильних речовин, посилюються явища депресiї, психiчнi розлади. Наш мозок є головним споживачем кровi (вiн потребує 20 вiдсоткiв усього кровотоку) та її аналiзатором. Коли йому бракує живильних речовин, з'являються неврологiчнi чи ендокриннi реакцiї -- неадекватнi вчинки, безсоння, депресiї. А ще частково втрачається контроль над роботою iнших органiв, тому можливi загострення хронiчних хвороб.

- Така реакцiя вiдбувається лише в момент затемнення чи має
пролонговану дiю?

Б. Скачко: - Найгострiше органiзм реагує на це явище впродовж того часу, коли воно триватиме. Проте наслiдки "збоїв" можуть вiдчуватися ще досить тривало, а затемнення здатне стати пусковим гачком до розвитку серцево-судинних патологiй.

Тому важливо напередоднi пiдготувати органiзм до затемнення. Спробуйте провести цей день максимально спокiйно, мiнiмiзуйте фiзичнi й розумовi навантаження. Якщо маєте вегетосудинну дистонiю, попийте настоянку глоду. Якщо раптом у вас виникають вiдчуття тривоги, роздратування, увечерi перед затемненням випийте чаю з м'яти або мелiси.

- Чи довго опiсля вiдчуватимемо вплив затемнення?

I. Журавльова: - Найважливiше протриматися впродовж перших двох
тижнiв пiсля нього. А остаточно знiвелювати вплив затемнення
вдасться наприкiнцi лiта. Тодi, до речi, налагодиться й полiтична
ситуацiя в країнi.

Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)

Відгуки та коментарі

Написати відгук
Написати коментар

Відгук - це думка або оцінка людей, які бажають передати досвід або враження іншим користувачам нашого сайту з обов'язковою аргументацією залишеного відгука. Ваш відгук допоможе багатьом прийняти правильне рішення Коментарі призначені для спілкування та обговорення, а також для роз'яснення питань, що цікавлять

Не дозволяється: використання ненормативної лексики, погроз або образ; безпосереднє порівняння з іншими конкуруючими компаніями; безпідставні заяви, що ображають діяльність компанії і / або її послуги; розміщення посилань на сторонні інтернет-ресурси; реклама та самореклама.

Введіть email:
Ваш e-mail не відображатиметься на сайті
або Авторизуйтесь , для написання відгуку
Автор
0/12
Викладення
0/12
Актуальність
0/12
Відгук:
Завантажити фото:
Вибрати

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань. Для оцінок та рецензій використовуйте форму відгуку

Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!