• Головна
  • На Тернопільщині потік утікачів від війни не припиняється
16:30, 15 серпня 2014 р.

На Тернопільщині потік утікачів від війни не припиняється

На Тернопільщині мешкає вже 821 особи. З них з АР Крим – 212 чоловік, з районів проведення АТО (Луганської та Донецької областей) – 609.

За наказом голови облдержадміністрації у Тернополі створено Міжвідомчий обласний координаційний штаб з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням переселенців. Частина громадян зі Сходу та Криму вже працевлаштовані, пенсіонерам оформлюють забезпечення, діти невдовзі підуть до шкіл, малеча вже відвідує садочки. Однак не всім вдається швидко перейти на свій хліб, а потік утікачів від війни не припинився, тож потреба в матеріальній підтримці переселенців залишається актуальною, пише "Номер один".

Із 718 жителів АР Крим (202) та зони АТО (516), які переїхали на Тернопільщину, більше половини мешкають в обласному центрі. Далі йдуть Бучацький, Чортківський і Підволочиський райони. За попередніми даними, поки що не прийняли жодної людини Козівський, Лановецький, Монастириський та Шумський райони нашої області. Поселення людей у сільській та міській місцевостях співвідноситься приблизно один до одного. У селах легше знайти безкоштовне житло, часто притулок біженці знаходять у пустуючих будинках, які приводять до ладу всією громадою. У Тернополі ж тим, хто хоче мати власний куточок, треба знімати квартиру. Одразу після приїзду переселенців селять у готелі, приватні будинки, потім розподіляють на тимчасове проживання. Наприклад, чотири сім’ї із зони АТО мешкають у Будинку дитини «Малятко».

З метою організації переїзду до Тернополя створено Міжвідомчий обласний координаційний штаб, який налагодив співпрацю з транзитними пунктами пропуску в зоні бойових дій. Зокрема це Волноваха, Красноармійськ Донецької області та Сватове, що на Луганщині.

Роботу координаційного штабу контролює Управління ДСНСУ в області. Працівники розповідають, що до допомоги переселенцям активно долучаються громадські організації та благодійні фонди. Зокрема, Обласна організація Товариства Червоного Хреста надала допомогу майже тисячі громадян на суму понад 23 тисячі гривень, з них найбільша частка пішла на забезпечення одягом, взуттям та харчуванням цих людей.

«Хочу подякувати громадським організаціям, які допомогли у вирішенні багатьох  питань.  Зокрема, ми співпрацюємо з громадським об’єднанням «Автомайдан», благодійними фондами «Карітас», «Вікно життя» та  Тернопільською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України», - звертається до волонтерів начальник обласного відділення ДСНС у Тернопільській області Віктор Маслей.

Фахівці служби надзвичайних ситуацій забезпечують соціальний супровід переселенцям. Зокрема, з ними працюють психологи. Зі Сходу приїжджають багато дітей, які встигли пережити страшні часи, тож їм потрібна моральна підтримка. Психологи переконують біженців у необхідності концентруватися на планах майбутнього, облаштовуватись на новому місці та зрозуміти, що не все так погано в їхньому житті. Працюють з ними і медики. Віктор Маслей зазначив, що діти задають медпрацівникам зовсім недитячі запитання, цікавлячись, як надавати першу допомогу людині при травмах від бойових дій.

До ВНЗ нашої області переведено 16 студентів Кримського державного університету. У школи влаштовано 27 дітей, 26 малюків  записали у навчально-виховні та дошкільні заклади. Також дітлахи мали змогу безкоштовно відпочивати у літніх таборах області.

Шукаючи роботу, в місцеві центри зайнятості звернулося 78 осіб, з них працевлаштовано 25, стільки ж ще знаходяться на обліку і 28 знялися з нього.

Як повідомив Віктор Маслей, на території Тернопільської області є ще 27 об’єктів державної та комунальної власності, в яких можна тимчасово розмістити 418 людей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #потік утікачів #війна
Останні новини
Оголошення
live comments feed...