• Головна
  • Чи готова Тернопільщина до 1 вересня?
09:00, 26 серпня 2014 р.

Чи готова Тернопільщина до 1 вересня?

Діти до школи, а студенти до вишів підуть, як заведено, – 1 вересня. Нині в усіх навчальних закладах триває робота з їх підготовки до початку занять. 

Серед проблем, якими переймається влада – забезпечення шкіл транспортом. 11 шкільних автобусів, які возили дітей, відправили в зону АТО. На їх повернення або заміну на інші транспортні засоби чекають 580 учнів. Про це розповів голова облдержадміністрації Олег Сиротюк.

Дітям вимушених переселенців з Криму, Луганської і Донецької областей, які нині проживають на Тернопільщині, також слід забезпечити можливість навчатися, відвідувати дитсадки. За останніми даними, у дошкільні навчальні заклади влаштовано 30 приїжджих хлопчиків і дівчаток, у школи – 39. Ще 16 юнаків і дівчат стали студентами вишів, пише газета Свобода.

Не так багато часу відділяє нас від старту опалювального сезону, який обіцяє бути складним. Як зазначив голова ОДА, області скоротили ліміти використання газу на 30%, тому робота з підготовки навчальних закладів до осінньо – зимового періоду передбачає ефективні заходи з енергозбереження. Йдеться, зокрема, про реконструкцію газових котелень, заміну котлів і перехід на альтернативні види палива.

У зв’язку з обмеженням постачання газу й потребою економити енергоносії процес навчання дещо відкоригують. Як повідомив директор департаменту освіти і науки ОДА Любомир Крупа, починаючи з 11 жовтня учні вчитимуться по суботах. Зимові канікули триватимуть з 26 грудня до 9 лютого, а завершиться навчальний рік 29-30 травня.

Від вчительської кваліфікації великою мірою залежить якість освіти учнів. Минулого навчального року в загальноосвітніх навчальних закладах області працювало 13 тисяч 880 вчителів (позаторішній показник – 13 809). Збільшення кількості освітян в області спостерігається вперше за останні десять років. Та є проблема з працевлаштуванням молодих педагогів.

Школі потрібні талановиті молоді вчителі, зазначила заступник голови ОДА Наталка Михно. Однак наразі в навчальних закладах області працює 2185 освітян пенсійного віку, а молоді вчителі не можуть знайти роботу. Серед працюючих – лише 468 молодих педагогів. З іншого боку, через низькі пенсії їх колеги пенсійного віку просто бояться іти на заслужений відпочинок, тож треба впроваджувати законодавчі зміни, враховуючи виклики часу.

Що стосується дошкільних навчальних закладів, то найменше їх у Зборівському та Кременецькому районах. Бракує дитсадків і в Тернополі. Всього в області функціонує 564 дошкільних навчальних закладів, які відвідує більше 31 тисячі дошкільнят ( на 5,2 % більше, ніж у 2013 році). У новому навчальному році планують відкрити додаткові групи у міських дошкільних навчальних закладах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #1 вересня?
Останні новини
Оголошення
live comments feed...