Мер Тернополя С.Надал: про особисте і наше місто. Продовження розмови

Продовження  розмови (початок - http://www.0352.com.ua/article/60934).

Чи купається мер Сергій Надал у Тернопільському озері, чому пишається рідним містом, як радить відповідати на хамство водіїв маршруток – про все це, а також про те, як молоді зараз реалізувати себе, міський голова розказав молодим журналістам учора, на «зустрічі без краваток».

-         Сергію Віталійовичу, розкажіть, як Ви почали заробляти гроші?

-         У 14 років я офіційно почав працювати на «Текстерно». А з 4 курсу - робота у податковій. З 2005 року працював на посаді начальника відділу ДПА в Тернопільській області, з 2007 - на посаді першого заступника голови ДПА в Тернопільській області. За Кілька місяців минулого року, коли я був начальником Старокостянтинівської ОДПІ на Хмельниччині, мав змогу порівняти менталітет українців з різних регіонів. Хмельничани інакші, але дуже прості люди. Мене попереджали, що Старокостянтинівка – це найзаполітизованіше місто. Я відповідав: «Шановні, після Тернополя – це ніщо».

-         Чому молоді тепер складно себе знайти, реалізувати?

-         Це проблема не лише теперішньої молоді. Я в 19 років прийшов на роботу у податкову. За 4 роки я вже очолив управління з 50 осіб. В той же час чимало з моїх колег до сьогодні залишаються на своїх тодішніх посадах. Багато залежить від бажання працювати. А крім того, у нас популярний «стереотип»: що то за батьки, що свою дитину до пенсії не протягнуть? Отож і такої наполегливості у пошуку роботи ми не спостерігаємо. На Тернопільщині взагалі «кадровий голод». Нам не вистачає кваліфікованих фахівців. А що така велика кількість університетів – так скільки студентів приходять на навчання просто за дипломом? А заробляти усі хочуть багато і одразу. Я вважаю, що проблем з вакансіями у нас немає.  Є низькі зарплати - тому, що більшість тернополян працюють у бюджетній сфері, а підприємництво, виробництво не розвивається.

-         Яким чином Ви збираєтеся виправити цю ситуацію?

-         Щоб вирішити цю ситуацію, ми чекаємо на інвесторів, які вже готові вкладати кошти у наші харчову, важку промисловість, туристичну галузь.

-         Мова йде про іноземних інвесторів?

-         Не обов’язково, і про українських теж, але з інших регіонів. Бо у нашій області, на жаль, немає серйозного бізнесу, звідки братися значному капіталу?.

-         Інвестори не бояться наших людей (мається на увазі безвідповідальності, ігнорування питань екології виробництва)?

-         Інвестори бояться не людей, а держави, яка їх неодноразово «кидала», в якій немає чітко визначених правил і мінливе законодавство.

-         А меру вистачає юридичних повноважень для того, щоб робити у місті зміни на краще?

-         Юридичних повноважень вистачає для здійснення задумів, і команда працює, адже у перші три місяці ми провели усі потрібні кадрові зміни. На заваді стають інші проблеми, але для мене важливо дотримуватися слова.

-    За що Ви любите наше місто? Яка улюблена місцина у Тернополі?

-    7-8 місяців тому я би з упевненістю назвав вам щось одне. А зараз – мінімум 20 причин. Я постійно зустрічаюся з іноземними делегаціями, розповідаю їм, яке чудове наше місто, яким я щиро пишаюся. Мені подобається наше озеро, старенькі вулиці, Театральний майдан.

-    Ви купалися коли-небудь у нашому озері? Чи плануєте відпочити на озері цього літа?

-    Так, купався. На друге питання відповім – думаю, так.

-     Гаразд, тоді зустрінемося на пляжі?

- За три тижні ви не впізнаєте нашого Дальнього пляжу. Наше озеро є чистим, як запевняють у санепідемстанції, однак існує проблема замуленості. І в області немає земснарядів – вони б не очистили озеро, тільки поглибили б його. Свій позитивний ефект за кілька років дало б зарибнення… Це проблема, яку треба вирішувати. Щодо Дальнього пляжу, то там зовсім скоро облаштують все для комфортного відпочинку: лежаки, бунгало з виходом до води, заклади харчування, спортивні майданчики, волейбольну площадку… 5 га землі зі сторони Білої передаємо для створення зони активного водного відпочинку, яка взимку працюватиме як льодовий центр.

-    То невже і дорогу до пляжу відремонтують?

-   Дорогу до пляжу вже полатали. Теперішні власники молодіжного комплексу «Орбіта» бажають переобладнати його під готель. Такий дозвіл міська рада видасть лише за умови, що буде відремонтована дорога.

-    А яка доля фонтану, що був на озері?

-    Фонтан «Спогад» належить компанії «Київстар». Ми ведемо переговори з передання його у власність міста. А щодо фонтану, який існував ще раніше, скажу: «все уже украдено до нас».

-     Які проекти планується реалізувати у Тернополі до ЄВРО-2012?

-   Є кілька інвестиційних проектів. По-перше, вся підтрибунна частина стадіону буде перетворена на торгові ятки, заклади харчування, магазини з сувенірами тощо – все, що потрібно туристам. У парку Шевченка буде споруджено комплекс для уболівальників із закладами відпочинку, кафе, встановлять великий екран для трансляції матчів.

-    З чим повинен асоціюватися Тернопіль в Україні?

-    Тернопіль – місто для сімейного відпочинку, з чотирма великими парками, озером, розважальними комплексами. Тернопіль - релігійний центр між Почаєвом та Зарваницею. Так, у нас є проблема – відсутність промисловості, але є й великий «+»: чисте повітря і гарна екологія, що приваблює гостей.

-     А де Ви самі любите відпочивати?

-     Я люблю Карпати. А донька і жінка – море. Доводиться якось миритися.

-     Поділіться з молоддю секретом, як успішно побудувати сімейне життя?

-   Я одружився в 19 років, а з дружиною познайомився у рік свого повноліття. Ми навчалися в комерційному вузі, доводилося платити за навчання. Півроку після весілля ми жили окремо від батьків, знімали квартиру. Тоді, щоб заробити кошти, я раз чи двічі на місяць їздив у Москву торгувати ковбасою-цигарками, і цих грошей якраз вистачало. Життя в такій критичній ситуації дозволило перевірити наші почуття. В сімейному житті я дам вам пораду: нікого в нього не впускайте. Не слухайте порад мамів-татів-свекрух-тещ, які завжди все знають краще. Не треба бути залежним від чиєїсь оцінки.

А от питання «У кого з відомих політиків сучасності чи минулого мер попрохав би поради у своїй професійній діяльності?» заставило Сергія Віталійовича замислитися. Міський голова назвав Бандеру, Шухевича, Черчілля, але сказав:

«У мене немає ні політичного кумира, ні наставника. З різних питань я раджуся з різними людьми»

-   А хто був ініціатором впровадження електронної системи голосування у міській раді?

-         Ініціатором став я, після кількох пеерших засідань, коли побачив, яким чином відбувається навіть не саме голосування, а підрахунок голосів. Коли було 48 голосів «за» із 45 присутніх депутатів! Гадаю, Тернопіль – це не рівень Потуторів. В Україні немає обласного центру, де б не було такої електронної системи голосування.

-     А які у Вас стосунки з Інтернетом?

-   Останнім часом я намагаюся не читати Інтернет-новин. Однак і у мене є сторінка на Фейсбуці. Думаю, із отриманням міжнародної сертифікації вся міська рада зробить великий крок в Інтернет, і всі її рішення, документацію можна буде отримати он-лайн.

-    Вам належить також ідея проведення конкурсу на кращий проект пам’ятника незалежності?Хіба не кращим пам’ятником могли б бути відремонтовані дороги, озеленені вулиці, охайні будинки, спортмайданчики у місті?

-    Ні, такий пам’ятник повинен бути, адже саме з Тернополя розпочався рух за створення незалежної України, і це найвизначніший день в її історії.

-      Як Ви його собі уявляєте?

-     Я не уявляю. Він повинен бути таким, щоб на нього приємно було дивитися, хотілося приходити до нього. А проектуванням нехай займаються митці, архітектори, скульптори. Кожен повинен робити свою справу, тоді буде порядок.

-       А як, по-вашому, потрібно боротися з корупцією?

-       Міська рада не має такої змоги, але слід виділити просторе приміщення, із прозорими стінами, де відкрито приймати звернення громадян, що б не треба було ходити по кабінетах. Взагалі, я вважаю, що потрібно максимально віддалити чиновника від людини. А якщо вступить у силу новий закон про боротьбу з корупцією, то ми повернемося до принципу «була б людина, а стаття на неї знайдеться». Бо за цим законом всі ви потенційно потрапляєте під покарання.

-      Що потрібно зробити, щоб подолати проблему культури, точніш безкультур’я водіїв маршруток?

-     У новому договорі з перевізниками ми вписали пункти, які регулюють правила поведінки для водіїв, їх зовнішній вигляд тощо. Якщо ж вам «пощастило» з хамовитим водієм, раджу говорити з ним його ж мовою. У місті працює громадський контроль за якістю перевезень. Ми хочемо влаштувати конкурс «Найпривітніший водій», і преміювати переможців.

Спортсменка Ліля Проць обговорила з мером проблеми розвитку фізичної культури у місті, а молодий тернополянин Богдан особливо турбувався питаннями церков, релігійних громад.
Сергій Віталійович детально охарактеризував ситуацію із самовільним захопленням землі се
ктою у парку Національного відродження:

«Всі чекають від мера рішучих дій. У тому числі й інші релігійні громади. Чому прихожани, які так протестують проти цієї забудови, самі не здійснять хід із хрестами? Вони хочуть, щоб цей об’єкт зніс міський голова, щоб потім казати «Надал руйнує церкви!»

Без відповіді не залишилося жодне запитання молодих журналістів. Мер міста пообіцяв, що вже скоро повідомить електронну адресу, на яку усі зможуть надсилати свої ідеї та проекти розвитку міста, критику і відгуки, побажання щодо роботи міської ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Факт незаконної торгівлі рибою вчора, 17 серпня, на Центральному ринку у Тернополі виявили представники громадської організації «Протидія корупції та моніторинг екології “Cкеля”» разом із муніципальною поліцією. Захисники довкілля намагались пояснити правопорушнику, що так робити не можна, але замість розуміння стикнулись з опором й погрозами. Як розповів голова «Скелі» Андрій Об’єщик, отримавши повідомлення про самовільний продаж риби,  представники грома...
Спорт
18 серпня футбольний клуб "Нива" у 5 турі Другої ліги у виїзному матчі зіграв внічию 0:0 з "Чайкою" з Петропавлівської Борщагівки. Боротись не лише з суперником, але і з полем — саме під таким девізом пройшов виїзний матч "Ниви", що відбувся у Лютежі. Поле зі штучним покриттям місцевого стадіону, яке було закладене ще у 2009-му році завадило обом командам показати змістовний футбол — гравцям було нелегко звикнути до непередбачуваного відскоку м'яча. У біль...
Суспільство
На частині вулиці 15 квітня тривають будівельні роботи з обох боків дороги. Через це мешканці Східного масиву і ті, хто приїздить на Збаразький поворот із сіл, занепокоєні, чи зможуть вони безперешкодно дійти до дитячої обласної лікарні, онкодиспансеру, другої міської лікарні, не пересідаючи на міський транспорт. Із кільця до лікувальних закладів – рукою подати, тож платити за одну зупинку нікому не хочеться, повідомляє тв4.
Пригоди
Туристичний автобус з українцями потрапив у страшну ДТП у Прикарпатському воєводстві в Польщі. Загинуло троє людей, серед яких і мешканець Тернопільщини. Також ця подорож стала останньою в житті двох киянок, яким було 30 та 31 рік. Всього в автобусі на момент аварії було 54 пасажири. Трагедія трапилась ввечері 17 серпня. Туристи їхали зі Львова в чотириденну поїздку до Австрії, куди їх відправила місцева турфірма. Там, до слова, коментувати ситуацію поки в...
Пригоди
На об’їзній дорозі іномарка «Volkswagen Passat», в салоні якої знаходилася молода сім’я, що їхала з відпочинку, зіштовхнулася із мікроавтобусом «FIAT Ducato». Внаслідок аварії загинув 33-річний водій легкового автомобіля із Тернополя, а його його дружина та 3-річна донька госпіталізовані з травмами різного ступеню важкості. Постраждало і п’ятеро із дев’яти людей, яка їхали в мікроавтобусі. Вони теж жителі Тернопільської області. За інформацією відділу ком...
Суспільство
Тернополяни скаржаться у соцмережах на запізнення потягу, який має прямувати до Києва. Про це на сторінці у Facebook розповідає Liudmyla Sha Chekhovska. Інцидент трапився вчора, 18 серпня. “4 години, Карл! Саме на стільки запізнюється поїзд до Києва… Звичайно не вперше, звичайно без будь-яких альтернатив, звичайно пасажири нікуди не поспішають…”, – пише тернополянка.
Суспільство
Соціальна ветеринарна клініка вже за місяць відкриється у Тернополі. Ремонтні роботи на етапі завершення. Це перший подібний заклад в області, мета якого вирішити проблему безпритульних тварин. Зоозахисники та волонтери давно думали як це зробити. А оскільки подібний заклад без фінансування існувати не міг, то знайшли спосіб як заробити. Кажуть – половина виручки ітиме на потреби бездомних тварин, повідомляє тв4. У соціальній ветклініці працюватиме пятнад...
Суспільство
Погодні умови у західному регіоні зумовлює вплив циклону. Відтак по всій території регіону спостерігаються сильні опади: грози, зливи, град. Проливні дощі можуть призводити до підтоплень, – попереджають метеорологи. «Циклон рухається у напрямку західного регіону. Відтак по всій його території спостерігається підвищена кількість опадів. Опади передбачаються короткочасні, однак досить сильні. Внаслідок дощів, окремі населені пункти може підтоплювати. Також м...
Суспільство
Мешканці Тернопільщини продовжують накопичувати борги за комунальні послуги через їх постійне подорожчання, з якими не можуть впоратися більшість громадян. Як свідчить офіційна статистика, рахунки за комуналку не закриті по кожній п’ятій квартирі в типовій українській багатоповерхівці, більше того, українці з високими статками теж не поспішають розраховуватися за послуги. На сьогоднішній день практично будь-яка сума заборгованості може стати для постачаль...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!