• Головна
  • “Гармати є, але люди, які вміють стріляти, ховаються від мобілізації”, – тернопільський полковник (Відео)
20:00, 9 вересня 2014 р.

“Гармати є, але люди, які вміють стріляти, ховаються від мобілізації”, – тернопільський полковник (Відео)

Відповідні групи вояків уже сформували. Мобілізовані відбули у навчальні центри для виконання подальших обов’язків у структурі  формувань Міністерства оборони України.

Про це повідомив голова Тернопільської обладміністрації Олег Сиротюк на брифінгу, який відбувся сьогодні, 9 вересня.

За словами очільника області, для того, щоб виконати завдання з проведенні третьої хвилі мобілізації, задіяли не лише війкові комісаріати, а й органи виконавчої влади та місцевого самоврядування.

- Незважаючи на те, що третя хвиля мобілізації завершилася, військові комісаріати не припинили роботу, – додав Олег Сиротюк. – Продовжують працювати і медичні комісії, які формують призовний ресурс. Тернопільщина виконала планове завдання не в повному обсязі, однак максимально наблизилися до показників, які мали бути.

Як зазначив сьогодні тимчасово виконуючий обов’язки військового комісара Тернопільського обласного комісаріату, полковник Володимир Катинський найкраще виконали планове завдання мобілізації Підволочиський, Збаразький та Лановецький райони. Дещо гірше спрацювали: Бучацький, Монастириський та Бережанський військові комісаріати, пише 7 днів

- Чи продовжиться мобілізація, вирішуватиме Президент України, однак ми формуємо призовний ресурс. У військкомати звертається чимало добровольців. Трапляється, люди повертаються з-за кордону, щоб виконати свій громадянський обов’язок, – зазначив Володимир Катинський.

Проте кількома днями раніше полковник був набагато категоричніший у висловлюваннях. Наприклад, на засіданні прес-клубу від заявив, що на Тернопіллі ховаються від мобілізації цілими селами.

- Наша область, м’яко кажучи, незадовільно ставиться до питання захисту держави, – підкреслює військовий комісар. – Дуже масово люди ухиляються від мобілізації…

Результат такої поведінки чоловіків 30-50-річного віку – тих, хто свого часу пройшов відповідне навчання в армії, – є помітним на передовій.

- Кричать: «Дайте нам гармати! Дайте нам танки!», – каже Володимир Катинський. – Але щоб гармата стріляла потрібен артилерист. А щоб він був, його треба навчити. Звісно, легше і швидше взяти людину, яка вже це колись робила, а не вчити новачка.

Тож гармати в Українській армії є, але стріляти з них – нікому, танки є, але керувати ними – нікому, наголошує полковник. І за це можна подякувати всім військовозобов’язаним, які ухиляються від виконання конституційного обов’язку із захисту держави.

- Кожен із вам має сусідів, ви знаєте, хто із них ухиляється від служби, – додає Володимир Катинський. – Можете їм подивитися в очі і запитати: «Що ти зробив для захисту власної Батьківщини?».

Довідково. Призовний вік в Україні – до 25 років. Мобілізаційний – до 60-ти. Осінній призов відновили, проте ті, хто піде на службу, відразу на передову не потраплять. Усі призовники спершу повинні пройти спеціальне навчання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Гармати #стріляти #мобілізація #тернопільський полковник
Оголошення
live comments feed...