• Головна
  • Клаптик Парижу в центрі Тернополя
15:30, 28 червня 2011 р.

Клаптик Парижу в центрі Тернополя

Чи здогадувались ви, тернополяни, що у нашому місті є невеличкий клаптик Парижу? Ні? Дивно. Бо він справді є. І можете не мучити себе мозковим штурмом, де це така штука взялася. Все до банальності просто. Якщо пройтися парком Т. Шевченка, то можна натрапити на справжні Єлисейські поля.

Такий – собі кавер на знамениту туристичну родзинку Парижу Єлисейських полів придумали тернопільські тинейджери. Чи знає молодь файного міста про те, що в оригіналі Єлисейські поля – це головний проспект столиці Франції, який простягається аж на 2 км., де ростуть  масивні сади і знаходиться паризька резиденція глави Французької республіки? Певно що знають, раз насмілились так назвати два пагорби і невеличку алею парку Шевченка. Тернопільські «Єліся» розташовані поруч сходів – фонтана, за спиною готелю «Тернопіль». Два пагорби, чи то пак «поверхи», як їх називають місцеві тусовщики і нижня алея, що біля набережної парку – це і є заповітний клаптик Парижу.

В літні дні, коли погода сприяє відпочинку, «Єліся» переповнюються гравцями в фрізбі, пікнікерами, любителями почитати книжку на свіжому повітрі та іншими міськими відпочивальниками, які дозволили собі утекти від повсякденної рутини. Тусуються у цій відпочинковій зоні як дорослі, так і більш юні тернополяни. Однак, «господарями» «Єлісів» себе вважають останні.

Сперечатися й справді марно щодо тамтешньої краси. В будь-яку пору року ця територія парку приваблює своїми шикарними краєвидами і можливостями для релаксу. Влітку - пікнік, міні-футбол, стрибки на батуті. Взимку - спуск з найвищого пагорба на тому, що першим потрапило під руки, тощо. А у святкові дні, як то День міста чи День незалежності, молоді там збирається більше, ніж будь-де в місті. Та й молодята, вподобали собі цю місцину під майданчик для фото-сесій.

«Єліся», як дім відпочинку радянського зразка, має окремі відділи, де знаходяться групи відвідувачів згідно зі своїм соціальним статусом. Приміром: алея, поруч з набережною - «перший поверх», свого роду місце, де культурно розслабляються тернополяни. Зазвичай, це молоді батьки з дітьми, музиканти з гітарами, «мажори» на скутерах тощо. І, що головне, в більшості з них є покривало, на якому вони сидять.

«Другий поверх» - пагорб, на якому відпочивають, як правило всі ті, які не встигли зайняти місце на алеї і тепер задовольняються альтернативним варіантом, грають у то й же фрізбі, твістер, чи просто спілкуються. А покривала, на яких вмощуються відпочивальники, є у кожного третього.

«Третій поверх», що одразу за готелем «Тернопіль» - місце, де тусується місцевий «єлісівський» бомонд. Це, як правило, неформали і ті, хто з ними приходять. Зазвичай, останній пагорб найгучніший і пустих пляшок з-під пива та пачок від цигарок там найбільше. Що важливо, покривал в них взагалі немає. Тамтешня молодь вміло вмощується просто на траві.

- Якщо хороша погода, то можна повалятися там на травичці під сонечком. Мені там затишно, тому я і вибрала це місце для відпочинку. Приваблює вид на парк та озеро, така собі оглядова місцина. Інші відпочивальники, - люди як люди. Приходять попити пива, поспілкуватися, - каже сімнадцятирічна Юля.

Студентка Світлана Земба розповідає, що в свій вільний час полюбляє приходити на «Єліся», бо саме там може повноцінно відпочити:

- Дуже часто проводжу там свій вільний час , тому, що саме там можу повноцінно відпочити та повеселитись із друзями , познайомитись із новими, цікавими людьми, почерпнути натхнення для своєї творчості.

Звісно, міліціянти на чолі з «грізними» пенсіонерами далеко не схвалюють розпивання алкогольних напоїв у громадських місцях, як то на «Єлісях». Але у виправдання тамтешніх відпочивальників варто сказати, що за роки активного відвідування тієї місцини бійок чи якогось масштабних заворушень там не було. На відміну від інших територій того ж таки парку.

Однак, бідкаються відвідувачі відпочинкової зони, що власники чотирилапих не належно слідкують за тваринами, тому трапляються «прикрі» неприємності. А загалом, таким затишним місцем тернополяни й справді задоволені.

Що головне, главі Української держави та очільнику файного міста не слід більше бідкатись за вступ країни до Євросоюзу, адже частина Тернополя вже там.

До слова, назва Єлисейські поля походить від Елізіума в грецькій міфології, що означає частину потойбічного світу, де перебувають душі блаженних і праведників; чудесна країна вічної весни на крайньому заході землі, де немає хвороб, страждань, де панує вічний мир.

Клаптик Парижу в центрі Тернополя, фото-1
Клаптик Парижу в центрі Тернополя, фото-2
Клаптик Парижу в центрі Тернополя, фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...