• Головна
  • Чому у Тернополі не щеплюють дітей від туберкульозу?
12:00, 5 жовтня 2014 р.

Чому у Тернополі не щеплюють дітей від туберкульозу?

Якщо ще зовсім недавно педіатри переконували батьків робити профілактичні щеплення, то нині особливо не наполягають. Адже більшість препаратів у поліклініках немає уже тривалий час.

Тернополянин Андрій Семенів, у якого нещодавно народилася донечка, розповідає, що малеча не отримала першого у житті щеплення вакциною БЦЖ. Медики сказали, що препарату немає уже тривалий час. Батьки намагалися знайти його в аптечній мережі, але марно. Провізори пояснюють, що цієї вакцини не завозили ще із зими.

Поставки чекають у листопаді-грудні

- Не знаю, як тепер бути, - каже чоловік. - Дільничний педіатр говорить, що можна імунізувати дитину від туберкульозу, коли з'явиться вакцина. Якщо зробити це пізніше ніж через два місяці після народження, то потрібно спершу проводити туберкулінову пробу Манту.

Забезпечення вакцинами дитячих медзакладів нині дуже різнобічне, розповідає заступник головного лікаря з поліклінічної роботи міської дитячої поліклініки Володимир Кучма. Воно становить від 0 до 97,8%. Тобто якщо для профілактики туберкульозу, дифтерії та правця (6 років) немає взагалі, то вакциною запобігання виникнення гемофільної інфекції забезпечені на 97,8%. Поліомієлітна вакцина, за словами лікаря, є, хоча і в недостатній кількості - тільки 16%. Проти кашлюка, дифтерії і правця лікувальні установи забезпечені на 32%.

- 15 вересня ми отримали лист Департаменту охорони здоров'я Тернопільської обладміністрації, у якому йдеться, що Міністерство охорони здоров'я (МОЗ – прим. авт.) здійснює заходи щодо закупівлі імунобіологічних препаратів для проведення імунопрофілактики населення усіх областей України, - говорить він. - Розкриття пропозицій конкурсних торгів відбулося 8 вересня. Після закупівлі вакцини розділять відповідними наказами МОЗ у межах обсягів фінансування та заявок структурних підрозділів з питань охорони здоров'я. Тож ми сподіваємося у листопаді-грудні отримуємо нові дози необхідної вакцини.

Найкритичнішою залишається ситуація із імунопрофілактикою БЦЖ, додає пан Кучма. І на це є свої причини.

- Раніше ми використовували російську вакцину, - каже він. - Частину препаратів ми використали, решта потрапила у карантин. Тож 200 доз ми списали, а згодом утилізували через закінчення терміну придатності. Чи буде Міністертво купувати імунобіологічні препарати у сусідів, ми наразі не вирішуємо.

Вартість вакцин – від 70 до 400 грн

Іншу вакцину, наприклад, проти краснухи, кору та паротиту (КПК), батьки можуть придбати в аптеках. Вартість препаратів, за словами лікаря, - від 70 до 400 грн. Вакцини БЦЖ у продажу немає.

- Окрім Росії, цю вакцину виробляє Франція, Данія. Подивимось, чи будуть розглядати це питання в тендерному комітеті, - продовжує медик. - Як скоро препарат з'явиться в лікувальних закладах міста, залежить від того, яку ціну запропонують виробники.

Наразі в пологових будинках малюкам не роблять щеплення проти туберкульозу. Відповідно, у сім років також не проводять ревакцинацію, повідомляє 20хвилин. На питання, чи не призведе відсутність вакцини до зростання кількості хворих на туберкульоз, Володимир Кучма зауважив, що, порівняно з попередніми роками, рівень захворюваності серед дітей зменшився.

- Звичайно, показник дуже тішить, але ситуація залишається некерованою, - наголошує лікар. - Що буде через місяць, рік чи два, спрогнозувати важко.

Як тільки необхідна вакцина з'явиться у поліклінічних закладах, педіатрична дільнична служба повідомлятиме про це батьків. Більшість необхідних для імунізації препаратів можна придбати в аптеці. Як говорить пан Кучма, вакцини реалізують тільки ті аптеки, які мають спеціальний дозвіл санепідслужби, що свідчить про те, що вони дотримуються холодового ланцюга.

- Якщо батьки купують вакцину в аптеках, їм обов'язково видають сумку для транспортування препарату, - акцентує він. - Від моменту придбання вакцини до того, як нею щеплять малюка, має минути не більше двох годин. Провізор повинен видати батькам чек із точно вказаним часом придбання препарату, сертифікат якості та ліцензію на право продажу вакцин. Щодо виробника препарату тато чи мама можуть порадитися із дільничним педіатром. Однак зазвичай державні закупівлі ті ж, що представлені в аптечній мережі.

 Коли від чого вакцинують

Вік

Щеплення проти

1 день

 

Гепатиту В

 

 

 

 

3-5 днів

Туберкульозу 

 

 

 

 

 

1 міс.

 

Гепатиту В

 

 

 

 

3 міс.

 

 

Дифтерії, кашлюку,
правця

Поліомієліту

Гемофільної інфекції

 

4 міс.

 

 

Дифтерії, кашлюку,
правця

Поліомієліту

Гемофільної інфекції

 

5міс.

 

 

Дифтерії, кашлюку,
правця

Поліомієліту

 

 

6 міс.

 

Гепатиту В

 

 

 

 

12 міс.

 

 

 

 

 

Кору, краснухи, паротиту

18 міс.

 

 

Дифтерії, кашлюку,
правця

Поліомієліту

Гемофільної інфекції

 

6 років

 

 

Дифтерії,
правця

Поліомієліту

 

Кору, краснухи, паротиту

7 років

Туберкульозу

 

 

 

 

 

14 років

 

 

Дифтерії, правця

Поліомієліту

 

 

18 років

 

 

Дифтерії, правця

 

 

 

23 роки

 

 

Дифтерії

 

 

 

28 років

 

 

Дифтерії, правця
(надалі – кожні 10 років)

 

 

 

За інф. педіатрів міста

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #щеплення #БЦЖ #туберкульоз #вакцина
Оголошення
live comments feed...