• Головна
  • У Тернополі сусіди судяться за землю близько 14 років
09:30, 31 жовтня 2014 р.

У Тернополі сусіди судяться за землю близько 14 років

Як виграти майже усі суди, але залишитись з носом, відчула на собі родина Гуменюків. Тернополяни ще з 2000-х судяться із сусідами – родиною Б. за землю. І попри наявність рішень суду на користь родини, ті не виконуються, оскільки інша сторона конфлікту у дружніх стосунках з міськрадою, кажуть Гуменюки.

В черговий раз державні виконавці прийшли виконувати рішення суду 30 жовтня 2014.  Утім, знову пішли з носом, бо сусіди пред’явили  нові документи. 

- Я знала, що вони уже щось придумали, - каже Любов Гуменюк. -   Бо так вже відбувається не вперше.

Суть конфлікту  така - родини Гуменюків та Б. мешкають у будинку  на вул. Енергетичній на два власника. Сам будинок – крайній по вулиці,  розташований фактично над яром. У 90-х, за словами  пані Гуменюк, сусід перегородив вулицю. Як наслідок  - вода з усієї вулиці почала стікати під частину будинку Гуменюків, почав руйнуватись фундамент.

 Тому Гуменюки, за словами пані Любові, навозили землі на частину землі під будинком, що не потрапила за паркан сусіда. Згодом облаштували підпірну стіну. У той же час родини почали судитись за спільну землю, фактично за подвір’я. 

- У 2002 р. Апеляційний суд «поділив» спірні 0,06 га землі між ними: кожна із сторін отримала по 274 кв. м., а 51,72 кв. м, на яких влаштовано заїзд до спірної ділянки, залишив у спільному користуванні. Аби обоє сусідів могли заїжджати з вулиці Енергетичної, пан Б. мав зняти частину металевої огорожі, якою він перегородив вулицю, знести частину самовільно збудованого гаража на спільній ділянці. Рішення суду чоловік не виконав до сьогодні.

Під час  однією із спроб виконати судове рішення, за словами пані Гуменюк, перешкоджати виконавцям приїхав і високопосадовець з міськради, пише 20хвилин.

- З криками та погрозами він заявив, щоб виконавці нічого не робили, бо ця земля уся буде сусіда, - додає жінка.

Сусід, як вважає пані Гуменюк, аби не виконувати рішення суду, подарував у 2008-2009 частину будинку дружині. На сьогодні подружжя уже  навіть офіційно розлучене.  Тож позиція була така – судились зі мною, але тепер це все не моє. У 2012 році з’явилась нова ухвала суду, якою рішення щодо поділу спірної землі, не зважаючи на доводи сусіда, фактично не змінилось. 

У той же час почалась нова війна – пані Гуменюк подала документи у міськраду, аби узаконити ділянку, яку насипала землею ще у 90-х і користувалась нею з того часу. А сусіди, чи то пак уже сусідка, також звернулись у міськраду за тією ж ділянкою. І на сесії міськради, незважаючи на рішення суду щодо розподілу, депутати віддали всю ту землю – і ту, яка мала залишатись, згідно із рішенням суду, у спільному користуванні, і ту – яку насипала жінка, під городництво сусідці. 

- Наразі ми судимось з міськрадою, - каже пані Гуменюк. – Але з травня міськрада саботує суд. Тож суддя спершу переносив спершу на місяць, тепер переносить на тиждень. Представник з міськради постійно зайнятий, то на іншому суді, то у іншому місті. 

Тож, цього разу родина Б. пред’явила виконавцям документи про оренду землі – мовляв, ця ділянка  повністю наша, і ніякої землі спільного користування в природі нема. Відтак,  допоки нема рішення суду щодо позову Гуменюків до міськради, виконавці знову  нічого зробити не можуть.   

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #земля #суд #міськрада
Останні новини
Оголошення
live comments feed...