• Головна
  • Браконьєрські сітки, які вилучили на Тернопільському ринку, передадуть на потреби АТО
17:30, 6 листопада 2014 р.

Браконьєрські сітки, які вилучили на Тернопільському ринку, передадуть на потреби АТО

Браконьєрські сітки та інші незаконні засоби лову вилучили громадські активісти спільно з Федерацією риболовного спорту України на тернопільському ринку.

Таке браконьєрське спорядження не лише не можна продавати, а й взагалі ввозити в Україну, кажуть активісти. Вилучені сітки передадуть волонтерам для  виготовлення маскувальних сіток у зону АТО.

Півтисячі браконьєрських сіток та ще чимало інших незаконних засобів лову вилучили під час спільного рейду громадські активісти та члени Федерації риболовного спорту України на центральному ринку Тернополя. Громадські активісти слідкували за продавцями-порушниками, а їх на ринку чимало, майже усі продають рибальські знараддя. Зробивши кілька контрольних закупок, активісти виявили склади, де зберігають незаконні засоби лову. Браконьєрських знарядь там було чимало, лише на одному складі – 6 мішків із сітками, передає tv4.

Такі засоби лову не те, що не можна продавати, а взагалі ввозити в Україну. Та попри це продавці не бояться і доходять до крайнощів, продають сітки навіть через оголошення в газеті. Такі рейди на центральному ринку Тернополя активісти проводять не вперше. Ось цього чоловіка вже затримували з браконьєрськими сітками минулого року. Прийшовши на ринок цього року, активісти знову вилучили в нього сітки.

- Провели таку повномасштабну операцію. Вони побачили, що з ними жартувати ніхто не буде. Вилучили весь повністю матеріал, який був. Якщо вже цього разу до них не дійде, то вже не знаю як з ними боротися, можливо, вводити кримінальну відповідальність. Бо за дані порушення адміністративна відповідальність – штрафи невеликі – смішно сказати. Єдине, що вони втрачають цей сітко-снастевий матеріал, який коштує гроші. Ті самі люди, продавці, ми хочемо до них звернутися, щоб вони свідомо до цього поставилися. Бо їх вина, так як один чоловік признався – мінімум 3%. Тобто їх вина, що твориться в нас з тими браконьєрами. Тобто, якби вони не торгували, то на 30% риби було б більше. Тобто, не тільки вина правоохоронних органів чи держави, а от самих цих людей, – розповідає громадський активіст Андрій Об’єщик.

Вилучені сітки громадські активісти передадуть волонтерам, які виготовляють маскувальні сітки бійцям на Сході. Решту знарядь знищать. Громадські активісти звертають до людей бути свідомими і не купувати браконьєрську рибу чи незаконні засоби лову.

- Якщо прикрити цю торгівлю сітками, і прикрити торгівлю рибою браконьєрською, можна буде вважати, що половина роботи з браконьєрством буде зроблена. Тобто, не тільки мають відповідати правоохоронні органи, а й ті самі люди. Люди мають бути свідомими і не купляти, якщо вони бачуть, що на рибі є сліди сіток – не купляти цю рибу. Бачать, що торгують сітками – звертатися і робити їм зауваження. Не буде сіток, не буде риби, половина браконьєрства буде подолана, – каже Андрій Об’єщик.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Браконьєрські сітки #тернопільський ринок #потреби АТО
Останні новини
Оголошення
live comments feed...