• Головна
  • На Тернопільщині житло будують швидко, а промислове будівництво тягнеться роками
20:30, 11 листопада 2014 р.

На Тернопільщині житло будують швидко, а промислове будівництво тягнеться роками

За дев’ять місяців 2014 року видно, що об’єми виконання будівельно-монтажних робіт в області зростають. Якщо по Україні показник зростання досягає лише 82 %, то Тернопільщина може похвалитися 104 відсотками.

Найбільше будують у Тернопільському, Гусятинському, Бучацькому Кременецькому районах та у місті Чорткові. Знизились обсяги будівництва в Заліщицькому, Лановецькому, Підволочиському та Чортківському районах. У Монастириському районі офіційно будівельні роботи підприємствами не виконувалися взагалі.

Усього за січень-вересень в області набудували на 506,1 млн. грн. 70% з цієї суми припадає на Тернопіль.

За дев’ять місяців введено в експлуатацію 144,053 тис. кв. метрів житлової площі.

– Ми маємо гарну динаміку росту житлового будівництва в області і добрі показники у порівнянні зі всією Україною. Однак у промисловому будівництві похвалитися нічим, – констатує перший заступник голови ТОДА Іван Крисак.

Однією з причин того, що у нас мало будують промислових та сільськогосподарських приміщень, є тяганина з документами.

– Вкрай неврегульований сам процес: вирішення земельних питань, отримання дозволів, допусків, електрифікація, газифікація. Це витягує з підприємств мільйонні видатки, – каже високопосадовець адміністрації.

Тернопільська область багата на будівельну сировину: глини, каоліни, кварцити, камінь. Відповідно у нас є гарні можливості для виробництва будівельних матеріалів. На Тернопільщині виготовляють цеглу, бетонні й гіпсобетонні вироби, шлакоблоки, в’яжучі та покрівельні матеріали. Виробництво цегли значно скорочується, тим часом зростає частка бетонних, залізобетонних виробів і монолітного бетону. Це свідчить про перехід будівельників на нові способи ведення робіт, пише Номер один

Однак ситуація на підприємствах будівельної індустрії області складна. Продукція більшості з них стала неконкурентоспроможною на ринку. Щоб підвищити якість і модернізувати виробництво, потрібно впроваджувати новітні технології. Грошей на це не вистачає, а взяти кредит не дозволяють високі ставки.

Тож навіть місцеві будівельники закуповують матеріали в інших областях. У Хмельницькій, наприклад, купують залізобетонні конструкції і навіть цеглу.

– Сім років цегельний завод має тяганину з документами і будівництвом. Поки все зробили, цегла вже втратила на ринку актуальність. Яке підприємство витримає такі випробування? Потрібно, щоб на підготовку до будівельних робіт ішов максимум рік, потім рік власне на будівництво. За п’ять років підприємство вже зможе підрахувати окупність і модернізувати виробництво. На жаль, люди бояться вплутуватися в адміністративну тяганину і будують підпільно, не оформлюючи об’єктів належним чином, - відверто визнає заступник губернатора.

Серед проблем будівництва і зменшення фінансування через скорочення державних централізованих вкладень. Давати гроші могли б інвестори, але інвестиційні можливості більшості місцевих суб’єктів господарювання зменшуються. Для залучення нових потрібно працювати над сприятливим інвестиційним кліматом. Залучення позабюджетних інвестицій, на думку чиновників, є одним із першочергових завдань для Тернопільщини.

Цифра: 282 будівельні організації офіційно зареєстровані на Тернопільщині. 157 з них знаходяться у м. Тернополі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #житло #промислове будівництво тягнеться роками
Оголошення
live comments feed...