У Тернополі збором коштів зайнялась сумнівна організація, яку очолює людина з кримінальним минулим

Всеукраїнська громадська організація, якої юридично не існує, збирає кошти для військових АТО та офіцерів УМВС України в Тернопільській області.

На її документах підписуються та, як наслідок, отримують готівку в руки тернопільські правоохоронці. До неї надходить лист з проханням про благодійну допомогу з підробленим підписом командира військової частини, а так званий Тернопільський підрозділ даної ВГО очолює чоловік з кримінальним минулим, життя якого, як сам він стверджує, змінив вступ в релігійну громаду «Посольство Боже» відомого пастора африканського походження Сандея Аделаджі, повідомляє "Доба".

Наскільки діє в правовому полі ВГО «Комітет по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією» (надалі ВГО «Комітет…» – прим.), що послуговується в своїх документах печаткою іншої організації під подібною назвою ГО «Всеукраїнський громадський підрозділ по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією», намагався розібратись кореспонденти «Доби».

Нашою редакцією документи і факти про благодійну діяльність ВГО «Комітет…» збирались майже місяць, і для повноти картини ми взяли коментарі на кожен виявлений підозрілий момент безпосередньо в керівника організації в Тернополі Ігора Таловова.

Слід попередньо зазначити, що, можливо, нижче наведений опис не вказує на ознаки дій кримінального характеру згаданих дійових осіб, бо дійсно благодійна допомога від сумнівної ВГО «Комітет…», очолюваною у Тернополі Ігорем Талововим, надходила правоохоронцям УМВС та військовослужбовцям батальйону «Збруч». Проте шокує легковажність окремих офіцерів. Виявляється, нашу міліцію можна використовувати та прикриватися нею в статутній діяльності громадської організації, а документи замість комбата батальйону «Збруч» може підписати будь-хто.

І поруч з тим залишається відкритим питання, чи всі кошти, які декларуються ВГО «Комітет…» на збір для тернопільський бійців АТО, йдуть саме по призначенню, незалежно від того, як себе дана організація назве і юридично правильно оформить. Адже громадське об’єднання, яке очолює у Тернополі Ігор Таловов не має банківських рахунків, а засновники, які вправі знімати кошти з рахунків ГО «Комітет…» чи правильніше ГО «Всеукраїнський громадський підрозділ по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією», не тільки не з тернопільським корінням, а й притягалися до кримінальної відповідальності за створення організованого злочинного угрупування.

Отож, все по порядку…

ВГО «Комітет…» та командир 6-го батальйону територіальної оборони Ігор Ларін

За підписом командира військової частини В0122, підполковника І. В. Ларіна на ім’я голови Тернопільського підрозділу ВГО «Комітет…» Таловова Ігора Олександровича було надіслано лист зі штампом Міністерства оборони України Військової частина В0122 під вихідним номером 154 від 5 вересня 2014 року з проханням про надання благодійної допомоги для матеріально-побутового забезпечення військовослужбовців військової частини польова пошта В 0122, які знаходяться в районі виконання завдань за призначенням.

У свою чергу, як свідчить наступний документ, Координатор Західного регіону, голова Тернопільського підрозділу ВГО «Комітет…» І. О Таловов на підставі листа-прохання, підписаного командиром військової частини І. В. Ларіном, №154 від 05.09.2014 р., розсилає керівникам супермаркету «Сільпо» у місті Тернополі звернення №67 від 02.09.2014 р з проханням про розміщення скриньок по збору благодійних коштів біля касових апаратів мережі «Сільпо». Тобто дата звернення І. О. Таловова випереджає підставу (!), а саме листа зі штампом військової частини Міністерства оборони.2

Єдиний супермаркет «Сільпо» у Тернополі, який погодився в себе на касах встановити скриньки, розміщений в ТРЦ «Подоляни». Крім «Сільпо» в «Подолянах», після появи «листа Ларіна», скриньки «ВГО Комітет…» для збору благодійних коштів з початку вересня встановлені ще у декількох торгових закладів міста, при чому в жодному торговому закладі будь-які супровідні документи до скриньок ВГО «Комітет…» кореспонденту «Доби» не змогли надати за їх відсутності:

– ЦУМ (відділ «Коніка» та відділ «Канцтовари» на першому поверсі);
– Кафе «Пиріжкова», вул. Руська, 23;
– магазин Молоко, Майдан Волі;
– Ломбард «Алмаз», вул. Шептицького, 14
– більярдна «VIP», вул. Степана Бандери, 96.

Це ще не все щодо «листа Ларіна» і відповідного йому «звернення Таловова». Непослідовність у датах можна списати на помилковість діловодства, але підпис командира, як виявляється, – підроблений.

Справжність підпису командира військової частини польова пошта В0122 у згаданому листі не підтвердили в обласному військкомісаріаті у відповіді на інформаційний запит «Доби», посилаючись на непідзвітність військової частини. В обласному військкомісаріаті рекомендували звернутись на пряму до Ігоря Ларіна.

З відповіді Тернопільського обласного військового комісаріату №2/5783 від 06.11.2014р. за підписом ТВО військового комісара Тернопільському обласному військовому комісаріаті, полковника Володимира Катинського.

На Ваше звернення від 28.10.2014 (вх. №5527 від 29.10.2014) повідомляю наступне:

- стосовно того, чи дійсно було надіслано командиром військової частини польова пошта В0122 клопотання від 05.09.2014 р. за №154 в Тернопільському обласному військовому комісаріаті даних немає. Для вияснення даного питання та щодо оригінальності підпису рекомендую звернутись до командира військової частини польова пошта В0122.

Щоб з’ясувати чи справді підпис належить підписанту, кореспондент «Доби» зв’язався по телефону з командиром військової частини В0122.

Я не підписував листа №154 від 05.09.2014 року до голови Тернопільського підрозділу ВГО «Комітет по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією» Ігоря Таловова, – заявив в телефонній розмові командир військової частини Ігор Ларін.

Благодійність неіснуючої організації

«Листу Ларіна» та «зверненню до «Сільпо» Таловова» передувала ще одна подія у Тернополі, на яку варто звернути увагу. 30 серпня ВГО «Комітет…» спільно ще з декількома організаціями та благодійними фондами провела благодійну акцію «Дітям Сходу». Кошти, вилучені зі скриньок акції, пішли не дітям сходу, а дорослим з Тернополя. В Акті №01 «Про відкриття боксу (ящика) для зібрання внесків та вилучення коштів» від 01.09.2014 р. вказано, що «усі кошти вилучені з боксу внесенні в касу ВГО «Комітет по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією» , із подальшою передачею їх представникам УМВС та бійцям Тернопільського територіального батальйону».   Що таке «каса ВГО «Комітет…» буде роз’яснено нижче. А от гроші отримали і підписали розписки про отримання готівки під шаблоном ВГО «Комітет…» та печаткою ГО «Всеукраїнський громадський підрозділ по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією» представник 6-го батальйону тероборони «Збруч» вч ВО 0122 Горішний Владіслав та (вдумайтеся) заступник начальника міського відділу міліції Фірман Андрій.

Горішний Владіслав, зі слів ТВО начальника облвійськомату Володимира Катинського, офіційного відношення до військової частини В0122 ніякого немає, хоч і підписується її представником. Горішний В. є волонтером 6-го батальйону тероборони. Він допомагав в ремонті техніки батальйону, організовував та супроводжував продукти харчування в місця розташування частини. Від ВГО «Комітет…»   через Таловова Ігоря отримував двічі кошти на пальне для перевезення продуктів з Тернополя до військових. І начебто участі в діяльності ВГО «Комітет…» не бере, коли б не той самий «лист Ларіна».

–   Я бачив на власні очі, як підписував Ігор Ларін листа до Таловова, – сказав Владіслав Горішний при зустрічі кореспонденту «Доби».

– Нам представник 6-го батальйону привіз це звернення, після того, як ми надали йому кошти на перевезення продуктів в батальйон «Збруч», – скаже трохи пізніше Ігор Таловов. – Невідповідність у датах в тій парі документів через телефону розмову, бо нам телефоном повідомив представник, що лист вже є, і тому може трохи поспішили зі своїми відношеннями до керівників «Сільпо».

Розписка міліції міста під об’єктивом телекамери

Звичайно, що навіть закоренілий злочинець має право допомагати Збройним силам України, особливо в тій ситуації, що склалась в державі. Проте чи має право брати в руки готівку заступник начальника міського відділу міліції від громадської організації в УМВС у Тернопільській області не пояснили. Про розписки (а їх є дві!)керівного складу міського відділу міліції щодо отримання коштів від ВГО «Комітет…» стало відомо в УМВС після надсилання інформаційного запиту «Доби», який був переданий в установу 28.09.2014 року.

У відповіді від 31.10.2014 р. №11/3-2584 обласне управління міліції про розписки ні слова, але роз’яснює, що у вересні 2014 року керівництво Тернопільського МВ звернулося до ВГО «Комітет…» з проханням надати матеріальну допомогу працівникам ОВС, які несуть службу в зоні АТО.

З відповіді УМВС у Тернопільській області від 31.10.2014 р. №11/3-2584 за підписом заступника начальника Р. М. Балика

ВГО «Комітет боротьби з організованою злочинністю та корупцією» надано наступну допомогу:
– 01.09.2014 надано 1174 грн. 00 коп. на придбання необхідного екіпірування для співробітника Тернопільського МВ, який відряджався до зони проведення АТО. Придбані речі перебувають на господарському обліку міськвідділу міліції.
– 29.10.2014 р. через платіжну систему, на р/р 260……896 Тернопільського обласного благодійного фонду «Правопорядок» перераховано грошові кошти в сумі 2687 грн. 00 коп. Зазначені кошти станом на 31.10.2014 залишаються не використаними.

Крім цього, у тому ж документі обласне управління стверджує, що за викладеними в інформаційному запиті фактами проведено перевірку в межах компетенції та з приводу розміщення скриньок для пожертв у торгівельних закладах порушень чинного законодавства не виявлено.

Отже, проведена перевірка. Цікаво є те, що аж під час перевірки друга сума, зазначена у відповіді, надійшла рахунок благодійного фонду «Правопорядок». Але насправді, як свідчить розписка за підписом начальника СОГП Тернопільського МВ УМВС Кравчука Володимира та згідно слів голови так званого Тернопільського підрозділу ВГО «Комітет…» Ігоря Таловова, кошти для офіцерів ТМВ УМВС, які знаходяться на Сході України передані ще 9 вересня під час благодійного арт-фестивалю у Тернополі. Тобто півтора місяця благодійна допомога для офіцерів в зоні АТО у готівці від ВГО «Комітет…», була у міськвідділі міліції.

До слова, з квитанцією про перерахунок коштів від Таловова І. О. на рахунок БФ «Правопорядок» у вказаній сумі від 29.10.2014 р. кореспондента «Доби» ознайомили в УМВС на Валовій. Та от голова Тернопільського підрозділу ВГО «Комітет…», коментуючи свою допомогу для управління міліції, каже, що не знає, хто перерахував ці кошти.

– Я не перераховував 29 жовтня благодійному фонду гроші, – стверджує Ігор Таловов. – Коли ми передавали ці кошти в міський відділ міліції на Театральному майдані 9 вересня, нас телеканал «ZІК» знімав, а як вони там розпорядилися, це знає лише Бог і – вони знають.

Що таке «Каса ВГО» та звідки ноги ростуть

Щоб з’ясувати чи справді зареєстрована в установленому порядку Всеукраїнська громадська організація «Комітет по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією» кореспондентом «Доби» також був надісланий інформаційний запит в Тернопільське міське управління юстиції.

З відповіді Тернопільського міського УЮ від 11.11.2014 №12/01-10/04

     Згідно відомостей, які містяться у Реєстрі громадських об’єднань громадське об’єднання з найменуванням ВГО «Комітет по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією» – відсутнє. Проте, за результатами пошуку знайдено ГРОМАДСЬКУ ОРГАНІЗАЦІЮ «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ГРОМАДСЬКИЙ ПІДРОЗДІЛ ПО БОРОТЬБІ З ОРГАНІЗОВАНОЮ ЗЛОЧИННІСТЮ ТА КОРУПЦІЄЮ», яка зареєстрована Реєстраційною службою Одеського міського управління юстиції Одеської області.
Інформація щодо ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ГРОМАДСЬКИЙ ПІДРОЗДІЛ ПО БОРОТЬБІ З ОРГАНІЗОВАНОЮ ЗЛОЧИННІСТЮ ТА КОРУПЦІЄЮ» та її відокремлених підрозділів знаходиться за місцем реєстрації даної організації.

Отже, з наявних задокументованих доказів випливає, що керівництво Тернопільського МВ УМВС отримало кошти від неіснуючої громадської організації і цей факт під час власної перевірки саме ж Управління зафіксувало, проте порушення у своїх спільних діях з ВГО «Комітет…» не виявило.

Крім цього, наразі відсутня інформація чи виявили правоохоронці, що як такої «каси ВГО» нема, хоч і в Акті №01, де зазначено поняття «каса ВГО «Комітет…», підписався заступник начальника МВ Андрій Фірман. Про відсутність «каси» та рахунків Тернопільського підрозділу ВГО «Комітету…» стверджує його керівник Ігор Таловов:

– Ми, коли організовували 30 серпня акцію, взагалі не знали, що потрібні якісь документи на збір коштів. Ми порадились з «Фондом добрих людей», і вони нам дали зразки документів. Ми просто підставили свою назву і все… Зібрані гроші наступного дня після акції передані офіцерам УМВС і представнику батальйону «Збруч»… Каса просто йшла по зразку від іншої організації. Ми тоді вперше займалися збором благодійних коштів та й мало-що знали. У нас нема відокремленого рахунку.

Процедуру відкриття благодійних скриньок Тернопільський підрозділ ВГО «Комітет…» намагався дотримуватись. Проте, якщо повністю зважати на законну схему відкриття скриньок, то кошти мали б іти не в так звану «касу», а на відповідний розрахунковий рахунок громадської організації.

Так, як Тернопільський ВГО «Комітет…» зареєстрований під найменуванням Відокремлений підрозділ ГО «Всеукраїнський громадський підрозділ по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією » у місті Тернополі, він не має окремого статусу юридичної особи, то й кошти від статутної діяльності мають надходити по місці реєстрації в Одесу. Слід також зазначити, що по довіреності Ігор Таловов, як керівник відокремленого підрозділу юридичної особи, теж має право вчиняти юридичні дії від імені ГО в цілому, в тому числі і здійснювати напрямок зібраних коштів.

Якщо не плутатись у назвах і вважати, що благодійністю і допомогою для учасників АТО та військовослужбовців займається Відокремлений підрозділ офіційно зареєстрованої організації на чолі з Ігорем Талововим, так все одно не зникає питання чи має право громадська організація на збір благодійної допомоги. Ігор Таловов по-своєму тлумачить пункти про благодійність в статуті його організації:

– Відповідно до статуту наша громадська організація організовує збір членських внесків, а також збір благодійних пожертвувань на статутну діяльність від фізичних, юридичних осіб як громадян України, так і громадян іноземних держав. В нашу статутну діяльність в одному з пунктів Статуту вказано, що організація підтримує інші громадські організації, надає допомогу в створені, встановлені та діяльності інших організацій. Зараз ми допомагаємо батальйону «Збруч», тобто іншій організації.

Отож, у скриньки ВГО «Комітет…», які розміщені по місту, збираються благодійні кошти для громадської організації 6-го батальйону територіальної оборони «Збруч». За тим самим принципом до громадської організації можна прирівняти УМВС у Тернопільській області, оскільки на окремих скриньках звучить «збір благодійної допомоги в зону АТО офіцерам Тернопільського УМВС та бійцям Тернопільського територіального батальйону»..

Але й це ще не все. Одеська прописка.

Засновником ГО «Всеукраїнський громадський підрозділ по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією» є одесит Олексій Косарев.

Олексія Косарева у 2010 році в складі ще декількох осіб співробітниками УБОЗу МВС України в Миколаївській області було затримано за звинуваченнями у створенні організованої злочинної групи (ОЗГ). Згідно даних кримінальних справ, порушених проти Косарева О. А. та інших, згідно висвітленням в українських ЗМІ відповідного судового процесу, ОЗГ на чолі з Косаревим О. А. на території Миколаївської, Одеської, Дніпропетровської, Херсонської та інших областей протягом 2009-10 років займалася вимаганням грошових коштів від власників інтернет-клубів та інших суб’єктів підприємницької діяльності.

Виправдовуючись за здійснені злочини, Косарев Олексій неодноразово через пресу заявляв , що його притягнули до кримінальної відповідальності за викриття та знищення майна начебто підпільних гральних закладів, власники яких тісно співпрацювали з Олександром Януковичем, сином тодішнього президента.

Голову ВГО «Комітет…» Олексія Косарева було відпущено по амністії в березні 2014 року.

Замість епілогу

Поки готувався матеріал ВГО «Комітет…» організував декілька зборів громадських об’єднань Тернопільщини, головною метою яких було створення так званої Ради громадського контролю та обговорення «шляхів реалізації закону України «Про очищення влади».

Саме об’єднання організацій, очищення влади і люстрацію ставлять собі за основу в організації,яку очолює Ігор Таловов, при чому з ними в діях об’єднуються громадські організації, пов’язані знову ж таки з колишнім криміналітетом. ГО «Наш рідний Тернопіль», ГО «12 сотня» – найвідоміші у Тернополі громадські організації, які часто ведуть спільну діяльність в, так би мовити, люстраційних процесах і щодо їх діяльності уже неодноразово писалося в ЗМІ.

Проте, щодо злочинного минулого людини Ігор Таловов каже так:

– Головне не те, ким ми були, а тим ким ми являємося. Мене змінив Бог. Я вже п’ять років ходжу до церкви «Посольства Божого».

Таловов «Комітет по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією»
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Тернопільська область долучилася до підписання угод з Національною службою здоров’я під час «другої хвилі» контрактування закладів, які надають послуги первинної медичної допомоги. Відтак, уже з жовтня цього року 21 медичний заклад нашої області почне отримувати оплату за надання медичних послуг сімейними лікарями, терапевтами і педіатрами від Нацслужби здоров’я. До цього часу вони продовжуватимуть фінансуватися за субвенцією. Як пояснив начальник управл...
Кримінал
Побачивши службовий автомобіль, близько 5-ї ранку 20 серпня, велосипедист пришвидшився і намагався змінити напрям руху. Інспекторам здалося це підозрілим і вони зупинили його на вулиці Перля. Охоронці порядку провели поверхневу перевірку особи згідно зі ст. 34 Закону України “Про Національну поліцію”. Патрульні виявили у нього згорток із речовиною, схожою на марихуану та поліетиленовий пакетик з білою речовиною, ймовірно, метамфетаміном. Перевіривши бази д...
Спорт
Бронзову нагороду у Міжнародному круговому турнірі отримала наша землячка Ольга Бабій. Турнір AICF International Women Chess Tournament відбувся у Хайдарабаді, що в Індії. Про це повідомляють у спільноті "Українські шахи". Шахістка з Тернополя Ольга Бабій набрала 6,5 очків з 11 можливих. З таким хорошим результатом тернополянка отримала заслужену бронзову нагороду і посіла третє місце у турнірі. Ще одна представниця України - Ольга Пруднікова - на 8-му міс...
Суспільство
Про ситуацію з водієм-грубіяном, яка трапилась 15 серпня в маршрутці №13, всоцмережі Facebook написала Оксана Підборочинська-Семенів. Чоловіка від роботи водія відсторонили на два тижні і перевели слюсарні роботи. Це не перший випадок, коли до водіїв тернопільських маршруток застосовують таке покарання. Як коментував 16 серпня начальник управління транспорту,комунікацій та зв'язку Ігор Мединський, водія мали перевести на слюсарні роботи на два тижні без зб...
Суспільство
В одному із постів у "Instagram" Аліна Френдій написала 7 причин обрати місцем проведення дівич-вечора Кіпр. За словами блогерки, у цій місцевості комфортний клімат (вдень – спека, ввечері – прохолодний вітер). Наступне – це європейський стиль відпочинку (маленькі готелі, тому ти не засиджуєшся в одному місці). Також на відпочику важливі люди, які тебе оточують, вважає Аліна. Найбільше відому блогерку вразила вулиця барів (bar street) – про це вона обіцяє...
Суспільство
Правоохоронці Монастириського відділення поліції розшукують мешканця хутора Лиса села Горожанка, Дороша Михайла Івановича, 1963 року народження. Як повідомила заявниця, ще 15 серпня, близько 12 години її чоловік вийшов з дому та не повернувся. Місце знаходження краянина невідоме. Прикмети зниклого: ріст 180 см, худорлявої тілобудови, обличчя овальне, очі світлі, сиве волосся із залисинами, вузькі губи. На передпліччі правої руки має татуювання у вигляді на...
Кримінал
Вночі з подвір’я жителя Чортківщини зник старенький мотоцикл «Дніпро». Власник оцінив збитки у тисячу гривень та звернувся до поліцейських із відповідною заявою. Потерпілий пригадав, що днями до нього звертався молодик із пропозицією придбати мотоцикл, але він відмовив. Правоохоронці розшукали цього чоловіка, ним 27-річний житель Хмельницької області. Коли дільничні інспектори навідалися  у населений пункт, де мешкає ймовірний викрадач, він поспішив зізнат...
Суспільство
Чотири громади Тернопільщини отримають від держави спеціально облаштовані автомобілі для осіб з інвалідністю. Вказаний автотранспорт використовуватимуть для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату. Перелік служб з перевезення Тернопільщини, які забезпечать спеціально обладнаними автомобілями: 1. Відділення ,,Служба ,,Соціальне таксі”, утворене при Територіальному центрі соціального обслуговуванн...
Кримінал
Майже не щодня до поліцейських області звертаються ошукані краяни, які потерпіли від рук невідомих зловмисників. Події трапляються, як в громадських місцях, так і в оселях заявників. У більшості випадках до злочинів причетні особи не слов’янської зовнішності. Вони майстерно обдурюють місцевих мешканців, аби незаконно збагатитись. Пройдисвіти придивляються до жертви, чекають слушної нагоди, аби людина відволіклась та в той момент викрадають цінності. В іншо...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!