• Головна
  • У Тернополі сусіди не можуть поділити двір
13:30, 26 січня 2015 р.

У Тернополі сусіди не можуть поділити двір

Мешканці невеличкого будинку на вул. Пирогова, 6 скаржаться, що власники сусіднього будинку правдами-неправдами хочуть забрати половину їхнього двору, аби облаштувати там клініку і парковку. Ті на контакт з журналістами не йдуть, однак у кількох фразах ніби відрубали: «Клініки не буде». У міськраді радять позиватись до суду, якщо сторони конфлікту не дійдуть згоди.

  • Допоможіть! Сусіди забирають наш двір, а ми нічим зарадити не можемо, - жінка на тому кінці дроту була в розпачі. – Комісія міськради попри всіляку логіку і документи стала на їхній бік. Не можу сказати, чи вони якісь хабарі давали чиновникам, чи іншим чином впливали. Але припускаю, ймовірно, тут діяли за принципом: ти мені, я – тобі.

Світлана Крижанівська мешкає на вул. Пирогова, 6. У цьому ж будинку всього п’ять квартир. Двір – близько 2 сотих.

Частина двору – під клініку

  • У 2009 р. ми утворили ОСББ, а в 2013-му почали збирати документи, щоб закріпити і двір за нашим будинком, - розповіла 20хвилин пані Світлана. – Двір офіційно належав нашому будинку ще з 50-х років минулого століття. Про це йдеться в Інвентарній справі, яку видав нам жек.

Люди отримали рішення міськради, розрахунок площі, план. Все ніби йшло добре. Однак, у будинку на вул. Пирогова, 4 невідомі власники придбали дві квартири. Вони ж  відмовились підписати погодження меж подвір’я для Пирогова, 6.

  • Ми звертались до начальника земельного відділу міськради і просили, аби  комісія по земельних спорах узгодила межі нашого двору, - розповіли мешканці вул. Пирогова, 6. – У сусідів такий самий двір, але з іншого боку. Однак, їм потрібна частина нашого. Ми чули, що вони збираються там ніби клініку приватну відкривати. А шмат нашого двору їм потрібен під парковку.

Ласий шмат у центрі міста

Двір, за який воюють мешканці обох будинків – у центрі міста, неподалік міськлікарні №1. Досить ласий шмат землі. Потрапити до нього можна лише крізь вузький проїзд. Територія справді невеличка. Як від’єднають половину – мешканцям й справді залишиться хіба місце для проходу, переконались журналісти, приїхавши на місце конфлікту.

  • Їхньої землі тут метр від стіни будинку, - пані Світлана кивнула в бік жовтого будинку, що на вул. Пирогова, 4. – Повноцінний двір вони мають з іншого боку. Але вони вже тут зрубали дерева і паркову для себе облаштували. Як справді клініку відкриють, нам у власному дворі й пройти буде ніде. Комісія із земельних спорів всупереч навіть всілякій логіці віддала їм частину проїзду. Тепер ми, як виходимо з під’їзду, перелітати маємо їхню частину, аби на вул. Гоголя потрапити?

Доки жінка розповідала на місці про всі обставини спору, із будинку навпроти вийшов власник. Поцікавився, хто ми і представився Михайлом. Подивився наші документи і лише після цього на наше запитання ніби відрізав: «Тут  не буде ніякої клініки. Тільки житло». Щодо влаштованої парковки перед вікнами теж був небагатослівний.

Обіцяв зв’язатись, але не передзвонив

  • А де ж я маю машину ставити, коли приїжджаю сюди? – поцікавився чоловік.
  • Так у вас же двір ніби з іншого боку є, і проїзд, чи не так? – намагаємось почути і його думку.

На цьому діалог закінчився. Чоловік вигукнув, що поспішає. Узяв контакти журналіста та обіцяв передзвонити, аби ми могли почути і його позицію. Свої, на наше прохання,  категорично відмовився залишати. Однак, дзвінка від чоловіка так і не було.        

Тим часом жінка нарікала на те, що мешканці їхнього будинку надумали створити ОСББ. Каже, тепер ніяких прав не мають. І вся розрекламована «крутість» ОСББ – ніщо інше, як фікція.

  • Ми тепер потерпаємо, бо коли утворювали ОСББ, не зняли з балансу і земельну ділянку за собою не закріпили, - продовжує мешканка вул. Пирогова, 6. – Хотіли, аби жек зробив бодай частковий ремонт. Але весь час чули відповідь, що немає грошей. Лише тепер ми в черзі на ремонт перекриття.

Ще коли почали оформлення документів, місто мало зробити капітальний ремонт будинку, а потім передати на баланс ОСББ. Тепер – ані ремонту, ані спокою. Ще й двір забирають. Сусіди подали документи на комісію по земельних спорах. Близько пів року тому ОСББ «Пирогова, 6» дали дозвіл на розробку технічної документації.

Станом на сьогодні люди зробили технічну документацію. План, рішення міськради, розрахункова площа – все є. Тепер документ про межу мають підписати сусіди. Ті відмовляються і весь процес завмер.

  • Йти до суду ми боїмось, бо це буде із самого початку завідомо програна справа, - каже пані Світлана. – За ними – зв’язки і гроші. За нами – нікого. Тільки півтора року нервів і краю цьому немає.

Або вирішують полюбовно, або – до суду

У міськраді, куди звертались мешканці обох будинків, проїзд поділили. Відповідно, поділили і двір.

Однак, чиновники говорять, що їхнє «ділення» носить рекомендаційний характер. І, якщо мешканців розподіл не задовольняє, вихід єдиний – ділити у суді. 

  • Проаналізувавши інвентарні справи житлових будинків на вул. Пирогова і 6, і 4 в бюро технічної інвентаризації, ми з’ясували, що один будинок не забезпечений проїздом, а інший майже не має прибудинкової території, - каже голова комісії по земельних спорах міськради Марія Солоніна. – Комісія, відповідно, рекомендувала встановити умовні межі. Виявилось, що двір мешканці вул. Пирогова, 4 мають з іншого боку будинку, а заїзду – не мають взагалі.  

Розробивши проект землеустрою двору, комісія вирішила залишити проїзд у спільному користуванні – завширшки 3 м для обох будинків. На заїзді встановити умовну межу – навпіл.

  • Ми запропонували мешканцям укласти між собою договір сервітуту – тобто, у спільному користуванні, - пояснила пані Марія.

Комісія, кажуть у міськраді, двічі розглядала дане питання. І дійшла висновку – це найоптимальніший варіант для обох будинків.  

  • Однак, висновки комісії носять рекомендаційний характер, - каже Марія Солоніна. - Комісія не може надавати переваги одним чи іншим мешканцям. Ми зобов’язані враховувати інтереси обох сторін.

А сторони між собою можуть переглядати ці питання, уточнювати і мирно домовлятись. Головне – щоб без конфлікту і всіх влаштовувало. В іншому разі, як не дійдуть згоди, потрібно вирішувати спір, лише позвавшись до суду, кажуть у міськраді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #двір #сусіди
Оголошення
live comments feed...