Темношкірі тернопільські студенти, або як у нас вчитися іноземцям

Однією із яскравих ознак часів незалежності України стала поява у тернопільських вузах іноземних студентів. За останні десять років громадяни із незвичним для автентичних українців кольором шкіри на вулицях Тернополя вже перестали вважатися екзотичними об’єктами, що привертають увагу перехожих і на яких неввічливо тицяють пальцями, а вважаються звичним атрибутом буденного тернопільського життя. І щороку кількість іноземців, які прагнуть здобувати тут освіту, збільшується. До речі, серед міст західного регіону України в Тернополі навчається чи не найбільша кількість студентів з інших країн світу. Перш за все, їх вабить сюди якість освіти і відносно невисока, порівнюючи з країнами Європи, вартість навчання. До вподоби іноземним громадянам й власне Тернопіль як компактне та затишне місто. А ще, як зазначають самі ж іноземці, – толерантне ставлення до них місцевих мешканців.

Серед іноземних студентів великим попитом користується професія лікаря

Найбільший ажіотаж серед студентів-іноземців в Тернополі спостерігається на медичну освіту. Таким чином, лідером серед вузів, де здобувають знання іноземні громадяни, є Тернопільський державний медичний університет ім. Івана Горбачевського. Там освоюють майбутній фах жителі з 58 країн світу. А починалось все у 1997 році, коли в тодішній медакадемії навчалось лише п’ятеро студентів з Палестини, Йорданії і Сирії.

- Спершу навчання проводилось російською мовою. З 2000 року у вузі запрацювало підготовче відділення для вивчення іноземними громадянами російської мови, а з 2002 року – й української, – розповідає інспектор деканату факультету іноземних студентів Наталя Максьо. – Вивчають мови студенти протягом десяти місяців. Усіх інших іноземців, починаючи з 2001 року, навчають англійською. Тепер навчання у вузі проводиться трьома мовами: українською, російською і англійською. Загалом, практично 98 відсотків навчального процесу для іноземців відбувається іноземною мовою. Сьогодні тенденція стосовно набору і випуску іноземних громадян вузі йде до зростання.

Перший випуск іноземних студентів у медичному університеті відбувся в 1999 році. Їх тоді було п’ятнадцять. На початках вони здобували лише спеціальність «Лікувальна справа». Перший випуск фармацевтів-провізорів із середовища іноземних студентів відбувся в 2005 році, а стоматологів – у 2009 році. Загалом, на рахунку вузу вже тринадцять випусків студентів-іноземців.

-          Чимало з цих молодих людей показують хороші результати у навчанні, відтак закінчують вуз із червоними дипломами, – каже Наталя Максьо. – Навчаються іноземні громадяни в університеті і за медсестринською програмою, отримуючи освіту молодшого спеціаліста і бакалавра. Отож, у вузі зі складу іноземних студентів готують наступних фахівців: лікарів, фармацевтів, стоматологів, медсестер – як молодших спеціалістів, так і бакалаврів. Цьогоріч, станом на 30 червня, після випуску п’ятого-шостого курсів у нас навчалось 846 іноземців. Це, в основному, жителі Гани, Іраку, Нігерії, Польщі, США. Є студенти і з таких екзотичних країн як Чад, Свазіленд, Сенегал. Більшість із них стають дипломованими лікарями, скажімо, зараз на «Лікувальній справі» навчається 465 іноземців.

За словами Наталі Максьо, приваблює громадян з інших країн у тернопільському вузі рівень навчання, лояльне ставлення викладачів. Перебуваючи в чужому для них місті, зі своїми звичаями, традиціями, іноземці не забувають про власні традиції й свята, які завжди підтримує керівництво університету, не соромляться носити національний одяг.

-          Іноземці до місцевого способу життя звикають без особливих зусиль, а от до нашого клімату, особливо жителям теплих країн, адаптуватися важче. Траплялись випадки, скажімо, коли в січні вони приходили у літньому взутті, – пригадує Наталя Максьо. – На мій погляд, навчання іноземців в тернопільських вузах є більше позитивним моментом для міста. Скажімо, вони вкладають гроші у навчання, та й, зрештою, завдяки їмпідвищується рейтинг нашого університету.

Перші іноземні студенти технічного університету були з Нігерії та Індії

Студенти майже з двадцяти держав світу, здебільшого країн Африки, вчаться і в Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя.

- Перший студент-іноземець, громадянин Туреччини, почав навчатись у нашому університеті в 1993 році, – розповідає начальник відділу міжнародних зв’язків технічного університету Валерій Лазарюк. – Спершу щорічно на навчання набирали 15-20 іноземних громадян. З 2007 року, коли почав діяти Центр міжнародної освіти, в університеті відбувся перший набір іноземців, для яких заняття проводились англійською мовою. Це були десять жителів Нігерії та Індії, які навчались на спеціальності «Менеджмент». Одночасно було започатковано курси англійської мови для викладачів, а згодом вони почали стажуватися за кордоном. Зараз у нас навчаються громадяни Нігерії, Демократичної Республіки Конго, Камеруну, Марокко, Гвінеї, Таджикистану, Росії.

В 2011 році Центр міжнародної освіти вузу було реорганізовано у факультет по роботі з іноземними студентами. За словами декана цього факультетуБогдана Ковалюка, у них готують іноземців до вступу не лише до місцевих, а й до українських вузів, – в 2008 році в університеті розпочалось навчання на підготовчому відділенні для іноземних громадян, де вони вивчали українську мову. З 2009 року ведеться підготовка громадян із франкомовних країн.

- Англійською мовою іноземців навчають на спеціальностях «Менеджмент» і «Комп’ютерні науки», а на решті акредитованих спеціальностей – українською. – Каже Богдан Ковалюк. – Ліцензійний обсяг на навчальний рік складає 200 іноземних громадян, а на підготовче відділення – 100 осіб. Щодо власне навчального процесу, то іноземні студенти, як правило, не списують, відповідають на запитання на основі власних знань. Залік для них – це не формальність, – іноземці наполегливо борються за кожну оцінку.

Якщо ж пишуть тести, а в той час перед ними на столі лежить підручник чи конспект, вони жодного разу не заглянуть туди. Такому варто було б повчитись у них українським студентам!

Цього року, за словами декана, на День відкритих дверей зусиллями слухачів підготовчого відділення організували концерт для абітурієнтів. Студенти-іноземці, зокрема, читали вірші Шевченка, співали українських пісень, грали на сопілці, а також демонстрували надбання власних культур.

В економічному університеті на олімпіадах з української іноземні студенти – кращі

Основний набір іноземців до Тернопільського національного економічного університету стартував у 2007 році. Цьогоріч вуз здійснив перший випуск бакалаврів, які пройшли повний цикл навчання, а також магістрів.

-          Перші іноземні студенти з’явились у нашому університеті в 2006 році, які перевелись на навчання з вузів Східної України на перший-третій курси. Тоді їх було близько одинадцяти, переважно з Гани, Танзанії, Нігерії і Кенії, – розповідає начальник відділу обліку та верифікації іноземних громадян Денис Гаргула. – Згодом ми почали набирати іноземних громадян і на підготовче відділення, зокрема з Індії, Пакистану, Бангладеш. Ректор нашого університету Сергій Ілліч Юрій приділяє значну увагу студентам-іноземцям, аби вони почувалися цілком комфортно.

Зараз більшість іноземців в економічному університеті – нігерійці. Окрім них, в аспірантурі навчається один китаєць. Також освіту тут добувають етнічні канадійка і німець. До кінця цього навчального року налічувалось 90 іноземних громадян – студенти першого-п’ятого курсів та аспіранти, і 60 – навчалося на підготовчому відділенні.

-          Паралельно з навчанням, іноземці вивчають українські традиції і звичаї, а на олімпіадах з української мови навіть займають призові місця. Вони живуть в гуртожитках зі студентами-українцями, знаходять з тутешніми молодими людьми спільні інтереси, – каже Денис Гаргула. – Загалом, думаю, наявність у Тернополі іноземних студентів має свої переваги. Зокрема, вони в освіту вкладають великі кошти: за навчальний рік в нашому університеті, скажімо, іноземні громадяни сплачують 2300 доларів. Немалу суму платять вони і за проживання в гуртожитках. Зрозуміло також, що з появою іноземців у вузах, як і в місті загалом, створились додаткові робочі місця.

Нічні клуби, бари, ресторани, супермаркети, – ось місця, де найчастіше можна зустріти іноземних студентів. Шумними компаніями, часто у супроводі і місцевих дівчат та юнаків, вони разом вечорами проводять вільний час, як вдень – навчання. Зрозуміло, що автоматично між іноземними і місцевими жителями відбувається певний обмін – особливостями національних культур, звичаями, традиціями. Головне, пам’ятати, що в міжнародних стосунках, неважливо на якому рівні – державному чи місцевому, мають зберігатися толерантне ставлення одне до одного, розуміння і повага. Адже людина за своєю природою все ж таки є цивілізованою особистістю…

Тернопільська Липа

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Всім одержувачам субсидій, які мали зекономлену субсидію на опалення природнім газом або електроенергією станом на 01.05.2018, та ще не написали відповідної заяви на повернення коштів, варто поквапитися. Термін прийому заяв завершується наприкінці серпня. Зокрема, 31 серпня поточного року – це останній день, коли одержувачі субсидій можуть подати заяву на виплату частини невикористаних субсидій на оплату природного газу та електроенергії, що використовувал...
Пригоди
16 серпня, близько 17-ї години, на вулиці Яремчука невідомий вистрелив у руку капралу взводу РПОП в Тернопільській області. Сталося це на вулиці Назарія Яремчука. За кілька хвилин патрульні прибули на місце події. Вони почали ретельно обстежувати прилеглу територію. В результаті оперативно-розшукових заходів разом з групою швидкого реагування та слідчо-оперативною групою їм вдалося затримати 29-річного громадянина. У скоєному він зізнався. З його слів, стр...
Суспільство
З Тарасом Підгайним, який проживає у приміській Великій Березовиці, ми познайомилися на регіональному фестивалі «Медове Тернопілля». Серед розмаїття бджолярського інвентаря і продукції із меду привернули увагу ошатні вулики, виготовлені у вигляді старовинних селянських хаток під стріхою. Відтак дізналися про ще низку цікавих захоплень майстра, в якого, як кажуть, золоті руки. Професія у Тараса Володимировича, до виходу на пенсію – водій вантажного автомобі...
Суспільство
Водій таксі із пасажирами поїхав "проти шерсті" на вулиці із одностороннім рухом. Про це написав очевидець Віталік Кулина у Facebook в спільноті Тернопільські плітки. "Таксі 549. м.Тернопіль, 16.08.2018р, вул. Дівоча, грубе порушення правил таксистом служби 549 (позивний 477), проїзд "проти шерсті" з пасажирами в тому числі з малолітньою дитиною. На зауваження почув тільки хамство та агресію від водія. Коронна фраза була "Ти шо, правила дуже знаєш?" Пасажи...
Суспільство
Урожай картоплі цього року багатий, – розповідають селяни. Гарним плодам сприяли часті дощі. В окремих господарствах краю вже приступили до збору врожаю. Жителька Збаразького району Надія Забояк каже: картопля цього року вродила добре. Завдяки дощам плоди великі. «Ми вже почали збирати ранні сорти картоплі. Радує око гарний врожай. Цього року дуже гарно вродили такі сорти: «Олівія», «Ред Леді». Хочемо зібрати якнайраніше, бо як почнуться дощі, то картопля...
Пригоди
15 серпня о 18:56 на автодорозі в селі Куряни Бережанського району виникла пожежа в кузові вантажного автомобіля «Daf», заповненому деревним вугіллям. Внаслідок пожежі вогнем пошкоджено 45 м куб. деревного вугілля, повідомляє прес-служба ДСНС в Тернопільській області. Пожежу ліквідовано черговим караулом ДПРЧ 7 Управління, під час гасіння врятовано даний автомобіль. Причина виникнення пожежі та матеріальні збитки встановлюється.
Культура
Всеукраїнський флеш-моб “МОЯ СЛАВА УКРАЇНІ” з нагоди відзначення Дня незалежності влаштували у Тернополі. Біля пам’ятника Тарасу Шевченку книгами українських письменників учасники виклали тризуб. Ініціатори флеш-мобу – працівники тернопільських бібліотек, закликають долучатись та передають естафету усім охочим, повідомляє тв4.
Суспільство
На одній із найдавніших вулиць Тернополя, що вціліла у воєнні часи та носила назву Пасаж Адлера, цими днями підрядники влаштовують гранітну бруківку. Нагадаємо, що тут триває капітальний ремонт дорожнього покриття, під час якого на частині проїзду від вул. Коперника до ДП «Тернопільський облавтодор» працівники підрядної організації демонтували старе асфальтобетонне покриття, провели повну заміну труб тепломережі та ділянки водопроводу, влаштували щебеневу...
Суспільство
Від самоварів – до квартир та земельних ділянок. Вилучене у боржників майно може придбати кожен охочий на аукціоні. Де його зберігають, хто встановлює ціну, що купують найшвидше, та куди дівають майно, яке продати не вдалося, – розповімо у сюжеті Інтб.
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!