• Головна
  • Питання гендерної рівності викликало сміх у тернопільських депутатів
23:41, 26 серпня 2011 р.

Питання гендерної рівності викликало сміх у тернопільських депутатів

- Та ні, у нас немає питань до доповідача, але нехай пані Наталя вийде до трибуни. Ми на неї подимимося... - саме так на сесії облради приступили до питання про виконання програми з утвердження гендерної рівності.

Із зали, де серед депутатів переважають політики-чоловіки, чувся сміх, навіть не зовсім пристойні зауваження. Хоча у звіті начальника управління у справах сім’ї та молоді Наталії Найчук йшлося про джерела дискримінації за статевою ознакою, - пише "20 хвилин".

- Аналізу рівня доходів жінок і чоловіків у нашій області не проводили, бо у нас немає відповідних фахівців, - каже пані Найчук. – Реалізуватися представницям прекрасної статі у нас важче, як на мене, через національні традиції. Так прийнято, що місце жінки – на кухні.

Із залу прозвучало: "Гарні у нас традиції!". Заява пані Найчук здивувала лише регіонала Павла Федика.

- Мені прикро, що при обговоренні такої серйозної теми у залі звучить, перепрошую "ржачка", - каже він. – Рівноправ'ям статей можуть пишатися найрозвинутіші країни світу. Ми ж маємо багато проблем. Участь жінок у житті країни додала б позитиву.

На цьому ж засіданні облрада визнала виконаними "Програму протидії торгівлі людьми на період до 2010 року", а також "Програму сімейного відпочинку та оздоровлення на період до 2010 р.". Та ж Наталія Найчук доповідала депутатам про виконання "Програми протидії людьми на період до 2010 р.".

- Виконання цієї програми було ефективним, - каже чиновниця. – В області створили умови для протидії торгівлі людьми. Ефективніше працюють у цьому напрямку і правоохоронні органи. Спеціальне навчання пройшли держслужбовці. Як на мене, ми нині надаємо реабілітаційну допомогу особам, які постраждали від торгівлі людьми на належному рівні. Однак звертаються до служб, що захищають їхні права, переважно жінки. Чоловіки ще не готові розповідати про свої проблеми, навіть якщо й опинялися в скруті. Вони вважають, що самі можуть за себе постояти.

Довідка

- Фінансували заходи з виконання "Програми з утвердження гендерної рівності на території області на період до 2010 р." з обласного бюджету: у 2007 р. – 10 тис. грн, у 2008 р. – 100, у 2009 р. – 30, у 2010 р. – 30 тис. грн.

- На "Програму сімейного відпочинку та оздоровлення на період до 2010 р." мали виділити 1 млн 539 тис. 540 грн. Але з 2008-го до 2010 р. її зовсім не фінансували.

- Фінансували заходи з виконання " Програми протидії людьми на період до 2010 р." з обласного бюджету: у 2007 р. – 15 тис. грн, у 2008 р. – 100, у 2009 р. – 40, у 2010 р. – 30 тис. грн.


За інф. Наталії НАЙЧУК

Коментар

Тетяна БІЛІНСЬКА (42 р.), начальник відділу профорієнтації обласної служби зайнятості:


- Є певний перелік професій, які не вважають жіночими. Йдеться про водолазів, які працюють на великих глибинах, шахтарів. Жінки не можуть брати участь у медичних експедиціях, метою яких є вивчення яких, наприклад, є вплив гіпоксії на організм людини при тривалому перебуванні під водою, тобто під тиском у надцять атмосфер. Для роботи у різних кліматичних умовах існують також обмеження для жінок. Але... Якщо жінки в космос полетіли, то я не думаю, що їм перелічені мною професії – не під силу. Ще одне – під воду нам не можна, у шахту - теж, на роботу з відбійним молотком - табу. Однак усі бачили тих жіночок, які стоять і довбають асфальт відбійним молотком "на всі 100"... А керує ними особа, яка вже давно втратила риси сильної статі, адже рівень тестостерону - давно на "нулі".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...