Танцювально-рухова терапія у Тернополі!

Ми стали звикати до війни… До постійних втрат, до болю і тривоги, до страху, що повільно й неухильно підкрадається до кожного з нас. Опущені вниз плечі, негучна розмова, нерішучі кроки, майже повна відсутність жестикуляції – все це ознаки того, що ми пригнічені. Ми так завжди реагуємо в критичних ситуаціях – спершу тілом, а потім вже – думками і діями. Так нас навчила природа.

І це правильно – бо опинившись в ситуації, що несе певну загрозу, ми завжди тілом сигналізуємо іншим, що потребуємо якоїсь підтримки. І в той же час – самі сповіщаємо когось, що можемо підтримати його.

Це нормально і природно – так близькі по духу люди в критичних ситуаціях легко знаходять один одного. Іноді навіть не промовивши ні слова. Знаходять тих, хто переживає за себе, за своїх рідних і близьких, за чоловіків і коханих мужчин, за своїх дітей чи племінників. Але що робити далі?

Що робити з депресією, безнадією, відчаєм – усіма тими почуттями, що так глибоко, здається, затопили усіх нас?

Можна, звичайно, просто змиритися. Можна спробувати знайти корені власної тривоги в собі, що теж правильно. Але можна піти й іншим, зворотнім чином – від тіла до психіки. Тоді, не копаючись глибоко у власній підсвідомості, можна спробувати змінити те, що першим кидається у вічі, що нам доступніше – те, про що нам сигналізує власне тіло.

Бо якщо завдяки йому ми щось кажемо іншим людям, то цією ж мовою говоримо і до самих себе. Переважно те, чого не наважуємося сказати собі словами. Тож давайте дослухаємося до власного тіла, а воно вже само нам підкаже, що робити далі.

Одним з таких тілесно-орієнтованих методів психотерапії, який може допомогти нам зрозуміти мову власного тіла, є танцювально-рухова (психомоторна) терапія.

Виникла вона у сорокові роки двадцятого століття завдяки новаторським зусиллям Меріан Чейс, яка працювала тоді у психіатричній лікарні Св. Єлизавети у Вашингтоні. І через танець почала налагоджувати контакти з "безнадійними" пацієнтами.

Але згодом, за кілька років, працівники психіатричних установ помітили, що заняття з танцювально-рухової терапії мають лікувальний вплив не тільки на психічнохворих.

Що особливо помітним стало по закінченні війни, коли Європа і США почали переживати ті ж проблеми, які переживаємо зараз ми, – весь той глибокий спектр психоемоційних станів, що оволодівають людиною тоді, коли перед нею постає з усіма своїми трагедіями війна.

Депресії, розчарування, душевний біль – дуже часто виявляється, що їх легше позбутися через тіло і через ті рухи, якими воно взаємодіє з зовнішнім світом, ніж через багаточасові душевні копання.

Це ж саме стосується широкого спектру психосоматичних болів – такою мовою до нас говорить тіло тоді, коли його щось не влаштовує, коли ми його зневажаємо, коли ми за щось ненавидимо самих себе і тому проектуємо цю ненависть на нього.

Ну і нарешті – від того, як ми рухаємося в цьому світі, як ходимо, якими жестами користуємося і т.д. – дуже часто залежать і наші глобальні життєві стратегії – те, як ми плануємо свою діяльність, як досягаємо бажаного.

Ми йдемо напролом до цілі чи обережно підходимо до неї збоку? Ми враховуємо всі можливості чи обираємо тільки найсуттєвіші? Ми звертаємо увагу на інших людей, використовуючи їх як додатковий ресурс, чи навпаки – вони нам тільки заважають?

На вирішення всіх цих питань спрямована танцювально-рухова терапія – вона пропонує змінювати своє життя шляхом зміни свого рухового діапазону, усвідомленням того, як ми діємо і рухаємося в тій чи іншій ситуації.

І тоді, коли ми починаємо рухатись в незвичний для нас раніше спосіб, ми досягаємо нових особистісних змін. Завдяки цьому починаємо краще "бачити" інших людей, починаємо краще взаємодіяти з ними та краще розуміти самих себе. А навчившись відчувати різні поверхні цього світу – можемо легко віднайти кращий контакт з природою усього нашого буття.

Таким чином цей вид терапії дозволяє нам по новому переосмислити той досвід, який ми здобули раніше. Завдяки чому розвивається креативність, додається впевненість в житті, покращується самопочуття і настрій. З цих же причин ТРТ дуже часто виявляється чи не найкращим методом вирішення (лікування) наших психосоматичних проблем.

Адже свій перший "танець" ми здійснюємо ще в утробі матері і тому коли згодом, вже у дорослому житті, відчуваємо потребу в емоційному відреагуванні ситуації, теж хочемо рухатися. Однак в силу різних обставин, наприклад традицій нашого суспільства,  ми часто придушуємо в собі подібні бажання, чим провокуємо у себе появу найрізноманітніших тілесних симптомів.

І щоб їх позбутися, якраз варто піти цим шляхом від тіла до психіки,  дозволити тілу нарешті сказати те, що ми так довго в собі придушували. І завдяки цьому легко відновити комунікацію з найпотаємнішими частинами власної особистості. Бо як говорять тілесні терапевти – тіло пам'ятає усе, що з нами відбувалося протягом усього нашого життя.

А тому легко може підказати нам, що з нами відбувається, чому саме це сталося і як діяти далі. Допоможе зрозуміти, як краще взаємодіяти з нашими сусідами чи колегами по роботі, як нарешті почути своїх рідних та як краще налагодити стосунки зі своїми близькими.

Важливо! – ніяких особливих танцювальних здібностей чи вмінь для участі в групі  мати не треба – психомоторна терапія доступна усім бажаючим, незалежно від їхнього віку, статі, попередньої участі в психологічних проектах та тому подібного. Єдина вимога – зручний одяг (можна брати з собою, щоб переодягнутися) та бажання рухатися (таким чином, як Вам самим це буде зручно). Ще можна брати щось, щоб накинути на плечі в перервах між рухами.

Отож, незважаючи ні на що, 28 лютого - 01 березня ми проводимо наші чергові дводенні заняття з танцювально-рухової (психомоторної) терапії. Два повних дні! Ведучі групи – Оксана Бєлова-Орловська та Аеліта Шакала, м. Київ – викладачі Інституту психомоторної терапії та соматичного коучінгу "BioSoft".

Танцювально-рухова терапія  – чудовий спосіб зняти зайве напруження, позбутися незрозумілих психосоматичних болів, зняти зайву дратівливість, невмотивовану тривогу чи наслідки пережитого стресу. А також – здобути неоціненний власний досвід терапії – для тих, хто далі планує працювати в цьому напрямку.  

Увага!  Обов'язковий попередній запис.  Дзвоніть, запитуйте! Можна також реєструватися на сторінці події у ФБ. Для лікарів та психологів-волонтерів, що працюють з раненими бійцями, воїнами АТО, переселенцями зі сходу і родинами воїнів передбачені суттєві знижки.

Особливо показана танцювально-рухова терапія для:

  • Студентів психологічних факультетів та практикуючих психологів – тих, хто сам хоче далі працювати в даному напрямку;
  • Людей, травмованих війною, які зараз переживають важкі психоемоційні стани –  наприклад для родичів тих, хто зараз воює в зоні АТО (передбачені суттєві знижки для цієї категорії учасників);
  • Тих людей, над якими в силу особливостей їхньої професії чи діяльності нависає загроза «синдрому емоційного вигорання» – вчителів, лікарів, соціальних працівників, журналістів, волонтерів, що працюють з бійцями АТО, тощо;
  • Людей, що страждають від психосоматики – скутості в тілі, незрозумілих болів, що не мають під собою яскраво вираженої фізіологічної симптоматики,  невпевненості у стосунках, тощо;
  • Людей, що пережили важкі психотравмуючі події – втрату близької людини, розрив стосунків чи зміну життєвих пріоритетів, вікові кризи, тощо.

Адже іноді, не маючи змоги зробити винним когось іншого у власних проблемах, ми починаємо ненавидіти власне тіло, роблячи таким чином його «крайнім» у всіх наших проблемах. Приходьте!! Ми допоможемо вам розібратися з усіма цими недоречностями і нарешті хоч трохи зрозуміти самого себе!

Довідки та попередній запис за телефонами:  067-88-054-64(Ігор),  096-42-77-553(Марійка).

танцювальна терапія танці
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Кримінал
Учора, в пункт пропуску «Шегині», на в’їзд в Україну, прибув мікроавтобус під керуванням мешканця Тернопільщини. Під час перевірки транспортного засобу в багажному відділенні оглядова група виявила приховані картини. Серед особистих речей без належного декларування водій перевозив дві старовинні картини датовані 1910 роком та одну сучасну. Повідомляє сайт перший.com.ua. Знайдені художні твори вилучені співробітниками ДФС для проведення експертизи, оцінюва...
Суспільство
Бібліотека, яку почали зводити ще наприкінці 80-х років минулого століття таки має можливість запрацювати. Щоправда не як бібіліотека. З неї хочуть зробити мистецький простір. Детальніше дивіться в сюжеті TV-4.
Кримінал
Лікарка два роки виписувала пацієнтам значно більше дозу препарату, ніж дозволено. Про це йдеться у вироку суду від 6 вересня. Як випливає із матеріалів суду, фігурантка справи — уродженка Монастириського району, лікар-терапевт КП “Тернопільський міський лікувально-діагностичний центр» Тернопільської міської ради” Ірина К, пише Терноград. Майже упродовж двох років вона виписувала рецепти на “Соннат” та “Димедрол” двом тернополянам без обов’язкового запису...
Суспільство
На вулиці Чорновола встановлюють червонолисті клени. Вони стануть заміною для каштанів, які тут росли до цього. Нагадаємо, що загалом тут має з'явитись 30 нових саджанців дерев. —Під час проведення капітального ремонту ми здійснювали заміну мереж водопостачання та теплопостачання, відтак побачили, що коренева система каштанів, які ростуть на Чорновола, надзвичайно потужна і руйнує фундаменти прилеглих будівель, тому ми вирішили замінити їх,—розповів ДОБІ О...
Бізнес
Головне управління ДФС у Тернопільській області спільно з інформаційним порталом 0352. ua продовжує цикл Інтернет-конференцій з питань роз'яснення основних положень Податкового кодексу України та інформування про діяльність Головного управління ДФС у Тернопільській області та Тернопільської митниці ДФС. Зокрема, 24 вересня з 11.00 до 12.00 год. триватиме Інтернет-конференція на тему «Основні аспекти застосування РРО» за участю заступника начальника управлі...
Пригоди
Фахівці групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України у Тернопільській області продовжують обстежувати території в лісосмузі, поблизу с. Вілія Шумського району, де 16 вересня під час пошуку металобрухту місцевий житель натрапив на боєприпаси, часів Другої світової віййни. 19 вересня, на місці пошуків, піротехніками ДСНС додатково виявлено 147 артилерійських снарядів, калібром 45 мм. Всього, з початк...
Пригоди
У Тернополі на мікрорайоні Дружба, навпроти будинків № 11-13 по вул. Миру, так «омолодили» дерева, що пішоходи не можуть пройти по тротуару та вимушені виходити на проїжджу частину дороги. Обрізки дерев розтяглись на сотню метрів. Повідомляє сайт 0352.uа. Це викликає аварійну ситуацію на дорозі. Оскільки, поворот з вул. Карпенка на вул. Миру дуже стрімкий. Подеколи, водії автівок, аби об’їхати пішоходів, змушені виїжджати на сусідню смугу саме у той час, к...
Пригоди
Дотримання правил дорожнього руху та максимальна уважність за кермом могли б відвернути більшість із ДТП, які нівечать людські життя. Як повідомляє "ПРО.ТЕ", тернополянка Тетяна Сенишин лише недавно зрозуміла зміст слів "підкошуються ноги". Вона з двома дітьми мало не потрапила під колеса автомобіля: "З чотирирічною дочкою і п’ятимісячним немовлям у слінгу переходила дорогу біля кафе "Барбареско". Йшла по пішохідному переходу. І тут хтось виїжджає заднім х...
Суспільство
34-річний тернополянин Шевченшкільєнко-Мартинфільєнко Бронівогнеслав-Едуардоігорослав Миколайович змушений часто показувати паспорт, щоб підтвердити реальність свого імені. Як повідомляє "Погляд", Бронівогнеслав-Едуардоігорослав має дві вищі освіти – вчився у політехнічному і педагогічному університетах Тернополя. Закінчив Тернопільську школу №21.  Причини, чому чоловіка в дитинстві назвали саме так, залишаються невідомими.
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!