Танцювально-рухова терапія у Тернополі!

Ми стали звикати до війни… До постійних втрат, до болю і тривоги, до страху, що повільно й неухильно підкрадається до кожного з нас. Опущені вниз плечі, негучна розмова, нерішучі кроки, майже повна відсутність жестикуляції – все це ознаки того, що ми пригнічені. Ми так завжди реагуємо в критичних ситуаціях – спершу тілом, а потім вже – думками і діями. Так нас навчила природа.

І це правильно – бо опинившись в ситуації, що несе певну загрозу, ми завжди тілом сигналізуємо іншим, що потребуємо якоїсь підтримки. І в той же час – самі сповіщаємо когось, що можемо підтримати його.

Це нормально і природно – так близькі по духу люди в критичних ситуаціях легко знаходять один одного. Іноді навіть не промовивши ні слова. Знаходять тих, хто переживає за себе, за своїх рідних і близьких, за чоловіків і коханих мужчин, за своїх дітей чи племінників. Але що робити далі?

Що робити з депресією, безнадією, відчаєм – усіма тими почуттями, що так глибоко, здається, затопили усіх нас?

Можна, звичайно, просто змиритися. Можна спробувати знайти корені власної тривоги в собі, що теж правильно. Але можна піти й іншим, зворотнім чином – від тіла до психіки. Тоді, не копаючись глибоко у власній підсвідомості, можна спробувати змінити те, що першим кидається у вічі, що нам доступніше – те, про що нам сигналізує власне тіло.

Бо якщо завдяки йому ми щось кажемо іншим людям, то цією ж мовою говоримо і до самих себе. Переважно те, чого не наважуємося сказати собі словами. Тож давайте дослухаємося до власного тіла, а воно вже само нам підкаже, що робити далі.

Одним з таких тілесно-орієнтованих методів психотерапії, який може допомогти нам зрозуміти мову власного тіла, є танцювально-рухова (психомоторна) терапія.

Виникла вона у сорокові роки двадцятого століття завдяки новаторським зусиллям Меріан Чейс, яка працювала тоді у психіатричній лікарні Св. Єлизавети у Вашингтоні. І через танець почала налагоджувати контакти з "безнадійними" пацієнтами.

Але згодом, за кілька років, працівники психіатричних установ помітили, що заняття з танцювально-рухової терапії мають лікувальний вплив не тільки на психічнохворих.

Що особливо помітним стало по закінченні війни, коли Європа і США почали переживати ті ж проблеми, які переживаємо зараз ми, – весь той глибокий спектр психоемоційних станів, що оволодівають людиною тоді, коли перед нею постає з усіма своїми трагедіями війна.

Депресії, розчарування, душевний біль – дуже часто виявляється, що їх легше позбутися через тіло і через ті рухи, якими воно взаємодіє з зовнішнім світом, ніж через багаточасові душевні копання.

Це ж саме стосується широкого спектру психосоматичних болів – такою мовою до нас говорить тіло тоді, коли його щось не влаштовує, коли ми його зневажаємо, коли ми за щось ненавидимо самих себе і тому проектуємо цю ненависть на нього.

Ну і нарешті – від того, як ми рухаємося в цьому світі, як ходимо, якими жестами користуємося і т.д. – дуже часто залежать і наші глобальні життєві стратегії – те, як ми плануємо свою діяльність, як досягаємо бажаного.

Ми йдемо напролом до цілі чи обережно підходимо до неї збоку? Ми враховуємо всі можливості чи обираємо тільки найсуттєвіші? Ми звертаємо увагу на інших людей, використовуючи їх як додатковий ресурс, чи навпаки – вони нам тільки заважають?

На вирішення всіх цих питань спрямована танцювально-рухова терапія – вона пропонує змінювати своє життя шляхом зміни свого рухового діапазону, усвідомленням того, як ми діємо і рухаємося в тій чи іншій ситуації.

І тоді, коли ми починаємо рухатись в незвичний для нас раніше спосіб, ми досягаємо нових особистісних змін. Завдяки цьому починаємо краще "бачити" інших людей, починаємо краще взаємодіяти з ними та краще розуміти самих себе. А навчившись відчувати різні поверхні цього світу – можемо легко віднайти кращий контакт з природою усього нашого буття.

Таким чином цей вид терапії дозволяє нам по новому переосмислити той досвід, який ми здобули раніше. Завдяки чому розвивається креативність, додається впевненість в житті, покращується самопочуття і настрій. З цих же причин ТРТ дуже часто виявляється чи не найкращим методом вирішення (лікування) наших психосоматичних проблем.

Адже свій перший "танець" ми здійснюємо ще в утробі матері і тому коли згодом, вже у дорослому житті, відчуваємо потребу в емоційному відреагуванні ситуації, теж хочемо рухатися. Однак в силу різних обставин, наприклад традицій нашого суспільства,  ми часто придушуємо в собі подібні бажання, чим провокуємо у себе появу найрізноманітніших тілесних симптомів.

І щоб їх позбутися, якраз варто піти цим шляхом від тіла до психіки,  дозволити тілу нарешті сказати те, що ми так довго в собі придушували. І завдяки цьому легко відновити комунікацію з найпотаємнішими частинами власної особистості. Бо як говорять тілесні терапевти – тіло пам'ятає усе, що з нами відбувалося протягом усього нашого життя.

А тому легко може підказати нам, що з нами відбувається, чому саме це сталося і як діяти далі. Допоможе зрозуміти, як краще взаємодіяти з нашими сусідами чи колегами по роботі, як нарешті почути своїх рідних та як краще налагодити стосунки зі своїми близькими.

Важливо! – ніяких особливих танцювальних здібностей чи вмінь для участі в групі  мати не треба – психомоторна терапія доступна усім бажаючим, незалежно від їхнього віку, статі, попередньої участі в психологічних проектах та тому подібного. Єдина вимога – зручний одяг (можна брати з собою, щоб переодягнутися) та бажання рухатися (таким чином, як Вам самим це буде зручно). Ще можна брати щось, щоб накинути на плечі в перервах між рухами.

Отож, незважаючи ні на що, 28 лютого - 01 березня ми проводимо наші чергові дводенні заняття з танцювально-рухової (психомоторної) терапії. Два повних дні! Ведучі групи – Оксана Бєлова-Орловська та Аеліта Шакала, м. Київ – викладачі Інституту психомоторної терапії та соматичного коучінгу "BioSoft".

Танцювально-рухова терапія  – чудовий спосіб зняти зайве напруження, позбутися незрозумілих психосоматичних болів, зняти зайву дратівливість, невмотивовану тривогу чи наслідки пережитого стресу. А також – здобути неоціненний власний досвід терапії – для тих, хто далі планує працювати в цьому напрямку.  

Увага!  Обов'язковий попередній запис.  Дзвоніть, запитуйте! Можна також реєструватися на сторінці події у ФБ. Для лікарів та психологів-волонтерів, що працюють з раненими бійцями, воїнами АТО, переселенцями зі сходу і родинами воїнів передбачені суттєві знижки.

Особливо показана танцювально-рухова терапія для:

  • Студентів психологічних факультетів та практикуючих психологів – тих, хто сам хоче далі працювати в даному напрямку;
  • Людей, травмованих війною, які зараз переживають важкі психоемоційні стани –  наприклад для родичів тих, хто зараз воює в зоні АТО (передбачені суттєві знижки для цієї категорії учасників);
  • Тих людей, над якими в силу особливостей їхньої професії чи діяльності нависає загроза «синдрому емоційного вигорання» – вчителів, лікарів, соціальних працівників, журналістів, волонтерів, що працюють з бійцями АТО, тощо;
  • Людей, що страждають від психосоматики – скутості в тілі, незрозумілих болів, що не мають під собою яскраво вираженої фізіологічної симптоматики,  невпевненості у стосунках, тощо;
  • Людей, що пережили важкі психотравмуючі події – втрату близької людини, розрив стосунків чи зміну життєвих пріоритетів, вікові кризи, тощо.

Адже іноді, не маючи змоги зробити винним когось іншого у власних проблемах, ми починаємо ненавидіти власне тіло, роблячи таким чином його «крайнім» у всіх наших проблемах. Приходьте!! Ми допоможемо вам розібратися з усіма цими недоречностями і нарешті хоч трохи зрозуміти самого себе!

Довідки та попередній запис за телефонами:  067-88-054-64(Ігор),  096-42-77-553(Марійка).

танцювальна терапія танці
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Повідомляємо, що у зв’язку із ремонтними роботами, буде тимчасово припинено електропостачання в окремих житлових будинках Тернополя. А саме: - 26.06.2019р. з 10.00 год. до 14:00 год. за адресою: вул. Далека.
Суспільство
Троє маленьких дітей залишилися напівсиротами. Рідний дідусь під час сварки зарізав їхнього тата. Нещастя трапилося в одному із сіл Бучацького району 24 червня близько 22:00. Показує Т1. Між зятем та тестем виник конфлікт. Молодий родич дорікав сорокасемирічному чоловікові в вічних п'янках і просив припинити зловживати спиртними напоями.  На момент розмови тесть знову був у стані алкогольного сп'яніння. "Повчання" розізлили батька і він пішов до будинку, в...
Суспільство
Ця історія життя не залишить байдужими тих, хто насправді розуміє всю суть шлюбної обіцянки. Два роки тому молодий, красивий, успішний хлопець опинився не в тому місці і не в той час, у ситуації, котра кардинально змінила його життя та всієї родини. Закрита черепно-мозкова травма, гематома, інсульт, кома, довге лікування, котре триває й досі. Зараз він заново вчиться ходити та говорити. Здавалося б, що це неймовірний жах, проте ця історія ще не закінчилас...
Суспільство
Ризикувати власним життям заради спокою мільйонів інших громадян. Тернопільські військові розповіли про реалії  служби за  контрактом  та про те, що спонукало їх поїхати на Схід. Повідомляє Т1. Присвятив себе службі у війську, а за рідну країну готовий віддати життя. Віктор Глов’юк не з чуток знає  про те, що таке військова служба. Хлопець  захищав кордони країни на сході і паралельно здобував вищу освіту в Тернополі. Будучи строковиком, перед Віктором пос...
Пригоди
Це сталося на території Почаївського сміттєзвалища 24 червня. Про це повідомили у Почаївській міській раді. Пише Кременець.сіті. Мешканці громади та працівники Почаївського комбінату комунальних підприємств виявили підозрілу фуру, завантажену купою сміття та викликали правоохоронців. Повідомляють, що водій мав замовлення скинути непотріб на території Почаївського сміттєзвалища. Однак, на сміттєзвалищі автомобіль застряг. Відомо, що водій з Радивилівського...
Кримінал
Працівники Тернопільського відділення поліції встановлюють особи зловмисників, яких підозрюють у крадіжці готівки з салону автомобіля. Подія трапилась 21 червня близько 18 години на АЗС в селі Великі Гаї. Невідомі викрали з салону атомобіля "Мерседес Бенс" сумку, у якій знаходилися 820 тисяч гривень. Камери відеоспостереження зафіксували підозрюваних. Як повідомляє офіційний сайт Національної поліції, правоохоронці звертаються до краян: якщо ви впізнали д...
Кримінал
Менше місяця залишилось до чергових парламентських виборів в Україні, а на Тернопільщині вже масово фіксують порушення правил передвиборчої агітації. Лише впродовж 24 червня співробітники поліції спільно з представниками громадського руху «Опора» у Теребовлянському районі та в місті Тернополі нарахували аж 13 таких порушень. Усі вони стосувалися поширення агітаційних матеріалів та розміщення на вуличних білбордах плакатів кандидатів у народні депутати без...
Суспільство
Мото-пікнік на Кременеччині влітку – це вже традиція. Цього року його провели вже в п’яте. Зліт байкерів і любителів мотоспорту відбувся з 21 по 23 червня. Як повідомляє "Кременець. Сіті", організатором заходу виступив мотоклуб "Steel brotherhood", що у перекладі означає "Сталеве братство". Ця подія завжди виділена червоним у календарях усіх мотолюбителів. Офіційно зареєстрованих мотоциклів на території було понад сотню. Незмінними гостями мото-пікніка бул...
Суспільство
Позаду ЗНО та школа,  а попереду відкриті двері чи не в усі виші країни. Цьогоріч шестеро випускників тернопільських шкіл склали зовнішнє незалежне оцінювання на 200 балів. Ким мріють стати розумники та чи мали час на розваги та дозвілля дивіться далі. Повідомляє Т1. Неперевершена шістка по-тернопільськи. Вони склали ЗНО найкраще у місті і тепер чи не кожен виш країни хоче бачити їх у своїх лавах. Максим - один із них. Хлопець  заходить в особистий кабінет...