Куля пробила миротворчу каску: історія майданівця з Тернопільщини, якого вбив снайпер

Куля пробила миротворчу каску: історія майданівця з Тернопільщини, якого вбив снайпер

В Його честь називають дітей, ним пишається вся Україна. Устим Голоднюк зі Збаража на Майдані був з листопада, його побили, на потилицю наклали 12 швів. Як тільки рани зажили, знову поїхав на Майдан. Він просив кричати «Небо падає» у разі небезпеки на Майдані, аби дати Йому з хлопцями знак, що потрібна їх допомога. Куля пробила голубу миротворчу каску, увійшла йому в потилицю і вийшла над правим оком. “Устиме, чому ти не сказав, що впадеш замість неба?! Тримай для нас небо, хлопче!” , – написала у фейсбуці Ліда Панків.

Бережанська міська рада присвоїла Устиму звання “Почесний громадянин міста Бережани” посмертно. (Там навчався наш герой.) Міський сквер, який знаходиться між вулицями Вірменська та Академічна, перейменувати у «Сквер Устима Голоднюка». На честь Устима назвали 38 сотню самооборони майдану, бійцем якої він був, передає tv4

– Пам’ятаю, коли він прийшов за формою, яку ми тоді купили, він прийшов і дуже просив, щоб йому видали ту форму, він її міряв, вибирав. Він тоді був в підрозділі “Стела”, це студенти, які були побиті 31 числа, і так разом вони всі трималися. Я хочу сказати, що дітей чужих не буває. В нас прекрасна молодь, – розповів представник 38 сотні самооборони майдану Олександр Супрунюк.

Сьогодні у Збаражі вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні Назара Войтовича і Устима Голоднюка. На головній площі відбувся мітинг реквієм, далі кілька сотень людей рушили до могили Устима.

Батько Устима – активний волонтер, він з першого дня загострення ситуації на Сході допомагає нашим бійцям. Мати щодня ходить на кладовище і щиро молиться за свого Устима. Сьогодні священики освятили пам’ятник Героя Небесної сотні.

– Ви бачите, в цьому пам’ятнику показано все коротке життя Устима. Він народився вже козаком, бо був названий Устимом. Він бігав хлопчиком, і мама його стригла під маленького козачка. Він навчався в ліцеї Героїв Крут і вже тоді хотів носити оселедця, коли почалися ці події, він вистриг собі оселедця, вважаючи себе козаком, і він заслуговував на це. Його улюблена пісня – “Мій лицарський хрест”, я думаю, що іншої могили тут не могло б бути. На цій могилі Ви бачите і лицарський Хрест і всередині – висічена шабля. Тут є вишитий рушник, який йому дала мама, тут і тризуб, тут ця барикада і бруківка, якою вони воювали, і ця Його голуба каска, в якій він загинув, – показує батько Устима Голоднюка Володимир Голоднюк.

Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!