Хто з тернополян може розраховувати на субсидії після підвищення тарифів на компослуги?

З 1 травня уряд знову планує змінити схему надання субсидії. Максимальний поріг доходу залишиться колишнім, зміняться лише вимоги до претендента.

У Мінсоцполітики кажуть, що кількість людей, які зможуть розраховувати на субсидії після підвищення тарифів, збільшиться до 4,5-5 млн. Керівництво не виключає, що в органах соціального захисту можуть виникати черги. Однак зразу ж виправдовується: це явище тимчасове.

Субсидію призначатимуть на 12 місяців

Про зміни, які чекають на українців  цієї весни, офіційно уряд повідомив у суботу, 28 лютого. Однак частково з нововведеннями тернополян ознайомили ще місяць тому, під час робочого візиту в обласний центр начальника відділу вдосконалення надання пільг Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталія Музиченка, пише Номер один

Отож з 1 травня призначення субсидій буде відбуватися лише на підставі двох документів - заяви та декларації. При цьому вони будуть суттєво спрощені у порівнянні з тими, що були раніше. Запроваджується принцип призначення субсидії на підставі задекларованих даних заявником. При цьому перевірка достовірності цих даних здійснюватиметься органами соціального захисту вже після призначення субсидії.  Органи соцзахисту направлятимуть запити до відповідних органів, установ та організацій і вже тоді розслідуватимуть кожну окрему ситуацію. Крім того, субсидію призначатимуть на 12 місяців, а не на опалювальний період, як раніше. Відтепер не потрібно буде повторно звертатися до органу соціального захисту населення для призначення субсидії на новий період. Процедура відбуватиметься автоматично.  Як і планувалося, інформацію про доходи для призначення житлової субсидії органи соціального захисту населення будуть отримувати у Державній фіскальній службі та Пенсійному фонді. При цьому органам соціального захисту заборонятиметься вимагати від заявників інші документи.

Якщо подано неповні чи недостовірні відомості про доходи та витрати зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, то заявнику може бути відмовлено у призначенні субсидії або припинено її надання. У такому разі заявник зобов'язується повернути надміру перераховану суму субсидії у подвійному розмірі.

Також право на оформлення субсидій отримають особи, які орендують житло й оплачують вартість житлово-комунальних послуг на підставі письмового договору найму житла.

- Будуть скасовані всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій, а також вимоги щодо наявності у власності декількох житлових приміщень, -  зазначив Міністр соціальної політики Павло Розенко.

Крім того, Павло Розенко відзначив, що буде скасована норма, яка право на отримання субсидії надає лише безробітним, які стоять на обліку в Центрі зайнятості.

- Безробітні люди не повинні бігати за довідками у Центр зайнятості. Вони просто прийдуть, здадуть декларації з відсутністю доходів та отримають субсидію, - додав Міністр.

Також, за його словами, буде скасована норма про те, що одноразова покупка на 10 прожиткових мінімумів, а це приблизно 10 тис. грн., позбавляє права на субсидію.

Субсидії будуть нараховуватись без врахування податків, а на ту суму зарплати, яку люди отримують на руки.

Павло Розенко додав, що на даний час розмір субсидій у середньому по Україні складає 354 гривні, але «є регіони де розмір субсидій на відшкодування послуг складає вже 500 гривень». Він додав, що на сьогоднішній день системою субсидій охоплено 1,1 мільйона сімей.

Претендентів в області стане значно більше

Система надання пільг охоплює майже третину населення Тернопільщини. Так при 1 мільйоні 70 тисячах населення в області на початку 2015 року на обліку в Єдиному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебувало понад 304 тисячі пільговиків, що на 7,2 тисячі менше, ніж на початку минулого року. Більшість із цих громадян одночасно мають право на пільги відповідно до декількох законів, тобто їм встановлено декілька пільгових статусів, зазначає директор департаменту соціального захисту облдержадміністрації Вадим Боярський.

Більшість пільг надаються в безготівковому вигляді, тобто перераховуються на рахунки пільговиків в організаціях, які надають відповідні послуги. Лише пільга на придбання твердого палива та скрапленого газу надається пільговику готівкою.

Для надання пільг у 2014 році в місцевих бюджетах області передбачено 176,7 млн. гривень. Найбільше надано пільг на оплату житлово-комунальних послуг – на 105,1 млн гривень.

Нагадаємо, востаннє уряд змінював правила одержання субсидій у жовтні минулого року. Зокрема, було змінено принцип розрахунку обов'язкового відсотка платежу сім’ї за житлово-комунальні послуги при призначенні субсидії. Відтепер він залежить виключно від доходів родини. Раніше сім’ї, яким призначено житлову субсидію, сплачували щонайменше 10% (сім’ї з непрацездатних громадян) або 15% (сім’ї з працездатних громадян). Тепер цей відсоток визначається індивідуально для кожної родини. Наприклад, якщо дохід становить 500 грн. на особу, то така сім’я сплачує за житлово-комунальні послуги всього 3,2% свого доходу. Окрім цього, внесено низку інших змін для забезпечення спрощення механізму призначення цього виду соціальної допомоги.

Для надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг у місцевих бюджетах області на 2014 рік було передбачено 49,1 млн. гривень. За 2014 рік здійснено нарахувань на суму 43,9 млн. гривень, тобто у порівнянні з 2013 роком обсяг надання субсидій зріс на 6,5 млн. гривень. Заборгованість перед організаціями-надавачами житлово-комунальних послуг на початку 2015 року становила 7,1 млн. гривень.

Ще одним видом соціальної підтримки малозахищених категорій населення є запроваджена з 1 липня 2014 року компенсація додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги. Та представники Мінсоцполітики визнають, що в Україні така схема не спрацювала. Передбачалося, що право на отримання компенсації мають сім’ї, середньомісячний сукупний дохід яких за попередні шість місяців не перевищував прожиткового мінімуму для сім’ї.

Компенсація розраховується як різниця між розміром плати за послуги з газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у межах норм споживання після підвищення цін і тарифів на послуги та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів на послуги.

Станом на 1 січня 2015 року 872 сім’ї в області звернулися щодо призначення компенсації. Найбільшу кількість звернень зафіксовано у Збаразькому, Бучацькому та Заліщицькому районах. Найменше – у Чортківському і  Лановецькому.  У Шумському районі за призначенням компенсації не звернулася жодна родина, - зазначив Вадим Боярський.

Із загальної кількості сімей, які звернулися за компенсацією, виплату призначено 636 сім’ям (72%), відмовлено – 179 (20%), матеріали про призначення компенсації 57 сім’ям перебували на розгляді. Основною причиною відмови у призначенні компенсації є перевищення середньомісячного сукупного доходу родин над розміром встановленого прожиткового мінімуму для сім’ї.

У департаменті соцзахисту облдержадміністрації сподіваються, що нові напрацювання Мінсоцполітики виправдають себе значно більше, аніж попередні експерименти. Тоді державні органи не тільки зможуть фінансово підтримати соціально незахищених жителів області, а й відновити довіру до субсидій та державних пільг у цілому.

Тернополяни розраховувати на субсидії підвищення тарифів на компослуги
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Як важко батькам із малими дітьми відвідати лікарів, розповіла Лілія Кондрат. Про це вона написала у Facebook. "Сьогодні, після відвідин дитячої поліклініки, у мене склалося враження, що я пройшла всі кола пекла. Не буду вдаватися в подробиці, але Уляна Супрун для мене - як Георгій Змієборець, що давить страшну гадюку. А гадюка не здається. Гадюка розмовляє по телефону, сьорбає каву і зневажливо дивиться на тебе через віконечко реєстратури, злорадно процід...
Пригоди
Кілька годин тому у Генуї, що на півночі Італії, сталася катастрофа. Повністю обвалився автомобільний міст, що спричинило загибель десятків людей. Також пошкоджено безліч автомобілів. 14 серпня, близько обіду, переповнений автомобілями міст Моранді, що проходив над річкою Полчевера, обвалився. Досі не є відомою кількість загиблих. Свідком катастрофи стала тернополянка Ольга. "Це сталося буквально за пару секунд, якраз перед тим, як я мала їхати цією автост...
Суспільство
В Україні значно зменшилась сума коштів, яка спрямовувалась на забезпечення субсидій для населення. Зокрема, скорочення торкнулося тих домогосподарств, які мають площу у 120 метрів квадратних і більше. Така тенденція триватиме і далі, адже держбюджет надто перевантажений. Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів кандидат юридичних наук, експерт з питань ЖКГ Андрій Нікончук, пише Реально. «Ук...
Суспільство
За даними Гідрометцентру, протягом 13-16 серпня на території Тернопільщини утримається надзвичайна пожежна небезпека 5 класу. Для того, щоб уникнути надзвичайних ситуацій, в управлінні  ДСНС України в Тернопільській області повідомили, що забороняється робити при пожежній небезпеці 5 класу. Отож, тернополянам забороняється заїжджати в ліс автомобілями, розпалювати багаття в лісах та лісосмугах, полювати в лісі з використанням вогнепальної зброї, спалювати...
Суспільство
У Тернополі на проспекті Злуки розпочалися роботи з влаштування підвищеного пішохідного переходу, у зв’язку з чим буде частково обмежений рух автотранспорту на ділянці дороги від транспортної розв’язки вулиць Збаразька – Злуки – Промислова – Текстильна – Енергетична в напрямку транспортної розв’язки вулиць Злуки – Тарнавського – Є. Коновальця – Галицька. При сприятливих погодніх умовах, ремонтні роботи заплановано завершити до святкування Дня міста. До сло...
Суспільство
Від початку 2018-го року лікарями відділу серцево-судинної та рентгеноендоваскулярної хірургії комунального некомерційного підприємства «Тернопільська комунальна міська лікарня №2» виконано 319 операцій на серці та 122 операції на різних судинах. Також протягом семи місяців поточного року тут виконали 153 стентувань коронарних судин при гострому інфаркті міокарда. Лікарями відділу виконуються операції на відкритому серці для лікування набутих вад клапанів...
Суспільство
Про це написала активістка Катерина Бойко. Відповідні документи, які підтверджують рішення Тернопільської облради вона опублікувала у Facebook. "Безкоштовному проїзду для учасників бойових дій бути! Щойно забрали рішення Тернопільської обласної ради, де чорним по білому написано, що пільговий (БЕЗКОШТОВНИЙ) проїзд для учасників бойових дій буде діяти так, як було раніше, до постанови кабінету міністрів України про монетизацію пільг. Щодо останньої, то відп...
Суспільство
Хоч не платить за послугу якийсь відсоток тернополян, та цілком можливо, що постраждати можуть усі, адже підприємство через такий стан речей може припинити свою діяльність. Найбільша заборгованість від одного домогосподарства становить 7 774 гривні. За адресою цього боржника зареєстровано 22 (!) особи.  2 млн 470 тисяч гривень становить заборгованість за вивіз сміття ДП “Фірма Альтфатер Тернопіль”, яке вивозить близько 70% твердих відходів в обласному цент...
Кримінал
Українському олігарху Миколі Гуті загрожує ув’язнення за махінації з міжнародними кредитами в агрохолдингу Мрія. На тлі цих подій він, перебуваючи за межами України, спокійно орудував своєю нерухомістю у Європі, намагаючись продати розкішну віллу в Німеччині співвласнику мережі магазинів АТБ Віктору Карачуну. За дорученням кредиторів, які постраждали через доведення Гутою агрохолдингу до банкрутства, агенти розшукують по всьому світу майно махінатора з мет...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!