Михайло Головко: Державне визнання борців за волю України та заборона пропаганди комунізму й нацизму - це відновлення справедливости

9 квітня 2015 року Верховна Рада України нарешті ухвалила в цілому законодавчу ініціятиву "Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті". За це проголосував 271 народний депутат. Виступаючи під час обговорення цього документа, народний депутат України від ВО "Свобода" Михайло Головко зазначив, що по суті ухвалення цього рішення означає відновлення на 24-му році незалежности нашої держави національної та історичної справедливости.

Свободівець нагадав, що націоналістична сила багато років наполягала й закликала визнати борців за волю України на державному рівні, однак принципового рішення не було. На переконання депутата, затвердження цього документа означає довгоочікуване відновлення історичної справедливости.

"Нас засуджували, мовляв, вимоги визнати на державному рівні ОУН, УПА, усіх борців за волю України розколюють суспільство, це "картинка" для Кремля. Та врешті справедливість має восторжествувати. Прикро, що цього не зробив парламент ще попереднього скликання, але нині ми зобов'язані затвердити цей документ і віддати шану кожному українцю, який склав свою голову у боротьбі за національну державу. Ця ініціятива - шана нашим героям, це остаточне звільнення від московських кайданів. Наш святий обов'язок - голосувати одностайно і виконати свій обов'язок перед усіма борцями за Україну!" - заявив Михайло Головко.

Депутат-націоналіст також зауважив, що сьогодні ж парламент ухвалив закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки". Він підкреслив, що визнання ОУН, УПА усіх борців за волю України та заборона пропаганди комунізму й нацизму є програмовими засадами ВО "Свобода". Націоналісти ще у 6-му, а згодом і у 7-му скликанні парламенту першими подали законопроєкт про визнання ОУН-УПА. Але "Свобода" сама ініціювала зняття свого законопроєкту на користь законопроекту Юрія Шухевича.

Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!