• Головна
  • На ринку праці Тернополя «перевиробництво» фахівців з вищою освітою
13:30, 26 вересня 2011 р.

На ринку праці Тернополя «перевиробництво» фахівців з вищою освітою

24 вересня в Палаці культури «Березіль» імені Леся Курбаса було багатолюдно. Вестибуль заповнили молоді люди, які зацікавлено розглядали різьблені роботи учнів Тернопільського вищого профтехучилища технологій та дизайну, вишукані страви, приготовані дівчатами, які навчаються у вищому профтехучилищі ресторанного сервісу і торгівлі, вироби з бісеру студентів технічного коледжу ТНТУ імені Пулюя, подарункові композиції, представлені кооперативним торговельно-економічним коледжем, ікебани вихованців училища сфери послуг та туризму.

Цілі черги шикувалися біля столиків, де представники професійного ліцею моделювання одягу та перукарського мистецтва робили тим, хто виявив бажанням, модерні зачіски. А учні центру профтехосвіти № 1 демонстрували своє вміння наносити на стіну штукатурку, інші декоративні суміші і запрошували спробувати свої сили у цьому всіх присутніх.

Загалом 8 професійно-технічних навчальних закладів м. Тернополя взяли участь в організованому обласним та Тернопільським міськрайонним центрами зайнятості інформаційно-просвітницькому профорієнтаційному заході «Обирай своє майбутнє». До дійства долучився і молодіжний центр працевлаштування, який організовував для учнівської молоді різноманітне анкетування, проводив профорієнтаційні ігри.

«Я навчаюся на косметика, – сказала Оля Пузанова, учениця комунального навчально-курсового центру. – Дуже задоволена своїм професійним вибором. Отож, прийшла на цей захід, щоб не тільки похвалитися набутими навиками, а й заохотити школярів, особливо дівчат, до такої потрібної і водночас цікавої професії, яку обрала».

«На кухаря навчаюся за покликанням, – ствердила Наталя Куланова. – В училищі ресторанного сервісу і торгівлі, яке сподіваюся успішно закінчити, здобуду не тільки згадану професію, а й зможу працювати чи офіціантом, чи барменом, чи майстром ресторанного обслуговування».

- Нині на ринку праці області відчувається «перевиробництво» фахівців з вищою освітою, так званих «білих комірців», – зауважила перший заступник директора обласного центру зайнятості Олександра Островська. – Роботодавцям вкрай потрібні висококваліфіковані робітники. Саме цей профорієнтаційний захід і покликаний привернути увагу учнівської молоді до робітничих професій. А ще просвітити юних щодо можливостей здобути потрібний фах не десь далеко за межами області, а тут, у Тернополі.

Спеціалісти Тернопільського міськрайонного центру зайнятості під час профорієнтаційного заходу допомагали його учасникам визначитися із професійними нахилами завдяки тренінгам, профдіагностичному тестуванню.

«Профдіагностика, – поділилися своїми враженнями подруги Діана і Аня, які навчаються в Тернопільському навчально-реабілітаційному центрі, – надала нам впевненості, що ми придатні до роботи з людьми. Тепер приглядаємося до представлених ПТУ, де б могли реалізувати свої мрії і вподобання».

Ученицям 9 класу ЗОШ № 18 м. Тернополя Уляні Колодій та Ірині Цікорській також сподобався захід. «Ми навіть не знали, що в нашому місті є стільки навчальних закладів, які випускають таких класних і креативних спеціалістів», – заявили однокласниці.

«Профорієнтаційну роботу обласна служба зайнятості організовує на високому рівні, – відзначив заступник начальника управління освіти та науки облдержадміністрації Володимир Долинний. – У багатьох школах краю встановлені профорієнтаційні термінали служби зайнятості, які надають школярам необхідну інформацію про світ професій і де їх набути. Допомагає професійно самовизначитися й «Профорієнтаційний щоденник школяра», який розроблений фахівцями Держаного центру зайнятості та Міністерства освіти та науки України. Спільним профорієнтаційним проектом обласного центру зайнятості і обласних управлінь науки та освіти, а також сім’ї та молоді облдержадміністрації  є змагально-мотиваційний КВК «Час професіонала».

На фінал цього грандіозного дійства, яке відбулося того ж дня у ПК «Березіль», з’їхалося 18 команд-переможців відбіркових ігор у районах та  м. Тернополі. Команди змагалися в трьох конкурсах: візитка «Ми на професійному старті!», реклама професії та музичний конкурс «Гімн професії». Оцінювалися знання професіографії, артистизм і оригінальність виконання номерів, гумор, сценічна культура, якість музичного оформлення.

«Через КВК ми прагнемо задовольнити потреби школярів у професійному самовизначенні і творчій самореалізації, донести до них інформацію про актуальні на ринку праці професії, ну, і звичайно, визначити кращих знавців професій», – сказала член журі конкурсу, начальник відділу організації профорієнтації ОЦЗ Тетяна Вілінська.

Фінал учнівського КВК видався динамічним і напруженим. Команди, як мовиться, дихали одна одній у спину. І все ж у нелегких поєдинках і завдяки активній підтримці вболівальників перше місце здобула команда «Кадри» Тернопільської  ЗОШ № 2. Другими стали  школярі з Гусятинщини (команда «Збруч»), третю сходинку шани посіли учні з Підгаєцького району (команда «Унікум»). Але без подарунків не залишився жоден із учасників змагань.

До речі, переможець фіналу представлятиме область у міжрегіональних змаганнях Всеукраїнської профорієнтаційної гри серед команд загальноосвітніх навчальних закладів.

На ринку праці Тернополя  «перевиробництво» фахівців з вищою освітою, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...