• Головна
  • Як обрати ламінат для квартири
08:13, 23 травня 2015 р.

Як обрати ламінат для квартири

Дизайн і вартість - основні критерії для вибору підлогового покриття в квартиру. Але важливим буде звернути увагу також і на якість матеріалу: в гіршому випадку воно може не протриматися і півроку.

При виборі ламінату необхідно звернути увагу на такі фактори: клас зносостійкості, тип з'єднання, склад захисної плівки, товщину дошки, наявність фаски, щільність і вологостійкість.

За зносостійкістю ламінат від portes.ua ділиться на класи. Вони, в свою чергу, можуть починатися з 2, якщо ламінат призначений для побутового використання, і з 3 - якщо для комерційного. «Комерційний» ламінат протримається довше, але має більш високу вартість. Як правило, для житлових будинків цілком достатньо 32 класу.

Вибираємо тип з'єднання. Він буває клейовим і замковим, який, також поділяється на типи: натисніть (збірно-розбірні замки) і замок (замки защелкі). Клейове з'єднання використовується досить рідко, і клей для нього складно знайти, тому оптимальним варіантом для самостійного укладання ламінату будуть натисніть-замки. На відміну від блокування замків, вони не вимагають додаткової підготовки з вирівнювання підлог і не вимагають професійних навичок.

Далі варто перевірити стійкість до подряпин, особливо якщо у вас є домашні тварини або якщо ви збираєтеся ходити по будинку на підборах. Показник цей залежить не від класу, а від складу захисної плівки, що знаходиться в першому шарі ламінату: у ній має бути корунд.

Від товщини ламінату багато в чому залежать його міцність, звукопоглинальні властивості, простота укладання.

Якщо ви збираєтеся укладати ламінат у вологих приміщеннях, варто вибрати ламінат з підвищеною вологостійкістю. Звичайний ламінат при тривалому контакті з водою швидко розбухне, після чого, швидше за все, його доведеться міняти.

Вибираючи товар в магазині, варто взяти ламіновану дошку в руки. Ламінат хорошої якості не має запаху, має досить велику вагу, що свідчить про його підвищену щільність, і підкладку. Непогано, якщо у дошки є скошений край - фаска - вона дозволить приховати щілини і зазори між ламінатними дошками, що з'являються від тривалої експлуатації або після попадання вологи.

Дошка також повинна бути прямою, без вигинів - в іншому випадку це може свідчити про неправильне зберігання. Такий ламінат, особливо якщо він не вологостійкий, купувати не слід.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...